7 prostych kroków, jak naprawić uszkodzoną przez wodę ramę okienną

Nadejdzie czas, kiedy ramy okienne zepsują się. Oto jak naprawić uszkodzoną przez wodę ramę okienną. Drewno i winyl to dwa najważniejsze materiały używane do produkcji ram okiennych i łatwo jest to zrobić samemu.

Nie ma nic bardziej kojącego niż otwieranie okna, aby zaczerpnąć świeżej mgiełki powietrza. Ta specyficzna część architektury powinna przepuszczać światło między przestrzenią wewnętrzną a światem zewnętrznym. Okna są również odpowiedzialne za odstraszanie ewentualnych intruzów.

7 prostych kroków

Co powoduje niszczenie ram okiennych?

W zależności od wielu powodów, ramy okienne przejdą nieunikniony proces starzenia. Po pierwsze, domy przodków dają tak wiele nostalgicznych scen i kiedy patrzysz na swoje podwórko z dzieciństwa. Jednak w większości przypadków stare domy mają słabe fundamenty, co ma sens, ponieważ stoją przez bardzo długi czas.

Innym czynnikiem jest pośpieszna i zagrożona instalacja. Chcemy robić rzeczy szybko, ale czy na dłuższą metę są one efektywne?

Po drugie, jeśli mieszkasz gdzieś w Oregonie lub Nowym Jorku, opady są znacznie gorsze niż w jakimkolwiek innym stanie w USA. Deszcz jest zwykle przyczyną uszkodzeń ramy okiennej.

Od czasu do czasu nie będziesz musiał poświęcać ani grosza na naprawy. Ubezpieczenie właścicieli domów obejmuje rachunek za szkody w domu, gdy sprawy są poza Twoją kontrolą. Jeśli zostaniesz złapany podczas silnej burzy, a nawet jeśli huragan zniszczy twoje słodkie łóżeczko, nie ma nic złego w dzwonieniu do prawnika o utrzymanie.

Kluczowe kroki przywracania ramy okiennej uszkodzonej przez wodę

Krok 1. Sortuj osłony okien pod kątem uszkodzeń

Najpierw wyszukaj źródło przyczyny. Większość planów domów ma rury w ścianach, które niestety przeciekają. Odłącz zasilanie, jeśli musisz, ponieważ przewody elektryczne również mogą stanowić zagrożenie.

Następnie oceń z jakiego materiału została wykonana rama okienna. Jeśli jest wykonany z drewna, weź pod uwagę, że może nie być w 100% odporny na deszcz. Z drugiej strony winyl jest silniejszy niż drewno, ale w strukturze mogą pojawić się drobne wgniecenia.

Krok 2. Poznaj wartość sprzętu ochronnego

Okna są zazwyczaj umieszczane przed salonem, sypialnią i poddaszem. Jeśli musisz przerobić te na drugim piętrze, powinieneś być ostrożny.

Rozważ noszenie kasku podczas pracy. Solidna drabina też powinna ci pomóc.

Czasami szkło może pęknąć i będziesz potrzebować również okularów ochronnych. Zagrożenia okienne mogą być trudne do zauważenia, dlatego ważne jest, aby zachować bezpieczeństwo.

Krok 3. Sprawdź, czy nie ma pleśni i zgniłych nadzień

W miejscach wilgotnych nie są obce pleśń i pleśń. Wiedz, że są to zjawiska naturalne, ale mogą być ryzykowne dla Twojej domowej infrastruktury i zdrowia. Jak wiemy, okna nie tylko otwierają dom na świat zewnętrzny, ale są też odsłonięte na wiele innych rzeczy.

Pleśnie mogą powodować reperkusje zdrowotne, takie jak zatkany nos, kichanie i kaszel. Jeśli obecne są zgniłe nadzienia, należy je jak najszybciej usunąć.

Krok 4. Nadaj priorytet drobnym naprawom

Najpierw oczyść obszar roboczy. W ten sposób będziesz musiał usunąć cały suchy pleśń.

Następnie będziesz potrzebować taśmy mierniczej, aby wiedzieć, jak dużą część okna należy wymienić. Nie spiesz się z pracą, lepiej zrób to jeszcze raz, aby mieć pewność, że nie będziesz marnować pieniędzy na dodatkowy sprzęt.

Po zakończeniu pomiaru wyjmij ołówek, aby mieć szablon. Następnie wyszlifuj ramę okienną, aż stara powierzchnia stanie się gładka.

Krok 5. Umieść wzmocnienia okien

Im silniejszy, tym lepiej, prawda? Kleje do okien powinny być odpowiednim narzędziem do pracy. Nie będziesz potrzebować żadnych innych środków, tylko ręce.

Pozostałe wzmocnienia okien polegają na wymianie starej ramy okiennej. Włamywacze mogą czaić się w każdej chwili.

Eksperci z State of Safety Survey twierdzą, że najbardziej niepokojącym przestępstwem jest włamanie. Również to przestępstwo zdarza się co 30 sekund w samych Stanach Zjednoczonych. Nie zaszkodziłoby umieszczenie zamków klapowych lub mocnego aluminium wokół okna.

Krok 6. Sprawdź, czy są jakieś skomplikowane korekty 

Są po prostu trudne dostosowania, których nie możesz zrobić sam. Cóż, aby naprawić uszkodzoną przez wodę ramę okienną, trudność może wynosić od 1 do 10. Jeśli wzrośnie do największej liczby, lepiej poszukać profesjonalnej pomocy.

Krok 7. Wykończ swój parapet

Po wszystkich trudach i niezbędnych naprawach będziesz musiał wyremontować parapet. Renowacja wymaga gładkiej powierzchni, z której usunięto drzazgi i zardzewiałe gwoździe. Szelak lub lakier to najlepszy duet do tego ostatniego kroku.

Po nałożeniu powłoki, od Ciebie zależy, czy pomalujesz kolor na ramie okna. Pozwól farbie całkowicie wyschnąć i ciesz się nowo wykonanym arcydziełem.

Wniosek

Każdy dom jest inny; każdy materiał może się różnić. Okna mogą mieć różne gorsze warunki i mamy nadzieję, że nauczyłeś się prawidłowo naprawiać ramę okienną uszkodzoną przez wodę.

Powinieneś wiedzieć, co odróżnia naprawę od wymiany. Jeśli materiał jest słaby w utrzymaniu, należy go wymienić.

Mądrze dobieraj materiał do swojego okna. Często, gdy używane są tanie produkty, trwałość jest mniejsza.