Jak naprawić tynk sufitowy uszkodzony przez wodę: 5 łatwych kroków

Uszkodzenia od wody to zagrożenie, a nawet tynk na suficie nie jest przed nim bezpieczny. Jeśli chcesz wiedzieć, jak naprawić zniszczony przez wodę tynk sufitowy, jest to idealny artykuł instruktażowy dla Ciebie.

Aby naprawić zniszczony przez wodę tynk sufitowy, należy najpierw ocenić uszkodzenia, a następnie przygotować teren i siebie do procesu naprawy. Ten artykuł instruktażowy zawiera etapy naprawy uszkodzonego przez wodę sufitu gipsowego, czas jego schnięcia oraz koszty naprawy z ubezpieczeniem i bez.

Jak naprawić tynk sufitowy uszkodzony przez wodę: 5 łatwych kroków

Kroki naprawy tynku uszkodzonego przez wodę

Przed naprawą sufitu należy wykonać następujące czynności:

Przenieś swoje meble

Wyjmij swoje rzeczy i meble spod mokrych miejsc. Co więcej, staraj się wchłonąć wodę z sufitu, nie docierając do podłogi, aby zapobiec jej uszkodzeniu. Możesz użyć wiader lub ręczników, aby zebrać lub nabrać wodę z plastra.

Zmierz obrażenia

Zbadaj obszar i ustal, skąd pochodzi woda. Gips ma tendencję do zatrzymywania wody, dopóki nie wsiąknie, a następnie ją uwalnia.

Jeśli sufit gipsowy ugina się, zrób dziurę, aby usunąć wodę. Zawsze upewnij się, że masz wiadro do zbierania wody z gipsu.

Przygotuj się do naprawy

Przykryj podłogi plastikiem, aby chronić je przed uszkodzeniem przez wodę. Upewnij się, że usuniesz całą wodę z sufitu i jego dotkniętych obszarów, a także nadmierną wilgoć, aby zapobiec rozwojowi pleśni. Na koniec otwórz okna dla wentylacji.

Krok 1. Usuń uszkodzone elementy

Przed naprawą sufitu konieczne jest wcześniejsze wysuszenie sufitu. Jeśli już wyschło, weź szpachlę i usuń popękaną farbę i tynk. Upewnij się, że obszar jest gładki przed łataniem.

Krok 2. Wypełnij pęknięcia i dziury

Po usunięciu uszkodzonej farby i tynku ubytki i pęknięcia wypełnić mieszanką mas szpachlowych. Pozostaw związek do wyschnięcia przed przejściem do następnego kroku.

Krok 3. Zakryj powierzchnię

Po wypełnieniu pęknięć i ubytków na suficie gipsowym należy nałożyć na niego warstwę podkładu. Następnie za pomocą szpachli nałożyć masę szpachlową.

Upewnij się, że warstwy są cienkie, aby schnięcie nie trwało długo. Nałóż kolejną warstwę po wyschnięciu warstw.

Krok 4. Przeszlifuj sufit

Po wyschnięciu masy przeszlifuj sufit, aby pozbyć się jego powierzchni lub niedoskonałości. Na tym etapie załóż okulary ochronne. Po szlifowaniu usuń kurz wilgotną szmatką.

Krok 5. Retusz sufitu

Ponownie pokryj sufit podkładem po szlifowaniu. Poczekaj, aż podkład wyschnie.

Następnie pomaluj obszar w tym samym kolorze co reszta tynku. Poczekaj, aż farba całkowicie wyschnie, zanim odłożysz meble z powrotem.

Ile dni zajmuje wyschnięcie sufitu gipsowego?

Krótka odpowiedź brzmi: to zależy. Jednak średnio schnięcie trwa około pięciu dni. Obszary uszkodzonego przez wodę sufitu, które nie są nasycone suchym powietrzem, schną zwykle mniej dni, podczas gdy wilgotne obszary tynku schną dłużej.

W takich przypadkach doświadczeni są specjaliści od szkód spowodowanych przez wodę. Pomagają w osuszaniu sufitu, usuwaniu mebli i nadmiaru wody oraz wykonywaniu napraw. Możesz je poszukać, jeśli nie możesz poradzić sobie z uszkodzonym przez wodę sufitem.

Ile kosztuje naprawa sufitu gipsowego?

Koszt z ubezpieczeniem

Wśród powszechnych roszczeń ubezpieczeniowych przez właścicieli domów, szkody spowodowane przez wodę są trzecim najczęstszym problemem. Jest to poważny problem dla właścicieli domów, ponieważ co roku jeden na 50 ubezpieczonych domów zgłasza szkody majątkowe z powodu zalania.

Chociaż firmy ubezpieczeniowe wydają tylko poniżej 7000 USD za przeciętne roszczenie ubezpieczeniowe. Jednak nadal zależy to od Twojej sytuacji, więc najlepiej najpierw skonsultować się z prawnikiem, aby upewnić się, że Twoja firma ubezpieczeniowa pokrywa to, co powinna pokrywać.

Warto jednak zauważyć, że firmy ubezpieczeniowe nie pokrywają szkód stopniowych, szkód spowodowanych zaniedbaniem i pleśnią (z wyjątkiem kilku stanów). Konieczna jest dbałość o swój dom. W przeciwnym razie będziesz musiał wydać tak dużo, aby go naprawić.

Jeśli masz wątpliwości, jak złożyć roszczenie ubezpieczeniowe, szczególnie w przypadku powyższych warunków, najlepiej skontaktować się z prawnikiem.

Koszt bez ubezpieczenia

Zazwyczaj zakres napraw sufitów gipsowych wynosi od 65 do 80 USD za stopę kwadratową. Obejmuje to materiały, robociznę oraz koszty przygotowania i ochrony. Oczywiście im większe uszkodzenie sufitu, tym będzie ono droższe.

Zwykle dodatkowa stawka za naprawę wynosi od 60 do 90 USD za godzinę. Średnio właściciele domów wydają 790 USD na naprawy sufitów gipsowych. Chociaż niektórzy wydają tylko 125 USD, rozległe obrażenia mogą osiągnąć nawet 2700 USD.

Wniosek

Nauczyłeś się, jak naprawiać tynk sufitowy zniszczony przez wodę. Jeśli jednak kiedykolwiek będziesz miał problemy z naprawą, możesz poprosić o to specjalistów. Tak czy inaczej, mamy nadzieję, że byliśmy w stanie pomóc Ci rozwiązać Twój problem!