4 proste kroki, jak naprawić zniszczony przez wodę teksturowany sufit

Czy nie wiesz, jak naprawić teksturowany sufit zniszczony przez wodę? Chociaż prawie każda ściana w końcu ulegnie uszkodzeniu, naprawa teksturowanego sufitu jest łatwiejsza dzięki tym wskazówkom i szczegółowym instrukcjom.

Właściciele domów, szczególnie ci, którzy mieszkają na obszarach o dużej ilości opadów, są świadkami najgorszego, co może się przydarzyć sufitowi ich domów, gdy są wystawione na działanie wody lub wilgoci. Nawet niewielka ilość wody, która pozostaje na powierzchni nawet przez krótki czas, może spowodować poważne i często nieodwracalne szkody.

4 proste kroki

Jeśli zauważyłeś, że Twój teksturowany sufit został uszkodzony przez wodę, prawdopodobnie wiesz, jakie było źródło tej wody. Konieczne będzie usunięcie plamy i ewentualnej pleśni, aby zapobiec rozwojowi pleśni w uszkodzonym obszarze.

Przez większość czasu woda przecieka do sufitu na dole i sufitu górnego z powodu nieszczelnych rur. Jeśli na suficie pojawią się plamy z wody, będą one prawdopodobnie łatwiejsze do zauważenia, w wielu przypadkach objawiające się jako głębszy punkt w farbie lub żółtawy odcień.

Jak naprawić zniszczony przez wodę teksturowany sufit

Rodzaje tekstur

Przykładem tekstury jest tekstura z kruszywem i bez kruszywa. Kruszywo to połączenie kawałków w kształcie popcornu, kawałków masywnych oraz dużych i małych, skontrastowanych z gładką, rozbryzgowaną i skórką pomarańczy, z których wszystkie nie mają cząstek stałych. Możesz kupić popcorn o gruboziarnistej, średniej i drobnej teksturze, a także istnieją teksturowane błota ścienne (bez detergentów), które nadają się do zastosowań teksturowych, ale nie do kruszyw.

Miesza się z wodą przez co najmniej 20 minut i odstawia, aby uzyskać konsystencję. Możesz kupić formę suchą lub wersję zmieszaną.

Niezależnie od tego, czy potrzebuje wody, czy nie, musi zostać zalany. Ogólnie rzecz biorąc, są to równe ilości suchej mieszanki i wstępnie zmieszanej pasty.

Krok 1. Namocz szczotkę do sufitu z teksturą

Użyj ciepłej wody, aby zwilżyć pędzel przez co najmniej godzinę lub przez noc. W przypadku sufitu możesz nałożyć na włosie środek zmiękczający, dzięki czemu będzie on delikatny w dotyku.

Krok 2. Upewnij się, że powierzchnia jest przygotowana

Aby usunąć resztki kurzu, zeskrob szczeliny szpachelką, a następnie użyj pędzla. Podczas czyszczenia sufitu noś okulary ochronne.

Używając teksturowanej masy szpachlowej, należy naprawić duże pęknięcia za pomocą masy szpachlowej przed użyciem teksturowanej masy szpachlowej. Przed nałożeniem materiału do łatania upewnij się, że sufit został odpowiednio zagruntowany lub uszczelniony, aby uniknąć uszkodzeń spowodowanych przez wodę. Zawsze używaj blokera plam, jeśli masz uszkodzenia spowodowane wodą, ponieważ stare uszkodzenia spowodowane wodą kapią do farby, jeśli go nie używasz.

Krok 3. Nałóż masę szpachlową

Wymieszaj masę szpachlową za pomocą łopatki lub patyczka do malowania lub dużej łyżki i pozwól jej wymieszać za pomocą pędzla lub małego pędzla, aby zmiękczyć i pozwolić bąbelkom wybuchnąć. Aby przygotować się do nadchodzącego odcinka, użyj szpachelki do obszaru łaty, aby rozprowadzić masę szpachlową. Jeśli to możliwe, staraj się zintegrować nowe krawędzie z obecną teksturą.

Na początek nie zamierzasz dodawać żadnych tekstur. Wszystko, co chcesz zrobić, to unieść go na sufit tak gładko, jak to możliwe. Nałożyć jeszcze co najmniej dwa razy masę szpachlową, aby całkowicie pokryć naprawę i rozprowadzić ją na krawędziach łaty, łącząc ją z resztą sufitu.

Krok 4. Pomaluj sufit

Możliwe jest naśladowanie pożądanego wyglądu lub wzoru z wystarczającą liczbą powtórzeń. Poczekaj dzień lub więcej przed malowaniem, a będziesz gotowy. Podczas malowania możesz zdecydować się na użycie ręcznej farby w sprayu zamiast wałka, aby zminimalizować ból, jaki może spowodować.

Ile czasu zajmuje naprawa uszkodzeń spowodowanych przez wodę w suficie?

Czas potrzebny do wyschnięcia uszkodzonego materiału wpłynie na czas potrzebny do zakończenia naprawy uszkodzeń spowodowanych przez wodę. W przypadku określonej liczby dni, w których pomieszczenie ma zostać osuszone i gotowe do późniejszej rekonstrukcji, przygotowanie powinno zająć około 72 godzin, z dodatkowymi dwoma tygodniami na naprawę szkód spowodowanych przez wodę.

Czy uszkodzenie sufitu przez wodę jest objęte ubezpieczeniem?

Tylko wycieki wody i szkody spowodowane przez wodę z nagłej lub przypadkowej przyczyny są objęte ubezpieczeniem domu. Jeśli rura wyskoczy znikąd, możesz mieć pewność, że twoje ubezpieczenie nie pokryje szkód. Żadne ubezpieczenie domów nie obejmuje stopniowych szkód spowodowanych przez wodę, które zdarzają się z czasem.

Wniosek

Woda nie jest przyjacielem teksturowanych sufitów, a proces naprawy uszkodzonego przez wodę teksturowanego sufitu może być czasochłonny i nieporządny. Możesz zdecydować, że w twoim najlepszym interesie jest zatrudnienie specjalisty, który wykona pracę prawidłowo.

Zawsze dobrym pomysłem jest wezwanie pomocy, jeśli przeżywasz trudne chwile. Niezależnie od tego, czy jesteś samoukiem, majsterkowiczem, czy dopiero zaczynasz, może te łatwe do wykonania kroki pomogą ci.