Jak naprawić uszkodzone przez wodę belki drewniane w 6 prostych krokach?

W tym artykule dowiesz się, jak naprawiać drewniane belki uszkodzone przez wodę. Jest to przydatna umiejętność, która przyniosłaby znaczne korzyści przy naprawie domu i zaoszczędzeniu pieniędzy.

Drewniane belki mogą przez długi czas podkreślać naturalne piękno Twojego domu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Mogą zapewnić wsparcie dla Twojego domu, z ziemi, dachu lub drugiego piętra. Chociaż posiadanie tych drewnianych mebli i domów, takich jak szafki, pokłady i belki, wymaga ścisłej konserwacji.

Jak naprawić uszkodzone przez wodę belki drewniane w 6 prostych krokach?

Powinniśmy sobie przypomnieć, że nawet niewielka ilość wilgoci dostająca się do drewna w połączeniu z ciepłym otoczeniem to wszystko, czego grzyby potrzebują, aby zacząć się rozmnażać, rozmnażać i rozszczepiać, atakując drewno, co w końcu prowadzi do gnicia drewna.

Naprawianie belek drewnianych uszkodzonych przez wodę

Deszcz, wiatr, słońce, śnieg i inne elementy mogą z czasem powodować niszczenie drewnianych belek, nawet jeśli są poddawane obróbce. Wystarczy jedna mała część, która nie jest leczona, aby spowodować komplikacje.

W przypadku rozkładających się belek drewnianych masz dwie możliwości: wymienić lub naprawić. Eksperci, którzy widzieli spróchniałe drewniane belki, sugerują, że możesz naprawić do 20% wału, zanim nie będziesz miał innego wyjścia, jak tylko go wymienić.

Oto proste kroki w naprawie belek drewnianych uszkodzonych przez wodę:

Krok 1. Pozbądź się zgniłego drewna

Gdy drewno jest wilgotne i pozostawione do namoczenia w wodzie, szybko gnije. Upewnij się, że pozbędziesz się miękkiego lub zgniłego drewna. Wykopuj dotknięte drewno, aż dotrzesz do naturalnego, mocnego drewna.

Krok 2. Przygotuj wypełniacz do drewna

Aby przygotować roztwór do wypełniacza do drewna, połącz wszystkie składniki w misce do mieszania. Rozwiązanie będzie miało konsystencję kitu.

Krok 3. Napełnij i uszczelnij

Wyrwane porcje drewna uzupełnij szpachlówką do drewna. Pamiętaj, aby wcisnąć kit w każdą szczelinę, aby upewnić się, że jest wypełniony i uszczelniony.

Krok 4. Odstaw i stwardnij

Odczekać, aż szpachlówka do drewna stwardnieje. Kiedy nie możesz już wgniatać szpachli paznokciem, wiesz, że jest stwardniała.

Krok 5. Kształtuj belkę

Szpachlówkę można spiłować, szlifować i kształtować tak, aby pasowała do drewnianej belki po jej stwardnieniu.

Krok 6. Zagruntuj i pomaluj

Aby odnowione drewno pasowało do reszty drewna, należy je zagruntować i pomalować.

Co powoduje gnicie drewnianych belek?

Zanim będziesz mógł naprawić zgniłe drewniane belki, musisz najpierw zrozumieć, co spowodowało zgniliznę. Główną przyczyną zgniłych drewnianych belek jest utrzymująca się wilgoć w drewnie, która zapewnia idealne środowisko do rozwoju grzybów.

Belki drewniane są nie tylko podatne na grzyby. Termity są kolejną częstą przyczyną zgnilizny drewna. Mają również silną preferencję do wilgoci w drewnie, co powoduje, że gniją drewniane belki po zaatakowaniu go i zjedzeniu jego siły.

W wyniku tego włókna drewna ulegną pogorszeniu. Oznacza to, że jeśli woda wejdzie w kontakt z odsłoniętym drewnem przez dłuższy czas, zgnije. Może to być spowodowane ogromnym wyciekiem w suficie lub deszczem, który zbiera się na Twojej posesji.

Jak mogę stwierdzić, czy naprawić, czy wymienić zgniłe drewno?

Jeśli kawałek drewna będzie narażony na zbyt dużą gnicie, na siłę i integralność zostanie naruszona. Drewniana belka może gnić w niektórych miejscach, ale pozostaje solidna i solidna w swoim podparciu. Bardzo ważne jest poznanie i zrozumienie różnic między tymi dwoma scenariuszami, aby podjąć najlepsze możliwe decyzje podczas naprawy lub wymiany drewnianej belki.

Czy ubezpieczenie mojego domu pokryje zgniliznę drewna?

Jeśli wykorzystałeś swoją wiedzę na temat zgnilizny drewna, aby ustalić, czy w Twoim domu występuje zgnilizna drewna, powinieneś zajrzeć do ubezpieczenia właściciela domu. Ogólnie rzecz biorąc, zasięg zależy przede wszystkim od przyczyny zgnilizny drewna.

Kiedy zgnilizna drewna jest ukryta, prawie zawsze dzieje się tak dlatego, że zgnilizna drewna nie była bezpośrednią przyczyną problemu. Zwykle jest to wynik bardziej widocznego problemu — na przykład przeciekającego dachu lub pękniętej rury.

W takim przypadku zgnilizna jest spowodowana stanem domu, na który jesteś już objęty ubezpieczeniem. Aby uniknąć wykorzystania, powinieneś zbadać i udokumentować każdy krok transakcji, a także targować się z firmą ubezpieczeniową i dyskutować z prawnikiem.

Wniosek 

Naprawa spróchniałego drewna może na początku wydawać się skomplikowana, ale jest to całkiem proste, gdy już wiesz, jak to zrobić. Możesz również użyć tej techniki i materiałów do ulepszenia drewna z wadami wizualnymi, takimi jak wióry i pęknięcia.

Najlepszym sposobem na uniknięcie zgniłych belek drewnianych w przyszłości jest zapobieganie. Zapobieganie gniciu drewnianych belek jest znacznie łatwiejsze i tańsze niż ich naprawa lub wymiana.

To wszystko na temat naprawy belek drewnianych uszkodzonych przez wodę. Mamy nadzieję, że zdobyłeś wiedzę na temat ich naprawiania!