5 prostych kroków do samodzielnego naprawienia uszkodzonego przez wodę telewizora w domu

Jeśli chcesz wiedzieć, jak naprawić uszkodzony przez wodę telewizor, jest to idealny artykuł dla Ciebie! Aby naprawić uszkodzony przez wodę telewizor, musisz wysuszyć zamoczone elementy.

Oprócz wysuszenia, są kroki, które musisz wykonać przed i po tym. Dlatego napisaliśmy, jak naprawić uszkodzony telewizor i środki bezpieczeństwa, które należy wykonać przed naprawą samego telewizora.

5 prostych kroków do samodzielnego naprawienia uszkodzonego przez wodę telewizora w domu

Następnie uwzględniliśmy środki zapobiegawcze, które możesz zrobić, aby chronić swój telewizor, dzięki czemu nie będziesz musiał ich naprawiać. Na koniec w tym artykule omówimy również ubezpieczenie od szkód spowodowanych przez wodę.

Kroki naprawy uszkodzonego przez wodę telewizora

Zanim prawidłowo naprawisz uszkodzony przez wodę telewizor, musisz najpierw wykonać następujące czynności:

Krok 1. Wyłącz to

Oczywiście nie można naprawić uszkodzonego przez wodę telewizora, gdy jest podłączony, ponieważ spowoduje to dalsze uszkodzenia. Woda ma tendencję do uszkadzania elektrycznych elementów telewizora za pomocą prądu.

Dlatego zawsze pamiętaj, aby wyłączyć telewizor i odłączyć go. Zrób to natychmiast po zetknięciu się telewizora z wodą.

Krok 2. Odsuń go od mokrego obszaru

Po wyłączeniu i odłączeniu telewizora przenieś telewizor w suche miejsce, aby móc go rozebrać i naprawić. Jeśli są inne urządzenia, które miały kontakt z wodą, również je przenieś.

Po wykonaniu środków bezpieczeństwa możesz przystąpić do naprawy uszkodzonego przez wodę telewizora.

Krok 3. Rozbierz to

Odkręć telewizor zgodnie z metodą otwierania. Następnie odsłoń płytki drukowane. Po wyjęciu płytek drukowanych odłącz je od reszty telewizora.

Krok 4. Pakiety żelu krzemionkowego

Po odłączeniu płytek drukowanych włóż je do torebki z żelem krzemionkowym. Żel krzemionkowy może pomóc w wysuszeniu wilgotnych elementów telewizora. Pozostaw mokre części w saszetkach z żelem krzemionkowym na noc.

Jeśli miałeś problem z odłączeniem desek, połóż na nich żel krzemionkowy lub trzymaj je jak najbliżej. Ponieważ żel krzemionkowy będzie trudniej wyschnąć w ten sposób, pozostaw je na co najmniej dwa dni. Jeśli twoja okolica jest wilgotna, umieść paczki z żelem silikonowym w pobliżu desek dłużej.

Upewnij się, że z elementów telewizora została usunięta woda. Możesz też używać odkurzaczy i szmat.

Krok 5. Wyczyść telewizor

Przetrzyj płytkę drukowaną alkoholem, aby usunąć rdzę lub korozję. Uważaj jednak, aby nie uszkodzić elementów dalej.

Następnie osusz go ponownie i zainstaluj ponownie. Sprawdź, czy się włącza. Jeśli nie, skontaktuj się z profesjonalistą.

Środki zapobiegawcze, które możesz zrobić, aby chronić swój telewizor

Większość z nas nie może sobie pozwolić na utratę telewizora ani nie mamy czasu i środków, aby je naprawić. Dlatego uwzględniliśmy te środki, aby przedłużyć żywotność Twojego telewizora.

Trzymaj z dala od niskich temperatur

Niska temperatura jest szkodliwa dla telewizora, ponieważ powoduje kondensację, która przenika do elementów telewizora. Dlatego nie należy włączać telewizora, gdy marznie.

Odkurz telewizor

Kondensacja z niskich temperatur to nie jedyna rzecz, która przedostaje się przez telewizor i uszkadza go. Kurz jest również szkodliwy dla telewizora w taki sam sposób, jak kondensacja.

Dostają się do środka i powodują uszkodzenia, podczas gdy kurz powoduje powolną reakcję telewizora. Aby pozbyć się kurzu z telewizora, możesz użyć elektronicznych pomp próżniowych.

Umieść telewizor w dobrze wentylowanym miejscu

Telewizor również musi oddychać, dlatego lepiej umieścić go w miejscu o dobrej wentylacji. Dzieje się tak, ponieważ generuje znaczną ilość ciepła z powodu zużycia energii elektrycznej. Jeśli Twój telewizor ma przestrzeń do oddychania, może się ochłodzić i nie przegrzeje się.

Użyj regulatora napięcia lub zabezpieczenia przeciwprzepięciowego

Jeśli w Twojej okolicy często występują przerwy w dostawie prądu, Twoje urządzenia są podatne na skoki napięcia, które mogą znacznie uszkodzić Twoje elementy elektroniczne. To straszna wiadomość nie tylko dla telewizora, ale także dla innych urządzeń elektronicznych, dlatego zaleca się stosowanie regulatora napięcia.

Wyczyść

To prosta wskazówka, ale często jest pomijana. Czyszczenie telewizora jest koniecznością, ponieważ pozwala uniknąć gromadzenia się kurzu.

W ten sposób możesz również zwrócić szczególną uwagę na telewizor i sprawdzić go, jeśli ma problemy. Pamiętaj jednak, aby do czyszczenia telewizora nie używać wody.

Czy ubezpieczenie TV obejmuje szkody spowodowane przez wodę?

Tak, ale pod pewnymi warunkami. Możesz ubiegać się o ubezpieczenie, jeśli telewizor ulegnie uszkodzeniu w wyniku strat objętych ubezpieczeniem.

Na przykład, jeśli Twój telewizor zostanie uszkodzony podczas burzy, możesz złożyć wniosek o odszkodowanie. Jeśli jednak ulegnie uszkodzeniu podczas wypadków w domu, prawdopodobnie nie będzie to część twojego ubezpieczenia.

Jednak, aby być bardziej szczegółowym, możesz skontaktować się z prawnikiem, aby pomóc Ci w dochodzeniu roszczenia ubezpieczeniowego i pokrycia.

Wniosek

Wiesz już, jak naprawić uszkodzony przez wodę telewizor i jak przedłużyć jego żywotność, więc mamy nadzieję, że zostanie z Tobą na długo! Mamy również nadzieję, że nasz artykuł o telewizorach uszkodzonych przez wodę był pomocny.