Jak naprawić uszkodzony przez wodę sufit w mobilnym domu: 4 kroki?

Wiele zdezorientowanych twarzy pyta, jak naprawić zniszczony przez wodę sufit w mobilnym domu. Najlepszym rozwiązaniem problemu jest ich wymiana na nowe.

Sufity twojego domu są twoją obroną przed różnymi typami pogody. Bez względu na to, z czego są zrobione i jaki jest ich koszt, nie ma takiego pułapu, aby można było je uodpornić wodą.

Jak naprawić uszkodzony przez wodę sufit w mobilnym domu: 4 kroki?

Wycieki i kapanie są problematyczne w deszczowe dni. Miej oko na swoje sufity, aby upewnić się, że Twój domek mobilny jest bezpieczny. Nikt nie chce wody w każdym miejscu!

Woda może również z czasem uszkodzić sufity i pozostawić plamy, które nie są ładne. W tym artykule znajdziesz wskazówki i czynności, jak naprawić dach.

Kroki naprawy sufitu mobilnego domu

Naprawa sufitu, gdy jest „tam”, może być trudna. Najpierw oceń swoje sufity, jeśli są poważnie lub nieznacznie uszkodzone. Istnieje wiele sposobów na ich naprawę bez ich całkowitej wymiany.

Niemniej jednak możesz chcieć wymienić sufity, aby były bezpieczne. Możesz chcieć stale je naprawiać co tydzień, kiedy możesz je po prostu wymienić, prawda?

Nie martw się, ponieważ wszystkie mocowania możesz wykonać samodzielnie. Nadal możesz uzyskać pomoc od profesjonalisty, ale byłby to całkowicie twój wybór.

Krok 1. Usuń uszkodzony sufit

Na tym etapie musisz wiedzieć, jaki sufit ma Twój domek mobilny. Usuń uszkodzoną lub złamaną część z całego blatu.

Odkręć go, jeśli są to panele drewniane lub płyta gipsowo-kartonowa. Jeśli uszkodzony sufit jest podwieszony lub zwisający, popchnij je do góry i obróć. To działanie odłącza je od metalowej siatki.

Krok 2. Wymień sufit

Czas wymienić uszkodzony sufit! Sufity podwieszane należy popchnąć na metalową siatkę, aby umieścić płytkę.

Panele drewniane lub płyta gipsowa wymagają śrub do montażu i zabezpieczenia ich przed upadkiem. Możesz kupić ½-calową płytę gipsową, ponieważ waży mniej i nie będziesz mieć trudności z umieszczeniem jej na suficie.

Krok 3. Zabezpiecz taśmą i masą

Teraz, po zamontowaniu nowego sufitu, musisz go zabezpieczyć. Szwy nowego blatu lub płyty warstwowej są słabe i dlatego wymagają dodatkowej ochrony.

Oklej je taśmą samoprzylepną i pokryj masą szpachlową. Zaleca się stosowanie szpachli do nakładania masy szpachlowej. Pozostaw do wyschnięcia i dodaj kolejną warstwę.

Powtórz ten proces nakładania mieszanki, pozostawiając ją do wyschnięcia i przeszlifuj około trzy razy. Pamiętaj, aby delikatnie przeszlifować obszar, aby uniknąć dalszych uszkodzeń. Po wyschnięciu masy szpachlowej nałożyć podkład.

Krok 4. Zastosuj wykończenie

Teraz, gdy sufit jest już naprawiony, pozostaje go dokończyć. Nałóż teksturę na sufit i gotowe. Sufit jest nie tylko ustawiony i przygotowany do użytkowania, ale także estetyczny.

Wykonując powyższe kroki, zalecamy wykupienie ubezpieczenia. Domy mobilne lub wyprodukowane tak naprawdę nie muszą mieć ubezpieczenia. Zależy to od tego, czy Twoja społeczność lub firma hipoteczna wymaga, abyś go otrzymał.

Ochrona ubezpieczeniowa domów mobilnych obejmuje przypadkowe uszkodzenia fizyczne. Oznacza to, że zniszczenie sufitu przez deszcz może być objęte ubezpieczeniem. Ubezpieczenie chroni również Twoją odpowiedzialność i możesz ubiegać się o inne ubezpieczenia.

Możesz porozmawiać z prawnikiem o tych ubezpieczeniach i uzyskać to, co jest dla Ciebie odpowiednie. W międzyczasie możesz poczytać o ubezpieczeniach z zasobami online.

Ile kosztuje wymiana sufitu uszkodzonego przez wodę

Nie masz czasu na naprawienie uszkodzonego sufitu? Mamy was, ludzie! Możesz uzyskać profesjonalną pomoc i zapewnić najlepszą obsługę.

Miej budżet od 150 do 900 USD, jeśli chcesz zapłacić komuś za swój sufit. Oczywiście możesz kosztować mniej, jeśli kupisz materiały eksploatacyjne w pobliskim sklepie z narzędziami. Jednak, gdy zaistnieją okoliczności, profesjonalne ręce są nadal lepsze w swojej pracy.

Jaki materiał należy zastąpić sufitem w domu mobilnym?

Po deszczu w domu z powodu uszkodzonego sufitu, z pewnością poszukujesz lepszego zamiennika. Oczywiście znalezienie zamienników jest normalne tylko wtedy, gdy doświadczasz gorszych rzeczy.

Na szczęście sufity do domów mobilnych mają wiele opcji. Są dostępne w szerokiej gamie materiałów, z których każdy ma swój własny zestaw zalet i wad. Możesz je zważyć i pozwolić im skreślić niektóre materiały z twojej listy.

Istnieją również różne metody montażu, więc upewnij się, że wiesz o tym przed zakupem konkretnego materiału. Zdecyduj ostrożnie, a mamy nadzieję, że uzyskasz to, co najlepsze z obu światów!

Wniosek

Łatwo nauczyć się, jak naprawić zniszczony przez wodę sufit w domku mobilnym. Jednak to, o co powinieneś się martwić, to niektóre czynniki, takie jak poród i preferencje wewnętrzne.

Aby to przetestować, sprawdź sufity swoich przyczep kempingowych! Sprawdź, czy mają się dobrze i wymień je, gdy zajdzie taka potrzeba.