Jak naprawić uszkodzony przez wodę sufit z płyty gipsowo-kartonowej: 5 łatwych kroków

Deszczowe dni musiały dać ci ciężki czas na relaks. Poszukując informacji „jak naprawić zniszczony przez wodę strop z płyt gipsowo-kartonowych”, doszliśmy do wniosku, że potrzebujesz naszej pomocy. Odrzuć wszystkie pytania dotyczące sufitów uszkodzonych przez wodę, ponieważ ten artykuł udzieli Ci dokładnych odpowiedzi!

Woda może przenikać przez prawie wszystko, co stanowi poważne zagrożenie, zwłaszcza dla Twojego domu. Możesz być pewien, że woda przedostaje się do Twojego domu, jeśli zauważysz dziwne przebarwienia lub, co gorsza, zapadający się sufit. Bardzo ważne jest, aby działać szybko, zanim meble lub mienie ucierpi na dalszych szkodach.

Jak naprawić uszkodzony przez wodę sufit z płyty gipsowo-kartonowej: 5 łatwych kroków

Montaż sufitu uszkodzonego przez wodę

Niezwykle ważne jest, aby jak najszybciej naprawić wszelkie uszkodzenia sufitu spowodowane przez wodę. W przeciwnym razie integralność konstrukcji i bezpieczeństwo ludzi będą zagrożone.

Wiedząc o tym, musisz podjąć pilne działania, aby uniknąć przyszłych szkód. Wykonaj poniższe czynności, aby pomóc w naprawie sufitu uszkodzonego przez wodę.

Krok 1. Znajdź wyciek, aby zatrzymać źródło wody

Woda lejąca się za ścianami lub na sufit z góry może być czasami zauważalna. Wilgoć, wyciekająca woda lub wskaźniki utraty integralności strukturalnej mogą być widoczne na szczycie ścian.

Ciężar wody nasycającej z natury porowatą substancję gipsową może powodować obwisanie lub kruszenie się sufitowych płyt kartonowo-gipsowych. Niewielkie oznaki, takie jak plamy w kolorze kawy, mogą pojawiać się w innym czasie iz czasem powiększać się.

Być może trzeba będzie usunąć uszkodzoną płytę gipsowo-kartonową, aby znaleźć źródło. Ponieważ woda może się rozprzestrzeniać, jej źródło może znajdować się daleko od uszkodzonego obszaru sufitu. Tak więc, gdy już go znajdziesz, wykonaj wszelkie niezbędne naprawy lub wymiany, aby zatrzymać wodę.

Krok 2. Suche dotknięte obszary

Sufit zniszczony przez wodę można następnie wysuszyć po opróżnieniu źródła wody. Najpierw połóż plandekę na podłodze i wszelkich meblach w pokoju, aby chronić je przed wodą i zanieczyszczeniami.

Następnie zbierz rzeczy do osuszenia sufitu, takie jak wentylatory i ręczniki. Poświęć trochę czasu na osuszenie powierzchni nad i pod blatem, aby upewnić się, że wilgoć została całkowicie usunięta. Jeśli po osuszeniu sufitu woda nadal wycieka, oznacza to, że nadal jest zbyt nasycona i wymaga dalszego osuszenia.

Aby go wysuszyć, może być konieczne wycięcie obszarów, które są jeszcze wilgotne. Jeśli płyta gipsowo-kartonowa na suficie jest wybrzuszona, przebij ją, aby wypuścić wodę. Pamiętaj, aby umieścić pod spodem wiadro, aby mogło złapać wodę.

Krok 3. Usuń zgniłe sekcje

Przed kontynuowaniem zadania należy nosić sprzęt ochronny, taki jak okulary ochronne i maskę na twarz. Zeskrob wszelkie kawałki uszkodzonego przez wodę sufitu, które łuszczą się lub wybrzuszają, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Inne uszkodzone miejsca, takie jak plamy z wody, również powinny zostać usunięte.

Jeśli płyta gipsowo-kartonowa jest poplamiona, ale nie jest uszkodzona strukturalnie, możesz ją uratować, usuwając tylko zabrudzone sekcje. Wytnij uszkodzony kawałek piłą do dziurek od klucza na kształt prostokąta lub kwadratu. Część można później łatwo zastąpić mocowaniem do płyt kartonowo-gipsowych.

Krok 4. Napraw sufit

Wygładź krawędzie, grudki lub szorstkie miejsca papierem ściernym. Mniejsze ubytki wypełnić masą szpachlową, pozostawić do wyschnięcia, a następnie wygładzić papierem ściernym.

Zmierz otwór w miejscach, w których będziesz wycinać płytę gipsowo-kartonową. Następnie, aby załatać otwór, wytnij nowy kawałek płyty gipsowo-kartonowej, który jest 2 cale większy i dłuższy niż otwór.

Zacznij od kawałka większego niż potrzebujesz i przytnij go nożem uniwersalnym. Odczekać, aż klej wyschnie, nałożyć warstwę masy szpachlowej i wyszlifować na gładko.

Krok 5. Zagruntuj i pomaluj

Po zakończeniu naprawy otwórz okna, aby zapewnić odpowiednią wentylację do gruntowania i malowania. Pozostaw podkład do wyschnięcia przed nałożeniem go na sufit.

Po wyschnięciu pomaluj blat. Nawet jeśli cały sufit nie został uszkodzony, najlepiej zagruntować i ponownie pomalować blat jako całość, aby zapewnić równomierne pokrycie.

Czy ubezpieczenie domu pokryje wycieki z sufitu i zalania?

Jakby twoje życie nie było wystarczająco gorączkowe, masz teraz przeciek w suficie, z którym musisz się zmierzyć. Czy ubezpieczenie domu pokryje to?

To będzie zależeć od przyczyny przecieku w suficie. Ubezpieczenie właścicieli domów zazwyczaj obejmuje szkody spowodowane przez wodę, jeśli przyczyna jest nieoczekiwana i niezamierzona.

W rezultacie, jeśli miałeś silną wichurę, która uszkodziła dach i wpuściła wodę, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie to częścią ochrony ubezpieczeniowej. Ubezpieczenie domu prawdopodobnie nie pokryje roszczenia, jeśli dach nie był odpowiednio konserwowany.

Wniosek 

Zakłócenie spokojnego relaksu w deszczowe dni jest druzgocące. Sufity uszkodzone przez wodę są utrapieniem, ponieważ ich naprawa jest kosztowna. Dlatego konserwacja jest koniecznością w naszym słodkim domu.

Ponadto wskazane jest, aby porozmawiać z prawnikiem, aby zagwarantować ochronę ubezpieczeniową od firm ubezpieczeniowych. Wtedy nie będziesz musiał szukać treści na temat naprawy uszkodzonego przez wodę sufitu z blachy stalowej.