Jakie jest twoje ubezpieczenie na życie oparte na łatwej metodzie? 3 niesamowite rodzaje ubezpieczenia!

Załóżmy, że Twój roczny dochód wynosi 35 000 USD, jakie jest Twoje ubezpieczenie na życie w oparciu o prostą metodę? W przypadku dochodów klasy średniej bardzo preferowane jest posiadanie terminowego ubezpieczenia na życie. Jednak twój wybór nie powinien opierać się tylko na twoich dochodach. Inne czynniki mogą mieć wpływ na wybór polisy.

Wykupienie ubezpieczenia oznacza, że ​​musisz pokryć wymagane wydatki. Będziesz musiał spisać swoje koszty i zsumować je razem.

Jakie jest twoje ubezpieczenie na życie oparte na łatwej metodzie? 3 niesamowite rodzaje ubezpieczenia!

Następnie dodaj trochę więcej dodatkowej sumy do wykorzystania finansowego w przyszłości. Jednocześnie musisz wziąć pod uwagę swoje dochody i majątek i sprawdzić, czy jesteś w stanie za nie zapłacić. Chodzi o to, że 35 000 dolarów to nie za mało, ale też nie za dużo, co oznacza, że ​​musisz być praktyczny i logiczny przy wyborze polisy, która przyniesie Ci największe korzyści, ale jednocześnie nie zaszkodzi Twojemu budżetowi.

Jakie ubezpieczenie wybrać w oparciu o łatwą metodę?

Co jeśli twój roczny dochód wynosi 35 000 $, jakie jest twoje ubezpieczenie na życie oparte na łatwej metodzie? Prostą metodą jest technika obliczania ubezpieczenia, która może określić Twoje wymagania dotyczące ubezpieczenia na życie. Wykonuje się go za pomocą serii równań matematycznych potrzebnych do uzyskania odpowiedzi na 7-letnie zarobki na poziomie 70%.

Jest to wysoce zalecana metoda dla rodzin o dochodach z klasy średniej, z rocznym dochodem brutto wynoszącym około 35 000-99 000 USD, z nie więcej niż 3 dziećmi i zdrowymi warunkami oraz ze stabilną pracą zarówno dla matki, jak i ojca. Bierzesz swój roczny dochód i mnożysz go przez 70%. Iloczyn zostanie następnie pomnożony przez 7, co odpowiada liczbie lat. Całkowita suma byłaby wymogiem ubezpieczenia na życie potrzebnego przy tym dochodzie.

Biorąc pod uwagę, że masz 35 000 $ pomnożone przez 70 procent, będziesz miał 24 500 $. Powiedzmy, że masz to jeszcze przez 7 lat; potrzebujesz 171 500 USD na ubezpieczenie.

Trzy polisy ubezpieczeniowe do rozważenia

Możesz rozważyć trzy polisy ubezpieczeniowe, jeśli Twój roczny dochód wynosi 35 000 USD i chcesz wiedzieć, na czym polega Twoje ubezpieczenie na życie w prosty sposób.

#1. Terminowe ubezpieczenie na życie

Termin ubezpieczenie na życie, od słowa „termin”, odnosi się do polisy ustalonej na określony czas, zwykle na dziesięciolecia. Nie wymaga to śmierci ubezpieczyciela. W momencie, gdy umowa dobiegnie końca, ubezpieczenie zostanie zwolnione. Oczywiście istnieją sposoby na odnowienie umowy. Możesz dodać więcej lat do klauzuli, dopóki nie uznasz swojej polisy za niezbędną do użycia. Ubezpieczenie terminowe jest zwykle stosowane w przypadku dzieci. W przypadku funduszy na studia, finanse edukacyjne lub długi muszą zostać spłacone w określonym czasie.

Ubezpieczenie na życie jest najtańszym rodzajem ubezpieczenia, dzięki czemu jest idealne dla rodzin o średnich dochodach lub osób zarabiających 35 000 USD rocznie. W ten sposób możesz wydać trochę pieniędzy na swoją przyszłość, ale nie wpłynie to negatywnie na budżet dzienny. Jeśli jest minus, to fakt, że zwroty z polis terminowych nie są tak duże, jak w przypadku stałych. Ponadto, ponieważ kontrakt jest określony na określony czas, nie będzie czasu na wzrost zainteresowania.

Nie wspominając, że krótszy okres czasu może być niezawodnym planem zmniejszenia ryzyka zadłużenia, a utrzymanie może być kosztowne. Jeśli chcesz przedłużyć termin, będziesz musiał zapłacić więcej. Zazwyczaj stawki za rozszerzenia są za każdym razem wyższe.

Ponadto zrozum, które z poniższych najlepiej opisuje terminowe ubezpieczenie na życie.

#2. Ubezpieczenie na życie na stałe

Trwałe ubezpieczenie na życie ma swoją nazwę. Jest trwały. Zasadniczo jesteś ustawiony nawet do śmierci. Żyłeś stabilnym życiem i przekażesz to spełnienie przyszłemu pokoleniu. Ta polityka daje stabilność i komfort. Niezależnie od tego, czy umrzesz jutro, czy dożyjesz wieków, zawsze będziesz mieć komplikację, ponieważ stałe polisy obejmują twoje sprawy finansowe nawet po śmierci. Masz również wiele lat, aby pieniądze rosły co roku. Jednocześnie stałe ubezpieczenie pozwala również na pożyczenie własnych pieniędzy na bieżące potrzeby.

Wadami polisy na całe życie jest jednak znacznie droższy bilans początkowy. Ponieważ zapewnia więcej korzyści i wzrost odsetek przez całe życie, będziesz musiał zaryzykować więcej pieniędzy.

Ale możesz też pocieszyć się myślą, że nie będziesz już musiał płacić, jeśli chcesz mieć dłuższy okres. Ta polityka jest również zalecana dla rodzin z klasy średniej, ponieważ jest to znacznie stabilniejsza opcja. Jednak być może będziesz musiał zaoszczędzić trochę więcej, aby z tego skorzystać. Zaufaj nam jednak, a jest to tak samo warte, jak polisy terminowe.

Poznaj różnicę między terminowym ubezpieczeniem na życie a stałym ubezpieczeniem na życie.

#3. Zamienne ubezpieczenie na życie

Jest to w zasadzie połączenie wcześniej wspomnianych zasad. Możesz zacząć od ubezpieczenia terminowego, jeśli masz niski kapitał, a kiedy już wystarczająco zaoszczędzisz, możesz je zamienić na polisę ubezpieczeniową na całe życie.

W ten sposób możesz zyskać korzyść z rozpoczęcia ubezpieczenia pomimo mniejszych dochodów, ale także zyskać luksus przejścia na stabilne i wygodne stałe ubezpieczenie, gdy zdobędziesz wystarczającą ilość środków. Należy jednak pamiętać, że przy przejściu na znacznie droższy program będziesz musiał zapłacić nieco więcej. Dowiedz się, jak szacować ubezpieczenie na życie.

Wniosek

Biorąc pod uwagę, że twój roczny dochód wynosi 35 000 $, jakie jest twoje ubezpieczenie na życie oparte na łatwej metodzie? Wybrałeś już? Rozważ wady i zalety i zdecyduj, która polisa jest dla Ciebie lepsza w dłuższej perspektywie. Wybierz mądrze!