Jak naprawić uszkodzone przez wodę szafki kuchenne w 6 prostych krokach?

Wymyślenie sposobu naprawy uszkodzonych przez wodę szafek kuchennych po ich zamoczeniu może być dla niektórych problemem. Kuchnie, zwłaszcza te znajdujące się pod lub obok lodówek i innych urządzeń, są narażone na duże obciążenia ze względu na wykonane z nich materiały. Tak jak ty, wiemy, że wiele osób zastanawia się, jak to zrobić.

Nawet przy niewielkiej ilości woda powoduje powiększenie, pękanie, a nawet rozpadanie się ich sierści. Chociaż wilgoć w powietrzu i wodzie z umywalki może powodować uszkodzenie szafek przez wodę, zakres uszkodzeń zależy od innych czynników.

Jak naprawić uszkodzone przez wodę szafki kuchenne w 6 prostych krokach?

Uszkodzenia spowodowane przez wodę wymagają specjalnych technik suszenia szafek i nie można zaoszczędzić wszystkich szafek przy rozsądnych kosztach. Mocowanie szafki może być na tyle poważne, że wymaga wymiany całej szafki, jeśli materiał jest delikatny, taki jak sklejka. Dodatkowo, z powodu uszkodzenia szafek przez wodę, laminowana powierzchnia najprawdopodobniej całkowicie by odpadła.

W tym artykule pomożemy Ci w naprawie uszkodzonych przez wodę szafek kuchennych.

Jak naprawić szafki uszkodzone przez wodę

Krok 1. Usuń wszystkie przedmioty z szafki

Upewnij się, że szafki są gotowe przed rozpoczęciem projektu. Drzwi szafki należy zdjąć z zawiasów i umieścić na powierzchni zabezpieczonej przed farbą i narzędziami. Jeśli masz stary bałagan w swoich szafkach, zacznij od tego w pierwszej kolejności.

Do przechowywania artykułów spożywczych dopuszczalne są pojemniki szklane lub plastikowe, ale należy je wyrzucić do pudełka lub torby. Należy prać tekstylia i ręczniki, a także wszystkie artykuły jednorazowego użytku, takie jak ręczniki papierowe.

Krok 2. Zmierz poziom uszkodzeń

Aby dokładnie oszacować czas i zasoby potrzebne do naprawy szafki, zazwyczaj dobrym pomysłem jest ocena uszkodzeń. Umożliwi ci również bycie w pełni zrelaksowanym.

Jeśli uszkodzenie spowodowane przez wodę zostało spowodowane nagłym zalaniem, a Ty zareagowałeś szybko, możesz być pewien, że wystarczy pomalować. Aby prawidłowo przywrócić szafkę, musisz uporczywie naprawiać szkody spowodowane przez wodę, poświęcając kilka minut swojego czasu.

Krok 3. Osusz wnętrze

Gdy zdajesz sobie teraz sprawę z pełnego zakresu uszkodzeń konstrukcji, nadszedł czas, aby zacząć planować kroki mające na celu przywrócenie konstrukcji do poprzedniego stanu. Przed kontynuowaniem poczekaj, aż wilgoć się rozproszy.

Gdy szafka jest całkowicie sucha, masz większą szansę na ocenę uszkodzeń i zebranie potrzebnych materiałów. Dobrym pomysłem jest trzymanie w skrzynce narzędziowej kleju do drewna, zacisków i śrub.

Krok 4. Zastosuj podkład

Większość sklepów ze sprzętem ma startery na bazie szelaku. Pomaga przywrócić drobne skazy i inne uszkodzenia mebli drewnianych, w tym drewnianych szafek.

Ten podkład jest zwykle dostępny w butelce z rozpylaczem, dzięki czemu można go łatwo nakładać na uszkodzone miejsca. Rozpyl jedną lub dwie warstwy podkładu na uszkodzone miejsca, aby wygładzić powierzchnię drzwi szafki.

Krok 5. Przeszlifuj szafkę

Użyj drobniejszego papieru ściernego, aby wykończyć farbę po wyschnięciu. Aby farba wyglądała na gładszą, drewno jest kształtowane lub spłaszczane. Szlifowanie drzwi szafki stworzy również mikroskopijne bruzdy i dziury w powierzchni, wspomagające przyszłe powłoki malarskie w prawidłowym przyklejaniu i nakładaniu.

Krok 6. Powtórz proces

Pomaluj szafkę jeszcze raz, pozwól jej stwardnieć i ponownie przeszlifuj drobnym papierem ściernym o ziarnistości 220. W zależności od stanu drzwi szafy może być konieczne powtórzenie tej procedury.

Łuszczenie się farby lub uszkodzenia spowodowane wodą powinny być teraz niewidoczne. Dzięki nowym drzwiom szafy naprawa jest prawie zakończona.

Jak chronić szafki kuchenne przed wodą?

Aby ułatwić utrzymanie szafek w czystości, możesz je zalaminować. Prace meblarskie obejmują nakładanie wodoodpornego, gładkiego wykończenia na zewnątrz szafek.

Dobrym pomysłem jest laminowanie szafek, aby je zabezpieczyć i nadać im nowy wygląd. Jednak laminat nie jest wodoodporny.

Możesz również wypróbować coś wodoodpornego, jak bezbarwny lakier lub lakier. Stosując tę ​​strategię, nawet jeśli szafki są wykonane z mniejszej ilości drewna, nie będzie wchłaniania wody. Dostępnych jest wiele formuł lakierów wodoodpornych, transparentnych i uszczelniających.

Czy ubezpieczenie właścicieli domów obejmuje szafki kuchenne?

Twój udział własny na ubezpieczenie domu sprawia, że ​​prawie niemożliwe jest otrzymanie wszystkich kosztów naprawy podłogi w kuchni. Twoja ochrona ubezpieczeniowa powinna obejmować wszelkie szkody spowodowane zamarzaniem rury lub wyciekiem wody przez dach.

Niezależnie od tego, kto ponosi odpowiedzialność, firma ubezpieczeniowa uważa swoje zobowiązanie do przywrócenia właścicielowi domu całości całości jako zakończone, zgodnie z umową ubezpieczeniową.

Wniosek

Uszkodzone szafki kuchenne mogą negatywnie wpłynąć na Twoją kuchnię. Im dłużej krzywda pozostaje bez opieki, tym bardziej prawdopodobne jest, że się pogorszy. Znajomość odpowiednich kroków dotyczących naprawy uszkodzonych przez wodę szafek kuchennych może pomóc w jak najszybszym ulepszeniu szafki.

Czas potrzebny na naprawę będzie zależał od różnych czynników, w tym ilości uszkodzeń, użytej farby i użytych narzędzi.