6 DIY kroków, jak łatwo naprawić uszkodzone przez wodę drewno w domu?

Czy Twoje drewno liściaste wykazuje uszkodzenia spowodowane przez wodę? Nie martw się, to nie jest problem nie do pokonania. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, „jak naprawić zniszczone przez wodę drewno?” po odkryciu ogromnej skrzynki w swoim domu trafiłeś w idealne miejsce.

Drewno zniszczone przez wodę jest bardzo trudne do odtworzenia. Chociaż większość środków do obróbki drewna chroni powierzchnię, woda może jednak szkodzić drewnu.

6 DIY kroków

Jeśli zauważysz białe plamy, plamy, spłukiwanie lub inne uszkodzenia powierzchni, drewno najprawdopodobniej zostanie uszkodzone przez wodę. Im szybciej zajmiesz się problemem swojego twardego drewna lub mebli, tym tańsza i dłuższa będzie naprawa.

Naprawa drewna uszkodzonego przez wodę

Uszkodzenia drewna przez wodę są uważane za jeden z najtrudniejszych problemów, z jakimi właściciel nieruchomości może się zmierzyć z różnych powodów. Na początek, jeśli nie zostaną zaadresowane, mogą spowodować znaczne szkody w firmie i mieniu osobistym.

Po drugie, może prowadzić do rozwoju pleśni, która może zaszkodzić jakości powietrza w Twojej nieruchomości i potencjalnie być szkodliwa dla zdrowia Ciebie i Twoich najemców. Wreszcie, drastycznie obniża wartość twojego domu, co może być problemem, jeśli planujesz wkrótce go sprzedać.

Krok 1. Usuń zgniłe części

Kiedy drewno jest wilgotne, a woda może wsiąkać, szybko gnije. Usuń spróchniałe drewno za pomocą dłuta, przecinając suche i twarde powierzchnie wewnętrzne.

Krok 2. Użyj szpachli do automatycznego wypełniania

Po wyrzeźbieniu uszkodzonych sekcji wypełnij je szpachlówką do automatycznego wypełniania.

Krok 3. Wypełnij otwór

Musisz wykonać ten krok szybko, zanim wypełniacz będzie miał szansę zestalenia się. Wsuń szpachlę głęboko w wycięty przed chwilą otwór.

Krok 4. Powtórz pierwsze dwa kroki

Powoli i metodycznie wypełniaj otwór, pozwalając wypełniaczowi wyschnąć między krokami, aż otwór zostanie wypełniony, a powierzchnia nieznacznie uniesie się ponad otaczający obszar.

Krok 5. Piasek dla gładkiego wykończenia

Przeszlifuj powierzchnię, aby uzyskać gładkie wykończenie i wyrównaj ją z otaczającym drewnem.

Krok 6. Zagruntuj i pomaluj

Sprawdzaj wszystkie powierzchnie drewniane i budynki zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz co około sześć miesięcy. Jeśli wymagane są naprawy, wykonaj je tak szybko, jak to możliwe.

Skonfiguruj program pielęgnacji drewna, aby zapewnić regularne aktualizowanie malowania. Pomoże to w zapobieganiu uszkodzeniom drewna przez wodę. Będziesz mieć mniejsze koszty długoterminowej naprawy, a także lepszy wygląd.

Co to jest uszkodzenie przez wodę?

Krótko mówiąc, uszkodzenia wodne są powodowane przez nadmierną wilgoć i wodę nagromadzoną na konstrukcji i jej zawartości. Często występuje w najmniej odwiedzanych miejscach zakładu, gdzie woda może gromadzić się niezauważalnie. Są to również najniższe poziomy domu, takie jak pełzacze i piwnice.

Jak wygląda drewno uszkodzone przez wodę?

Z drugiej strony uszkodzenia spowodowane wodą i termity mogą początkowo wydawać się bardzo podobne. Istnieją jednak cechy wyróżniające, które je wyróżniają. Na przykład drewno uszkodzone przez wodę rozpada się na kawałki wielkości sześcianu, ale drewno uszkodzone przez termity tworzy tunele, gdy termity najpierw zjadają bardziej miękkie ziarno.

Jakie są wskaźniki uszkodzenia drewna przez wodę?

Postępując zgodnie z informacjami w poprzedniej sekcji, możesz lepiej zrozumieć, które drewniane konstrukcje w Twoim domu są podatne na uszkodzenia przez wodę. Może to być Twój sufit, podłogi lub określone meble.

Ta część kontroli jest szczególnie istotna, jeśli nie masz pewności, czy w ogóle nie ma żadnych uszkodzeń spowodowanych przez wodę, na przykład w przypadku nieodkrytych wycieków rur. Wskaźniki ostrzegawcze, na które należy zwracać uwagę, to plamy i przebarwienia, zmiana kształtu lub tekstury oraz rozwój pleśni

Czy można mieć roszczenie ubezpieczeniowe na uszkodzone drewniane podłogi?

Odpowiadając na pytanie, tak, możesz mieć roszczenie ubezpieczeniowe dotyczące uszkodzonych przez wodę podłóg drewnianych.

Można powiedzieć, że zalanie jest jednym z najczęstszych roszczeń ubezpieczeniowych, dotykającym co roku około jednego na 50 domów. Prawdopodobnie masz wiele pytań dotyczących zakresu ubezpieczenia, napraw, terminów i ubezpieczenia.

Ile ubezpieczenia możesz się spodziewać?

Ubezpieczenie podłóg drewnianych różni się w zależności od istniejącej firmy i polityki. Należy pamiętać, że firmy ubezpieczeniowe troszczą się przede wszystkim o wynik finansowy i obniżanie wydatków. Oznacza to, że powinieneś zbadać i udokumentować każdy etap procedury, a także targować się z ubezpieczycielem lub prawnikiem, aby uniknąć wykorzystania.

Wykonawca, który nie jest powiązany z Twoją firmą ubezpieczeniową, zazwyczaj może uzyskać lepszą ofertę. Dobrym pomysłem jest również zapoznanie się z procesem naprawy i językiem Twojej polisy ubezpieczeniowej.

Wniosek

Atrakcyjny dla wzroku jest widok gładkiej oprawy w twoim domu. Połączenie atrakcyjnego wzornictwa i niezrównanej integralności konstrukcyjnej odróżnia meble drewniane od mebli wykonanych z innych materiałów.

Drewniane meble można znaleźć w prawie każdym domu, szczególnie w kuchni. Dlatego musisz wiedzieć, jak naprawić zniszczone przez wodę drewno, które zostało przemoczone niezliczoną ilość razy. Techniki i wskazówki mogą znacznie pomóc w zapobieganiu dodatkowym urazom.