Łatwy 2-częściowy przewodnik dotyczący naprawy forniru drewnianego uszkodzonego przez wodę

Dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak naprawić okleinę uszkodzoną przez wodę, powinieneś zapoznać się z tymi szybkimi i uproszczonymi krokami, które poprowadzą Cię przez cały proces. Odpowiemy również na najczęściej zadawane pytania dotyczące Twojej sprawy, więc zostań do końca tej wartej lektury!

Jakie są potrzebne materiały?

Zanim przystąpisz do odnawiania mebli, będziesz potrzebować tych materiałów podczas procesu. Gdy masz już kompletne materiały, możesz iść!

Łatwy 2-częściowy przewodnik dotyczący naprawy forniru drewnianego uszkodzonego przez wodę
  • Meble drewniane
  • Czysta szmata
  • Alkohol denaturowany
  • Wymieszaj rottenstone
  • Olej lniany 
  • Wełna stalowa
  • Wosk
  • Polerowanie mebli

Kroki naprawy uszkodzonego forniru drewnianego

Część 1. Pozbywanie się białych plam

Krok 1. Polerowanie powierzchni forniru

Aby rozpocząć polerowanie powierzchni forniru, należy użyć płynnej pasty do mebli. Pomoże to samodzielnie usunąć białą plamę drewnianego forniru.

Krok 2. Zanurz szmatkę w alkoholu

W następnym kroku użyj czystej szmatki i zanurz ją w denaturacie, aby usunąć plamę. Należy jednak pamiętać, że trzeba uważać, aby nie uszkodzić lakieru, który wciąż znajduje się na meblach. Długa ekspozycja politury na mebel z jakimkolwiek alkoholem może sama w sobie prowadzić do problemu z materiałem.

Wskazówka: Jeśli nie masz w domu alkoholu lub jeśli nie działa, wymieszaj rottenstone i olej lniany. To kolejna technika, której możesz użyć do pocierania powierzchni mebli w kierunku słojów. Pomoże to również z miękką czystą szmatką.

Krok 3. Polski po zakończeniu

Gdy te białe plamy przestaną istnieć, musisz upewnić się, że powierzchnia z forniru drewnianego jest co najmniej dwukrotnie woskowana i wypolerowana, aby uzyskać elegancki ostateczny wygląd.

Część 2. Pozbywanie się rumieńców

Krok 1. Zdrap białą część

Używając wełny stalowej, którą masz, zeskrob białą część mebla. Biała część to to, co nazywamy „rumieńcem”.

Krok 2. Pushoverowe warstwy wosku

Gdy skończysz zdrapywać białą część, musisz upewnić się, że wszystko z mebli zostało wytarte czystą szmatką i nałożone na rozsądną ilość wosku. Ma to na celu wygładzenie powierzchni materiału tak bardzo, jak chcesz.

Wskazówka: Jeśli ta metoda nie pomoże, najlepiej będzie wypróbować technikę zwaną „ponowną amalgamacją”. Ta metoda opiera się na rodzaju wykończenia mebli. Po wykonaniu tej metody możesz przejść do następnego kroku.

Krok 3. Wyszczotkuj krawędzie

Po wykonaniu pierwszych kroków w celu pozbycia się zarumienienia, będziesz musiał wyszczotkować krawędzie nowego miejsca, wygładzając ostre krawędzie mebli.

Krok 4. Wosk i polerowanie do wykończenia mebli

Po szczotkowaniu krawędzi w celu wygładzenia powierzchni, podobnie jak w pierwszej metodzie, należy ją ponownie woskować i wypolerować. Gwarantuje to, że wszystko z mebli jest teraz zapieczętowane. Oprócz bezpieczeństwa, które wydziela twój materiał, nadaje to przyjemny, elegancki wygląd twojemu pomieszczeniu.

Co to jest okleina drewniana?

Fornir drewniany to cienki arkusz drewna na innym drewnianym meblu. Zwykle widzisz je na każdym blacie.

Ten kawałek drewna jest zwykle używany do nadania błyszczącego wyglądu każdemu drewnianemu kawałkowi. Chociaż jest piękny dla każdego drewna, nadal wymaga konserwacji, aby uniknąć uszkodzeń. Ponieważ nie obejmuje to ubezpieczenia Twojego domu, Twoje meble są na własną rękę.

W jaki sposób meble ulegają poważnemu uszkodzeniu?

W większości przypadków winowajcą w takich sytuacjach jest woda. Chociaż tego typu element daje tak wiele korzyści w życiu człowieka, w niektórych przypadkach woda nie pasuje do forniru drewnianego.

Niezależnie od tego, czy jest to zachlapanie wodą, czy uwięziona woda, ten rodzaj drewna łatwo ulega uszkodzeniu, jeśli nie zostanie szybko rozwiązany, i nie możesz narzekać na tego rodzaju problem prawnikowi! Woda powoduje pewne problemy, takie jak białe plamy lub zarumieniona mgiełka na meblach, więc uważaj na zakup okleiny z drewna.

Wniosek

Nauka naprawy uszkodzonego przez wodę forniru drewnianego nie jest łatwym zadaniem, ale jest wartościowym doświadczeniem, które może Ci pomóc na dłuższą metę. Po prawidłowym wykonaniu instrukcji i posiadaniu odpowiednich narzędzi otrzymasz odrestaurowany mebel, który jest jak nowy!

Wymaga to odpowiedniej konserwacji, więc bądź przygotowany na to zobowiązanie dla swoich mebli, zwłaszcza że nie obejmuje to ubezpieczenia domu. Jeśli żadna z metod nie działa, radzimy wezwać profesjonalną pomoc, aby uniknąć znacznych uszkodzeń, które mogą przydarzyć się Państwa cennym meblom.