2 metody łatwej naprawy uszkodzonej przez wodę taśmy do płyt gipsowo-kartonowych

Użycie masy szpachlowej jest jednym z najlepszych sposobów naprawy uszkodzonej przez wodę taśmy do suchej zabudowy. Powinieneś również znaleźć źródło wycieku i naprawić je, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom ściany.

Największym bólem głowy, jaki może napotkać właściciel domu, jest wyciek wody. Gdy woda dotrze do ściany, może uszkodzić taśmę i spowodować otwarcie niektórych szwów.

2 metody łatwej naprawy uszkodzonej przez wodę taśmy do płyt gipsowo-kartonowych

Jeśli zostawisz te szwy w spokoju, może pojawić się w nich niechciana wilgoć i może to spowodować większe uszkodzenia płyty gipsowo-kartonowej.

Co powoduje szkody spowodowane przez wodę?

Z biegiem czasu Twój dom może napotkać pewne problemy, a najbardziej irytującym z nich jest uszkodzenie przez wodę. Nieszczelne systemy wodno-kanalizacyjne zwykle powodują szkody spowodowane przez wodę. Twoje rury rdzewieją z wiekiem i w końcu mogą pęknąć; dlatego ważne jest, aby stale je sprawdzać.

Problemy z dachem również mogą być irytujące. Sprawdź swoje pokrowce pod kątem przecieków, gdy nadejdzie deszczowa pogoda i upewnij się, że oczyściłeś rynny.

Twoja ściana znajdująca się najbliżej sufitu może być pierwszą częścią domu, na której pojawią się oznaki zalania. Napraw je, gdy je zauważysz, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom domu.

Jak zlokalizować uszkodzenia spowodowane przez wodę

Przed naprawą taśmy do płyt gipsowo-kartonowych musisz powstrzymać uszkodzenia spowodowane przez wodę u źródła, ale skąd wiesz, kiedy rury i dach wymagają naprawy? Najpierw musisz sprawdzić, czy nie ma śladów wilgoci.

Możesz użyć śrubokręta do wykonania małych otworów lub nieprzenikliwego miernika wilgotności. Jeśli płyta gipsowo-kartonowa jest miękka, oznacza to uszkodzenie przez wodę.

Po sprawdzeniu płyty gipsowo-kartonowej musisz zobaczyć ścianę wewnętrzną. Możesz to zrobić, robiąc większy otwór lub używając penetrującego miernika wilgotności.

Zawsze sprawdzaj zawartość wilgoci w ścianach, jeśli podejrzewasz uszkodzenie przez wodę. Jest to niezbędne, zwłaszcza w przypadku ścian z celulozy i włókna szklanego.

Czasami nie zauważasz uszkodzeń spowodowanych przez wodę, zwłaszcza gdy są jeszcze we wczesnym stadium. Dlatego ważne jest, aby sprawdzać ściany po porze deszczowej, aby uniknąć poważnych problemów. Pleśń może tworzyć się, jeśli uszkodzenie jest pozostawione zbyt długo.

Proces krok po kroku naprawy uszkodzonej przez wodę taśmy do płyt gipsowo-kartonowych

Już naprawiłeś wyciek u jego źródła; teraz nadszedł czas, aby naprawić uszkodzenie taśmy do suchej zabudowy. Istnieją dwa sposoby naprawienia ściany w zależności od stopnia uszkodzenia.

Metoda nr 1. Drobne uszkodzenia

Naprawienie drobnego rozdarcia ściany jest proste; po prostu musisz naprawić obrażenia, zanim się powiększą.

Krok 1. Oczyść obszar

Użyj czystej szmatki, aby lekko przetrzeć ścianę i usunąć kurz lub zanieczyszczenia.

Krok 2. Zastosuj szybkowiążącą masę szpachlową

Szybkowiążąca masa szpachlowa zapobiega uwięzieniu wilgoci w ścianie. Użyj szpachelki podczas nakładania, aby Twoja praca była schludna.

Pamiętaj, aby przeciągnąć szpachlę pod kątem 45 stopni. Powinieneś mieć mocny chwyt, który jest również na tyle miękki, aby pozostawić grubą warstwę substancji na ścianie.

Krok 3. Pozostaw masę szpachlową do wyschnięcia

Odczekaj około 12 godzin, aby upewnić się, że materiał wyschnie prawidłowo. Będziesz wiedział, że jest suchy, jeśli przejedziesz po nim dłonią i poczujesz kredową, suchą konsystencję.

Krok 4. Przeszlifuj powierzchnię

Najlepszy jest papier ścierny o ziarnistości 120; zeskrob nim swoją pracę, aby była gładka i usuń wszelkie dodatkowe warstwy.

Krok 5. Pomaluj obszar

Wytrzyj obszar, a następnie retusz farbę za pomocą pędzla lub wałka. Przemaluj całą ścianę, jeśli odcienie się nie zgadzają.

Metoda nr 2. Poważne uszkodzenia

Jeśli taśma odchodząca od ściany ma więcej niż 1 stopę, musisz wymienić całość. To nada Twojej płycie gipsowo-kartonowej nową metamorfozę.

Krok 1. Usuń cały pasek

Użyj szpachelki, aby przekopać się pod płytą gipsowo-kartonową i usunąć taśmę i farbę. Przyciśnij instrument do ściany pod kątem 45 stopni, aby zapewnić wydajną pracę.

Krok 2. Przeszlifuj obszar ściany

Użyj papieru ściernego o ziarnistości 150, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia lub nadmiar farby. Upewnij się, że obejmujesz wszystkie obszary, aby Twoja praca była płynna. Kurz można usunąć za pomocą odkurzacza lub czystej szmatki.

Krok 3. Wymień taśmę i nałóż masę szpachlową

Przyłóż nową taśmę siatkową do ściany i nałóż masę szpachlową, aby utrzymać ją na miejscu. Pamiętaj, aby taśma była gładka i zapobiegała tworzeniu się pęcherzyków powietrza.

Krok 4. Pozostaw masę szpachlową do wyschnięcia

Daj swojej ścianie 36 godzin na wyschnięcie. Upewnij się, że na ścianie nie tworzą się pęcherzyki powietrza. Będziesz wiedział, że twoja masa szpachlowa jest sucha, gdy będzie miała ten sam jasny kolor przez cały czas.

Krok 5. Przeszlifuj obszar i odmaluj

Użyj papieru ściernego o ziarnistości 150, aby wyrównać obszar i pomaluj go pędzlem wałkowym. Najprawdopodobniej będziesz musiał przemalować całą ścianę, więc odśwież swoje miejsce!

Czy ubezpieczenie domu obejmuje szkody spowodowane przez wodę?

Czasami twoje uszkodzenie przez wodę jest po prostu zbyt duże, aby można było je naprawić w domu. Co możesz zrobić, gdy musisz wezwać hydraulika? Czy ubezpieczenie domu może pomóc w pokryciu kosztów?

Rodzaj zalania domu może mieć wpływ na wysokość ubezpieczenia. Trzy kategorie to:

  • Czysta lub czysta woda – ta woda zawiera przelew lub wycieki.
  • Szara woda – Ta woda zawiera kilka zanieczyszczeń; mogą pochodzić z toalet lub wszelkich używanych urządzeń.
  • Czarna woda – to woda ściekowa, która może zaszkodzić mieszkańcom domu.

Najpopularniejsza ochrona ubezpieczeniowa dotyczy wody szarej i czarnej, ale w zależności od okoliczności możesz zlecić swojej firmie włączenie czystej wody. Zawsze możesz poprosić o pomoc prawnika, gdy nie jesteś pewien swoich wtrąceń.

Wniosek

Łuszczące się ściany przed uszkodzeniem przez wodę są brzydkie i denerwujące. Kiedy nauczysz się, jak naprawiać uszkodzoną przez wodę taśmę do suchej zabudowy, możesz chronić swój dom i rodzinę przed zanieczyszczeniami.