Uczestnicząca polisa ubezpieczeniowa może wykonywać które z poniższych czynności? 5 zaskakujących zalet i wad!

Zastanawiasz się więc, czy polisa ubezpieczeniowa biorąca udział w programie może wykonać jedną z poniższych czynności. Jeśli zapiszesz się do uczestniczącego planu ubezpieczenia na życie, otrzymasz rodzaj ubezpieczenia na całe życie, które ma ciekawy zwrot.

Nawet jeśli jesteś chroniony dożywotnio, płacąc te same składki, otrzymujesz świadczenie w postaci gwarantowanej wartości pieniężnej. Ubezpieczenie na całe życie jest wyjątkowe, ponieważ jedyną korzyścią, jaką możesz uzyskać, jest śmierć, podczas gdy zyski można uzyskać dzięki uczestnictwu w ubezpieczeniu na życie.

Uczestnicząca polisa ubezpieczeniowa może wykonywać które z poniższych czynności? 5 zaskakujących zalet i wad!

Dowiedz się o kilku rodzajach ubezpieczeń na życie i dowiedz się, czy jest to odpowiednia opcja dla Ciebie.

Różnica między uczestniczącym i nieuczestniczącym ubezpieczeniem na całe życie

Rzecz w tym, że ubezpieczenie nieuczestniczące różni się oczywiście od partycypacyjnego w tym sensie, że nie daje Ci prawa własności, więc nie będziesz mógł partycypować w żadnym z zysków firmy. A to nie pozwoli ci mieć żadnych dywidend.

Ten rodzaj ubezpieczenia jest świetny do planowania nieruchomości. Powinieneś przyjrzeć się polityce pogrzebowej i pogrzebowej, jeśli chcesz mieć polisę, która pokrywa te wydatki. Jednak dywidendy nie zawsze są zapewnione. Zamiast tego obstawiają sukces Twojej firmy.

Twoja wypłata dywidendy z ubezpieczenia to zwrot z inwestycji. Dlatego są zwolnione z podatków. Plany te są zatem idealną alternatywą dla każdego, kto potrzebuje zabezpieczenia aktywów finansowych.

Dostępne opcje dywidendy

Mężczyzna z kalkulatorem wkłada garść pensów do słoika, wykonując arytmetykę, aby sprawdzić, ile może zaoszczędzić na ubezpieczenie na życie. Sposób, w jaki otrzymasz wypłatę, może mieć wpływ na sposób wypłaty dywidendy. Opłacanie składek na ubezpieczenie na życie może odbywać się poprzez:

#1. Niższa składka

W związku z tym wybór ten może pomóc w zmniejszeniu składek poprzez zmniejszenie wysokości składki. Ponadto, pozostając przy polityce, zarobisz 200 dolarów dywidendy w następnym roku, przy założeniu, że zapłacisz 600 dolarów rocznych składek. Dzieje się tak, ponieważ ubezpieczyciel pobiera w tym przypadku tylko 400 USD.

#2. Uzyskaj dodatkowe ubezpieczenie, takie jak opłacona polisa

Bez poddawania się badaniu lekarskiemu możesz mieć prawo do stałego ubezpieczenia na życie. Opłacone ubezpieczenie części wartości pieniężnej polisy jest większe z dodatkowym ubezpieczeniem. Istnieje również możliwość wypłaty dywidendy.

Aby pomóc w finansowaniu opieki zdrowotnej, wiele osób polega na pieniądzach, które otrzymują z polisy ubezpieczeniowej. Początkowa suma polisy może wzrosnąć do trzykrotności pierwotnej wartości, a może nawet więcej. Gdy wzrasta kwota nominalna polisy ubezpieczeniowej, ubezpieczyciel nie może jej obniżyć. Dla tych, którzy wybiorą wyższą wartość nominalną, wartość odsetek wzrośnie szybciej.

#3. Płatność gotówką

Aby otrzymać wypłatę z ubezpieczenia, musisz podążać tą ścieżką. Kwota wypłaty będzie równa rocznej dywidendzie.

#4. Spłata pożyczki na polisę

Jeśli pożyczysz pieniądze od ubezpieczyciela, będziesz musiał je spłacić. Jednak wykorzystując swoje świadczenia ubezpieczeniowe do spłaty zadłużenia, możesz uniknąć niespłacenia pożyczki.

#5. Konto oszczędnościowe ubezpieczyciela

Ta opcja wypłaty odsetek może być atrakcyjnym wyborem, jeśli chcesz zarabiać dywidendy. Twoje dywidendy zostaną bezpośrednio przelane na konto oszczędnościowe i stamtąd będą reinwestowane. Ubezpieczyciel określa stopę zwrotu Twojej inwestycji. Możesz odbierać dywidendy, kiedy tylko chcesz.

Ubezpieczenia na życie: dobro publiczne czy prywatne?

Bez względu na to, jakie ubezpieczenia sprzedaje firma, wszystkie mają ten sam podstawowy cel: chronić klientów przed nieoczekiwanymi zdarzeniami. Natomiast inne przedsiębiorstwa są prowadzone jako towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych lub korporacje.

Jeden model obejmuje własność, podczas gdy drugi dotyczy bardziej opodatkowania. Na przykład, jeśli firma ubezpieczeniowa staje się publiczna, akcjonariusze są właścicielami firmy. Z drugiej strony towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych jest w całości własnością posiadaczy polis.

Jeśli głównym celem firmy jest objęcie ochroną swoich członków, ma ona partnerstwo z firmą, która robi to samo. Z drugiej strony głównym celem spółki notowanej na giełdzie jest przynoszenie korzyści akcjonariuszom. Prawie wszystkie firmy ubezpieczeniowe na życie są notowane na giełdzie. W rezultacie wielu ubezpieczycieli na życie oferuje polisy nieuczestniczące. Ale niestety nie są sami.

Uczestnicząca polisa ubezpieczeniowa może wykonywać następujące czynności: zalety i wady

Tak więc polisa uczestnicząca może wykonywać które z poniższych czynności? Oto niesamowite powody, dla których warto wypróbować polisę ubezpieczeniową:

#1. Wymyśl nowy sposób na zarabianie pieniędzy

Wykupienie polisy na całe życie z elementem partycypacyjnym pozwoli Ci zbudować dodatkowy strumień dochodów. Jeśli ubezpieczyciel ma mocny rok, to ubezpieczenie się opłaca. Mimo że nie spełniły oczekiwań dla wszystkich, wiele firm podeszło proaktywnie do regularnego przekazywania zysków swoim akcjonariuszom. W każdym razie możesz przeczytać, jaki rodzaj polisy na życie generuje natychmiastową wartość pieniężną.

#2. Określona kwota powinna podnieść wartość nominalną polisy

Pieniądze, które otrzymasz, możesz wykorzystać jako dywidendę na zakup dodatkowego, opłaconego ubezpieczenia na życie. Pomoże Ci to zaoszczędzić pieniądze i sprawi, że świadczenie z tytułu śmierci będzie warte więcej. Ubezpieczenie na całe życie jest bardziej wszechstronne niż ten plan. Na przykład nie musisz kończyć procesu ubezpieczeniowego, aby uzyskać wyższy świadczenie z tytułu śmierci. Dowiedz się, jaka jest nominalna kwota ubezpieczenia na życie.

#3. Zbiera wartość finansową

Ubezpieczenie na życie z opcją wartości pieniężnej jest otwarte dla każdego, kto chce dołączyć do programu. Kiedy wpłacasz środki na to konto bankowe, Twoje zarobki są wolne od podatku. Masz natychmiastowy dostęp do środków i możesz je wydać na co tylko chcesz.

Chodzi o to, że całe ubezpieczenie na życie ma swoje plusy i minusy. Teraz poznajmy niektóre z jego licznych wad, w tym:

#4. Są drogie

Większa składka jest ponoszona w przypadku wyboru pełnego ubezpieczenia na życie. Chociaż polisy na życie mogą być kosztowne, koszt uczestnictwa w planach ubezpieczenia na życie jest wyższy niż w przypadku ubezpieczenia terminowego na życie. Może kosztować od pięciu do piętnastu razy więcej. Warto wiedzieć, jaki jest koszt uniknięcia ubezpieczenia.

#5. Gwarantują dywidendy

W zależności od ubezpieczyciela zwrot z polisy ubezpieczeniowej może się różnić. Firmy ubezpieczeniowe będą rekompensować klientom w zależności od własnych wyników. Jeśli firma dobrze sobie poradzi, otrzymasz większą wypłatę. Wypłata, której nie otrzymałeś, najprawdopodobniej wynika z niespełnienia pozostałych wymagań.

Wniosek

Jeśli chcesz uzyskiwać roczne zwroty, zainwestuj w plan ubezpieczenia na życie. Jeśli chcesz później zwiększyć korzyści z tytułu śmierci, jest to wspaniały wybór. I tak, przestań się zastanawiać, czy polisa ubezpieczeniowa biorąca udział w programie może wykonać jedną z poniższych czynności.