Jakie są dwa czynniki, które wpłyną na koszt składek za polisę ubezpieczeniową od błędów w sztuce lekarskiej? 2 niesamowite czynniki!

Każdy lekarz musi mieć ubezpieczenie od błędów w sztuce lekarskiej, ale jakie są dwa czynniki, które wpłyną na koszt składek na polisę ubezpieczeniową od błędów w sztuce lekarskiej. Nie można przewidzieć niefortunnych zdarzeń, które mogą wystąpić i kiedy będą skutkować roszczeniem. Posiadanie ubezpieczenia od błędów w sztuce lekarskiej może Cię przed tym uchronić, ale oczywiście będzie to kosztować Cię pieniądze.

Kwota, którą musisz zapłacić, będzie zależeć od różnych czynników ryzyka. W zależności od ryzyka koszty zostaną obniżone lub w górę. Ale agenci będą patrzeć, jak zamykają się te czynniki, abyś nie musiał dużo płacić.

Jakie są dwa czynniki

Krótko mówiąc, ryzyko ubezpieczeniowe dotyczy prawdopodobieństwa zgłoszenia roszczenia. Oznacza to, że im większe ryzyko, tym większe prawdopodobieństwo, że firma ubezpieczeniowa zapłaci za Ciebie. To z kolei spowoduje wzrost cen polis. Wraz ze wzrostem ryzyka cena będzie nadal rosła. Jest to sposób, w jaki firmy ubezpieczeniowe chronią swoją inwestycję swoim klientom.

Więc jakie są dwa czynniki, które wpłynęłyby na koszt składek za polisę ubezpieczeniową od błędów w sztuce lekarskiej?

Czynniki wpływają na koszt składek za polisę ubezpieczeniową od błędów w sztuce lekarskiej

Niektóre ryzyko nadużyć można kontrolować, ale innymi może być trudno zarządzać. Ale wszystkie z nich w równym stopniu wpływają na kwotę, którą musisz zapłacić za ubezpieczenie.

Czynnik nr 1. Kwota ubezpieczenia

Ten czynnik jest dość prosty do zrozumienia. Kupowanie większego zasięgu oznaczałoby wyższe koszty składek. Podobnie, jeśli zdecydujesz się na wyższą kwotę do odliczenia, możesz zaoszczędzić na kosztach ubezpieczenia. Twój niezależny agent pomoże przeanalizować kwotę ubezpieczenia, którą powinieneś kupić. Zazwyczaj zależy to od kilku czynników, takich jak Twoja wartość jako lekarza. Ponadto Twoja placówka może również wymagać pewnych ograniczeń. Jeśli masz minimalne wymagania, powinieneś kupować poniżej tych limitów.

Czynnik nr 2. Rodzaj polityki

Polisy ubezpieczeniowe od błędów w sztuce lekarskiej to nie to samo. Zakup określonego rodzaju ubezpieczenia będzie kosztował więcej niż zakup jego odpowiednika. Najczęściej masz do wyboru dwie ogólne polisy ubezpieczeniowe – odszkodowawcze i od następstw nieszczęśliwych wypadków. Polisy odszkodowawcze obowiązują tylko przez określony czas. Aby jednak uzyskać taką ochronę, zarówno roszczenie, jak i incydent muszą mieć miejsce w okresie obowiązywania polisy ubezpieczeniowej. Jeśli potrzebujesz ubezpieczenia poza okresem polisy, może być potrzebna polisa ogona.

Polisy OC są ważne na określony okres w latach. Różnica polega jednak na tym, że nadal zapewniają ochronę nawet po dacie wygaśnięcia.

To znaczy, nawet jeśli roszczenie jest zgłaszane kilka lat po wygaśnięciu polisy ubezpieczeniowej, limity nadal będą obowiązywać. Ogólnie rzecz biorąc, polisy dotyczące wystąpień są zwykle droższe. Ale dzięki tej polityce potrzebujesz dodatkowej ochrony, takiej jak pokrycie ogona. Tak więc przy wyborze ubezpieczenia należy wziąć pod uwagę skumulowane koszty tych dwóch.

Inne czynniki wpływające na koszt Premium

Poza czynnikami wymienionymi powyżej należy również wziąć pod uwagę inne czynniki, w tym specjalizację, historię roszczeń, lokalizację, godziny pracy i wielkość personelu. Omówmy każdy z nich poniżej.

Czynnik nr 1. Specjalizacja

Koszt ubezpieczenia będzie się również różnić w zależności od Twojej specjalizacji. Na przykład neurochirurdzy mają droższą i bardziej wrażliwą pracę niż stażyści. Oznacza to, że chirurdzy mają większą wartość związaną z ryzykiem operacyjnym.

Czynnik nr 2. Historia roszczeń

Posiadanie wcześniejszych roszczeń sprawiłoby, że ubezpieczyciel założyłby, że musi pokryć Twoje wysokie ryzyko. Doprowadzi to do wzrostu cen premium. Ale z czasem może się to zmniejszyć, jeśli po drugim nie wniesiono przeciwko tobie żadnego roszczenia.

Czynnik nr 3. Lokalizacja

Większość polis odpowiedzialności cywilnej uwzględnia ryzyko lokalizacji jako jeden z czynników przy ustalaniu stawek składek. Innymi słowy, lokalizacja Twojej praktyki może mieć wpływ na koszt Twojej polisy. Geografia może powodować różnice w kosztach. Lekarze w mieście są narażeni na inne ryzyko niż w społecznościach wiejskich. W związku z tym składka będzie się różnić w zależności od puli ryzyka w Twojej okolicy.

Czynnik nr 4. Godziny pracy

Niektórzy lekarze pracują tylko w niepełnym wymiarze godzin, ponieważ jednocześnie pracują jako wykładowcy. Ale inni lekarze pracują dłużej i głównie przyjmują pacjentów. To, co próbuję tutaj powiedzieć, to to, że częstotliwość i długość czasu, w którym pracujesz, wpłynie na koszty twojego ubezpieczenia od błędów w sztuce lekarskiej. Co do zasady, praca tylko około dwudziestu godzin tygodniowo najprawdopodobniej będzie skutkować obniżonymi stawkami. Więc wiedz, ile kosztuje ubezpieczenie od błędów w sztuce lekarskiej.

Czynnik #5. Rozmiar personelu

Niektórzy lekarze posiadają ubezpieczenie nie tylko dla siebie, ale także dla swojego personelu. Można to postrzegać jako grupowe ubezpieczenie zdrowotne. Jeśli dodasz do swojej polisy inne osoby, koszt będzie rósł. Z drugiej strony ich usunięcie zmniejszy składki. Pamiętaj, aby zaktualizować swoje zasady, gdy tylko niektórzy je odejdą, a jeśli dołączy do nich inny, dodaj je do swojej polityki, zanim zaczną z Tobą współpracować. Chciałbyś, żeby wszyscy byli objęci ochroną. Przeczytaj cztery powody, dla których powinieneś zaktualizować swoją polisę ubezpieczeniową na życie.

To okładka!

Wreszcie masz pojęcie o tym, jakie są dwa czynniki, które wpłyną na koszt składek za polisę ubezpieczeniową od błędów w sztuce lekarskiej. Poznasz również inne czynniki, które mogą na to wpłynąć. Zresztą możesz przeczytać także o tym, jakie jest twoje ubezpieczenie na życie oparte na metodzie łatwej. Chcesz wiedzieć więcej o ubezpieczeniach na życie? Gdybym miał przeczytać i zrozumieć, dlaczego ubezpieczenie często zapewnia spokój ducha. Dziękuję za przeczytanie!