5 kroków, jak naprawić uszkodzoną przez wodę płytę gipsowo-kartonową w łazience

Naprawę płyt kartonowo-gipsowych w łazience można szybko wykonać za pomocą pięciu prostych kroków, jak naprawić uszkodzoną przez wodę płytę gipsowo-kartonową w łazience.

Ściany uszkodzone przez wodę można prześledzić od zwykłego strumienia wody podczas kąpieli do przeciekającej rury. Zamiast zatrudniać profesjonalistę i płacić opłatę, dlaczego nie naprawić się i zafundować sobie później. Nie tylko zaoszczędziłeś trochę pieniędzy, ale także coś osiągnąłeś.

5 kroków

Łatwe kroki w naprawie uszkodzonej przez wodę płyty gipsowo-kartonowej w łazience

Naprawa uszkodzonej przez wodę płyty gipsowo-kartonowej w łazience może być dostępna i tak to się robi.

Krok 1. Przygotowania i środki bezpieczeństwa

Zawsze weź pod uwagę swoje bezpieczeństwo podczas wykonywania jakichkolwiek prac, co jest prawdą w przypadku naprawy uszkodzonych przez wodę płyt kartonowo-gipsowych. Woda, która pierwotnie spowodowała uszkodzenie, może być szkodliwa w kontakcie ze skórą, dlatego należy nosić sprzęt ochronny.

Wraz z przygotowaniem sprzętu bezpieczeństwa przygotuj również materiały naprawcze, wszystko, czego możesz potrzebować.

Krok 2. Zlokalizuj źródło zalania

Naprawa płyty gipsowo-kartonowej jest bezużyteczna, jeśli źródło uszkodzenia nadal pozostaje. Aby zrobić to skutecznie, lepiej również naprawić przyczynę. Spróbuj zlokalizować źródło uszkodzeń w uszkodzonym obszarze.

Sprawdź, czy nie jest to wyciek z uszkodzonej rury lub z innego źródła. Jeśli pochodzi z pękniętej rury, lepiej zadzwonić do lokalnego hydraulika lub zrobić to sam, jeśli znasz się na hydraulice. Jeśli pochodzi z rozprysków wody, może dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w zasłonę prysznicową, która następnym razem zapobiegnie dalszym rozpryskom wody.

Krok 3. Usuń uszkodzoną płytę gipsowo-kartonową

Płyty gipsowo-kartonowe wykonane są z materiału porowatego, dzięki czemu łatwiej ulegają niszczeniu w kontakcie z wilgocią w długotrwałym stanie. Usuń obwisłe i popękane płyty gipsowo-kartonowe. Lepiej je usunąć, zwłaszcza w przypadku obwisłych płyt kartonowo-gipsowych z powodu długiego narażenia na wodę.

Podczas usuwania uszkodzonej płyty gipsowo-kartonowej lepiej rysować w oparciu o ramy słupkowe ściany. Usuń płytę gipsowo-kartonową część o jeden kołek od uszkodzonej części.

Krok 4. Wymień uszkodzone części

Po usunięciu uszkodzonej płyty gipsowo-kartonowej nadszedł czas na wymianę, ale nie tylko płyta gipsowo-kartonowa wymaga wymiany. Uszkodzone kołki również wymagają wymiany. Wymiana samej płyty gipsowo-kartonowej byłaby daremna, jeśli ramy, do których jest przymocowany, są w złym stanie.

Podczas wymiany kołków i płyt kartonowo-gipsowych upewnij się, że powierzchnia jest oczyszczona z pleśni i wilgoci. Pleśń i wilgoć mogą uszkodzić nowo wymienioną płytę gipsowo-kartonową, więc lepiej je uwolnić przed dokonaniem wymiany.

Po wykonaniu niezbędnych czynności nadszedł czas na wycięcie zamienników. Zmierz rozmiar otworu, który wymaga wymiany. Użyj tej samej grubości do wymiany, wytnij i zabezpiecz nową płytę gipsowo-kartonową za pomocą wkrętów do płyt gipsowo-kartonowych.

Krok 5. Zakończ

Teraz, gdy zakończyłeś naprawę płyty gipsowo-kartonowej, nadszedł czas, aby zakończyć całą pracę. Wypełnij śruby i szwy błotem z płyt kartonowo-gipsowych. Po nałożeniu można również pomalować płytę gipsowo-kartonową, aby dopasować ją do akcentu na ścianie.

Kiedy należy wymienić płytę gipsowo-kartonową, gdy zrobi się mokra?

Płyty gipsowo-kartonowe nie są początkowo zaprojektowane do wchłaniania tak dużej ilości wody, ale nie oznacza to, że wymiana powinna być dokonywana pospiesznie, gdy tylko suche ściany wejdą w kontakt z wodą. Płyty gipsowo-kartonowe mogą zatrzymywać wilgoć przez co najmniej 48 godzin, gdy są pozostawione bez nadzoru.

Płyty gipsowo-kartonowe mogą przez krótki czas wytrzymać niewielki kontakt z wodą. Wycieki i spraye nie mogą łatwo uszkodzić płyt kartonowo-gipsowych, biorąc pod uwagę, że techniki suszenia zostały wdrożone od razu.

Woda sącząca się w płycie gipsowo-kartonowej powoduje głównie uszkodzenie struktury włókien płyty gipsowo-kartonowej, czyniąc ją rozmoczoną i łatwą do przebicia lub uszkodzenia. Może również dojść do rozwoju pleśni, zwłaszcza w przypadku długotrwałego narażenia na wilgoć.

Pleśń rozwija się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz płyty gipsowo-kartonowej po co najmniej 24 godzinach, więc lepiej jest zwilżyć powierzchnie płyty gipsowo-kartonowej tak wcześnie, jak je zauważysz.

Ile kosztuje naprawa mokrej płyty gipsowo-kartonowej w łazience?

Naprawa mokrej płyty gipsowo-kartonowej w łazience może być kosztowna, zwłaszcza gdy zatrudniasz profesjonalistów do wykonania pracy za Ciebie. W przypadku płyt kartonowo-gipsowych uszkodzonych przez wodę, nie tylko płyta gipsowo-kartonowa wymaga naprawy. Należy również zwrócić uwagę na wyciek z rur i zgniłych ram.

Naprawa płyt kartonowo-gipsowych wymaga wykonania różnych napraw. Zatrudnienie hydraulika w celu znalezienia stolarza może spowodować problemy z budżetem. Nie tylko profesjonaliści potrzebują zapłaty, ale także materiałów, które zużyjesz podczas procesu.

Jeśli szukasz opłacalnych napraw, zdecydowanie lepiej nauczyć się samodzielnego wykonywania napraw. Oszczędzanie pieniędzy wymaga umiejętności, a ich zrozumienie zawsze jest dla Ciebie korzystne.

Wniosek

Płyty gipsowo-kartonowe uszkodzone przez wodę w łazience nie stanowią większego problemu teraz, gdy wiesz, jak naprawić uszkodzoną przez wodę płytę gipsowo-kartonową w łazience. Identyfikacja źródła uszkodzeń i nauka radzenia sobie z nimi jest bardzo ważna.

Jest to bardzo prawdziwe w naprawie płyt kartonowo-gipsowych, ponieważ nie jest to sama ściana, ale także wiele innych czynników. Dlaczego więc nie zacząć robić tego rodzaju rzeczy samemu, zamiast polegać na innych profesjonalistach i wydawać tak dużo pieniędzy, prawda?