Które z poniższych stwierdzeń jest prawdziwe w przypadku ubezpieczenia na całe życie?

Które z poniższych stwierdzeń jest prawdziwe w odniesieniu do ubezpieczenia na całe życie? Z definicji ubezpieczenie na całe życie obejmuje całe życie, o ile nadal opłacasz składki. Jest to często nazywane gwarantowaną polisą na życie, ponieważ ubezpieczyciele zobowiązują się do utrzymywania stałych stawek w okresie obowiązywania polisy. Jeśli umrzesz, a ubezpieczenie nie wygasło, beneficjenci otrzymują wypłatę.

Co więcej, ubezpieczenie na życie daje korzyści podatkowe, a więc ma element wartości pieniężnej, który pojawia się w miarę upływu czasu. Co więcej, jest to pomocne nie tylko dla osób, które chcą świadczeń z ubezpieczenia na życie, ale także dla tych, którzy wykorzystują takie fundusze jako wehikuł do inwestowania.

Które z poniższych stwierdzeń jest prawdziwe w przypadku ubezpieczenia na całe życie?

Które z poniższych stwierdzeń są prawdziwe w odniesieniu do ubezpieczenia na całe życie?

Więc które z poniższych stwierdzeń jest prawdziwe w odniesieniu do ubezpieczenia na całe życie? Jest tak wiele faktów, które powinieneś wiedzieć o polisie na życie; składa się z kilku elementów, w tym z następujących:

#1. Premium

Jest to cena ubezpieczenia i może być wypłacana, w zależności od ubezpieczyciela, co roku, dwa razy w roku lub co miesiąc. Zazwyczaj składki są opłacane przez cały okres. Jednak niektórzy decydują się na płacenie większej składki, więc okres jest skrócony, aby ich polisy nie wygasły w późniejszym terminie.

Warto zauważyć, że strategia ta może być czasami przydatna dla osób o wysokich dochodach, które chcą zapewnić rodzinę bez względu na to, co wydarzy się w przyszłości. Jest to rzeczywiście prosta metoda na zminimalizowanie profilu ryzyka finansowego Twojej rodziny, jeśli uważasz, że jest to przystępne cenowo.

#2. Korzyści z tytułu śmierci

Oznacza to pieniądze otrzymane przez beneficjentów po śmierci. Świadczenia wynikające z tej polityki są wolne od podatku, pod warunkiem, że nie przekraczasz stanowych i federalnych poziomów zwolnień majątkowych dla większości gospodarstw domowych. Chodzi o to, że federalny pułap zwolnienia wynosi ponad 5,5 miliona dolarów, a tylko 18 krajów pobiera podatki od spadków lub nieruchomości.

Wartość nominalna polisy jest dostępna w różnych kwotach, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na najmniejszą, czyli 50 000 USD, czy nawet największą, czyli 100 000 USD. Zwróć uwagę, że ilość może osiągnąć nawet miliony USD. Ogólnie rzecz biorąc, całe plany ubezpieczeniowe są droższe niż alternatywy, takie jak terminowe ubezpieczenie na życie. Więc myślę, że powinieneś dowiedzieć się, które ubezpieczenie terminowe ma następujące cechy. W każdym razie korzyść bezpośrednio wpływa na tę cenę; dlatego, gdy zdecydujesz się na zakup, ważne jest, aby wziąć pod uwagę wymagania swojej rodziny.

Świadczenia z tytułu śmierci w przypadku niektórych planów, takich jak ubezpieczenie na całe życie, mogą wynieść nawet kilka tysięcy dolarów. Plany te mają niską wartość nominalną; są one również przeznaczone na pokrycie ostatecznych kosztów. Biorąc pod uwagę, że średnia cena pogrzebu wynosi około 10 tysięcy dolarów, plany te mogą być cenne, jeśli Twoja rodzina nie ma awaryjnych oszczędności lub ma problemy z wydatkami na pogrzeb. Pomocne może być przeczytanie, co ogranicza kwotę, jaką właściciel polisy może pożyczyć z polisy na całe życie.

#3. Wartość gotówkowa

Podobnie jak inne produkty ubezpieczeniowe na życie, ten rodzaj ubezpieczenia z biegiem czasu zwiększa wartość pieniężną. Po przekazaniu ubezpieczenia ubezpieczycielowi otrzymasz wartość wykupu gotówki. Pamiętaj jednak, że wartość nominalna ubezpieczenia, którą otrzymują Twoi beneficjenci, jeśli zdasz zdanie, nie jest doliczana.

Wartość podatku odroczonego rośnie wraz z upływem czasu; masz gwarancję, że masz go po określonej stawce, jeśli masz polisę ubezpieczeniową na całe życie. Z tego powodu jest zwykle wykorzystywany jako wehikuł inwestycyjny. Chociaż zabezpieczona stopa zwrotu z Twojej wartości gotówkowej jest niższa niż w przypadku innych instrumentów finansowych, może to pomóc w zmniejszeniu ogólnej zmienności portfela. Cóż, możesz użyć wartości gotówkowej do następujących celów:

  • Płacenie składek
  • Kup dodatkowe ubezpieczenie
  • Wypłata
  • Uzyskaj pożyczkę wolną od podatku

Należy pamiętać, że jeśli pożyczyłeś i przekazałeś polisę w stosunku do wartości pieniężnej, pożyczona kwota zostanie odjęta od świadczenia z tytułu śmierci z polisy. Spróbuj przeczytać, jaki rodzaj polisy na życie generuje natychmiastową wartość pieniężną.

#4. Dywidendy

Jeśli twoje ubezpieczenie na życie wypłaca dywidendę, możesz otrzymać określoną kwotę, pod warunkiem, że firma ubezpieczeniowa jest bardziej dochodowa, niż oczekiwano. W takim przypadku posiadacze mogą partycypować w zyskach firmy po całej śmierci i opłaceniu innych wydatków biznesowych.

Dywidendy zależą od rentowności twojego ubezpieczyciela i nie ma gwarancji, że są wypłacane co roku; cóż, niektórzy ubezpieczyciele wypłacają dywidendy nieprzerwanie i co zaskakujące, dzieje się to już od dziesięcioleci. Tak więc, jeśli planujesz uzyskać dwa ubezpieczenia na życie z tymi samymi składkami i funkcjami, z pewnością możesz skorzystać z dywidend.

To okładka!

Które z poniższych stwierdzeń jest prawdziwe w odniesieniu do ubezpieczenia na całe życie? Ubezpieczenie to jest rodzajem stałej polisy na życie, która obejmuje całe życie, o ile składki są opłacane po śmierci, beneficjenci polisy składają roszczenie do firmy ubezpieczeniowej odpowiedzialnej za sprawdzenie okoliczności śmierci. Następnie wypłacane są świadczenia z tytułu śmierci, pod warunkiem, że wszystko jest na swoim miejscu.

Pamiętaj, że członkowie Twojej rodziny znają Twoją polisę ubezpieczeniową na życie. Jednak w przypadku, gdy Twoje dziecko lub współmałżonek nie zdaje sobie sprawy, że jest beneficjentem, nie mogą ubiegać się o wypłatę w przypadku Twojej śmierci. Dowiedz się więcej o tym, czym jest polisa na całe życie.