Jak naprawić podłogę Pergo uszkodzoną przez wodę: 6 prostych kroków

Powinieneś zapoznać się z tym artykułem dla tych, którzy chcą dowiedzieć się, jak naprawić uszkodzone przez wodę podłogi Pergo. Ta wartościowa lektura zapewni Ci szybką i łatwą technikę do naśladowania, która jest odpowiednia również dla początkujących! Nie musisz się martwić, dopóki pozostajesz w kontakcie z naszym artykułem, aby rozwiązać napotkany problem.

Jakie są potrzebne materiały?

Przed kontynuowaniem upewnij się, że masz następujące materiały. Gdy już masz kompletny zestaw, możesz iść, aby rozwiązać swój problem!

Jak naprawić podłogę Pergo uszkodzoną przez wodę: 6 prostych kroków
  • Szpachelka
  • Nóż użytkowy
  • Rękawiczki
  • Deski podłogowe
  • Okulary ochronne
  • Klej do podłogi
  • Rozpuszczalnik czyszczący
  • Szczypce
  • Młotek

Naprawa podłóg Pergo uszkodzonych przez wodę

Krok 1. Powstrzymaj wodę przed dalszymi uszkodzeniami

Na tym etapie musisz zlokalizować źródło wody powodujące szkody. Jeśli drobny wyciek lub jakikolwiek wypadek nie spowodował tych szkód, musi to być Twoim priorytetem.

Inną rzeczą, jeśli jest wyciek ze zmywarki lub w innym miejscu, musisz skupić się na tym, jak zatrzymać wyciek wody, zanim spróbujesz wymienić podłogę laminowaną. Po wykonaniu pierwszego zadania możesz zwrócić uwagę na uszkodzone deski z widocznymi problemami.

Krok 2. Usuń nadmiar wody 

Mocowanie uszkodzonej przez wodę podłogi Pergo może doprowadzić do wypływu wody na powierzchnię. Jeśli nie zostanie naprawiony wcześnie, może to pogorszyć twój problem.

Aby tego uniknąć, przed przejściem do następnego kroku należy zaopatrzyć się w suchą i czystą szmatkę, aby zetrzeć nadmiar wody z powierzchni. Upewnij się, że wszystkie wycieki muszą zostać usunięte przed naprawą lub uszczelnieniem czegokolwiek. Jeśli nadal występuje przeciek, istnieje prawdopodobieństwo, że Twoje płytki laminowane mogą ulec uszkodzeniu.

Krok 3. Sprawdź dotknięty obszar

Dobrze by było, gdybyś zauważył, że woda szybko się rozprzestrzenia. Nie zdziw się, jak szybko to medium może szybko poruszać się po podłodze.

Najlepiej, jeśli się nie stresujesz. Nie spiesz się w tym punkcie tej sugerowanej metody.

Podczas sprawdzania dowolnego obszaru dotkniętego chorobą, oto kilka rzeczy, które musisz zrobić.

3.1. Znajdź wszystkie dotknięte obszary na podłogach laminowanych

Jeśli niektóre plamy są niezauważone, bardziej prawdopodobne jest, że będziesz mieć poważne problemy, ponieważ będziesz musiał radzić sobie z pleśniami i bakteriami, które mogą gromadzić się w innych obszarach, jeśli nie zostaną zauważone wcześnie. Jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki pleśni, spróbuj skontaktować się z profesjonalistami, którzy poradzą sobie ze wszystkim.

3.2. Wejdź na każdą uszkodzoną deskę

Musisz zrobić tę alternatywę, a poczujesz każdy ruch lub zmiany, które mogą sugerować, czy to jest pod spodem. Najlepiej, jeśli szukasz jakichkolwiek wizualnych zmian w podłodze.

3.3. Sprawdź, czy są jakieś przebarwienia

W takim przypadku będziesz musiał ją zapiąć i zniekształcić po wystawieniu na jakąkolwiek ilość wody.

Krok 4. Usuń uszkodzone deski

Musisz zebrać nóż, który pomoże ci podnieść barierę pod spodem. Nie musisz się spieszyć; poświęć czas, który będziesz potrzebować podczas procesu.

Ta praca jest ryzykowna i nie obejmuje twojego ubezpieczenia i nie możesz złożyć skargi do prawnika na konflikt w trakcie procesu. Dlatego dla bezpieczeństwa noś rękawiczki, aby uniknąć zranienia.

Ostrożnie podnieś uszkodzone deski za pomocą posiadanej szpachli i umieść ją pod uszkodzonymi krawędziami, aby je usunąć. Musisz pozbyć się całej deski.

Nie będzie wyjątków dla małych porcji, które są uszkodzone; należy je również usunąć. Podważ również deski wraz z listwą przypodłogową, aby odsłonić się pod spodem. Następnie należy upewnić się, że podłoże nie ma żadnych oznak pleśni lub pleśni.

Uwaga: W przypadku uszkodzeń, lepiej byłoby ponownie zainstalować wyskakujące deski.

Krok 5. Wymień uszkodzone deski

Upewnij się, że wymieniłeś uszkodzone deski, używając tych samych desek laminowanych, które zainstalowałeś. Dzieje się tak, chyba że kupiłeś zamiennik przy użyciu tych samych paneli laminowanych, które zainstalowałeś wcześniej. Kolejną wskazówką, którą warto rozważyć, jeśli chcesz uniknąć wymiany całej podłogi, jest zakup od tego samego producenta lub znalezienie odpowiedniej deski, która ładnie ją zrównoważy.

Uwaga: Podczas wykonywania tej procedury należy zwracać uwagę na pleśń lub pleśń. Jeśli widzisz cokolwiek z tego, musisz to wszystko usunąć.

Krok 6. Wykończ ponownie zamontowaną podłogę

Musisz nakleić odpowiednią ilość taśmy samoprzylepnej i umieścić ją na ciężkim przedmiocie za pomocą nowej deski. W przypadku montażu w miejscach narażonych na działanie wody, upewnij się, że pozwoli to całkowicie wyschnąć podłodze przed użyciem.

Uwaga: dopasuj dowolne wzory na podłodze tak samo, jak to możliwe.

Wniosek

Cieszymy się, że dotarłeś do tego punktu artykułu dotyczącego naprawy uszkodzonych przez wodę podłóg Pergo. Postępując zgodnie z procedurą krok po kroku, będziesz mógł zaoszczędzić pieniądze. Jeśli jednak uważasz, że ta metoda jest zbyt ciężka, możesz wezwać profesjonalistę, który zajmie się Twoim problemem.