Jaki jest koszt unikania ubezpieczenia? 5 interesujących pułapek ubezpieczeniowych!

Większość ludzi nie miałaby nic przeciwko wykupieniu ubezpieczenia dla siebie, ale jaki jest jeden koszt uniknięcia ubezpieczenia. Dobrze jest oszczędzać pieniądze i wspaniale jest to zrobić, mając ubezpieczenie. Jest to jednak porównywalne z dietą bez ćwiczeń, jeśli chcesz zmniejszyć zasięg lub go uniknąć.

W istocie skupiasz się po prostu na liczbach, ale nie na wynikach. Nie powinieneś ryzykować, że jesteś nieubezpieczony i będziesz musiał stawić czoła wyższym rachunkom podczas katastrofy.

Jaki jest koszt unikania ubezpieczenia? 5 interesujących pułapek ubezpieczeniowych!

W tym poście poznasz najczęstsze błędy ubezpieczeniowe popełniane przez ludzi. Podobnie otrzymasz sugestie dotyczące unikania tych typowych pułapek, gdy oszczędzasz pieniądze. Dzięki temu nie musisz już wahać się przed zakupem ubezpieczenia. Nie sumuje się to z Twoimi wydatkami, ale może pomóc Ci zaoszczędzić w różnych okolicznościach.

5 typowych pułapek ubezpieczeniowych

Jeśli będziesz pamiętać o następujących rzeczach, uzyskasz większość swojego ubezpieczenia. Na pewno Twoje pieniądze nie zostaną zmarnowane, więc nie będziesz żałować, że wykupiłeś ubezpieczenie.

#1. Zapewnienie domu pod kątem wartości nieruchomości, a nie kosztów odbudowy

Jeśli cena nieruchomości spadnie, większość właścicieli domów pomyśli, że ich ubezpieczenie mieszkania zostanie obniżone. Jednak ubezpieczenie domu ma na celu pokrycie kosztów odbudowy, a nie ceny sprzedaży domu. Upewnij się, że masz wystarczające pokrycie, aby całkowicie odbudować swój dom i wymienić swoje rzeczy bez względu na obecny rynek nieruchomości. Jeszcze lepiej, podnieś nieco swoje odliczenie, aby cieszyć się większymi oszczędnościami.

#2. Wybór firmy ubezpieczeniowej na podstawie ceny

Przy wyborze firmy istotna jest cena. Konkretna firma musi mieć konkurencyjne ceny. Co ważniejsze, musisz zadbać o to, aby ubezpieczyciel był stabilny finansowo i zdrowy. Powinien być również w stanie zapewnić doskonałą obsługę klienta. Spróbuj sprawdzić kondycję finansową firmy od agencji ratingowych. Możesz również zapytać rodzinę i znajomych o ich doświadczenia z tymi ubezpieczycielami. Wybierz firmę, która zarówno odpowiada Twoim potrzebom, jak i sprawnie i uczciwie załatwia sprawę.

#3. Zakup tylko wymaganej prawem kwoty odpowiedzialności cywilnej samochodu

Kupowanie tylko minimum to po prostu ucieczka od prawa. Oznacza to tylko, że później będziesz musiał zapłacić więcej. W przypadku procesu sądowego koszt może zagrozić Twojej sytuacji finansowej. Możesz zrezygnować z kompleksowej ochrony i kolizji swoich starych samochodów. Grupy konsumenckie i branża ubezpieczeniowa zalecają co najmniej 300 000 USD za każdy wypadek i 100 000 USD na osobę za ochronę ciała.

#4. Unikanie ubezpieczenia powodziowego

Szkody spowodowane powodzią na ogół nie są objęte standardowymi polisami ubezpieczeniowymi najemców i właścicieli domów. Jest to oddzielnie dostępne w prywatnych agencjach ubezpieczeniowych. Nawet jeśli nie jesteś zagrożony, pamiętaj, że 25% strat powodziowych występuje na obszarach o niskim ryzyku powodziowym. Roczne wzorce pogodowe, takie jak wiosenne spływy spowodowane topniejącym zimowym śniegiem, mogą również prowadzić do powodzi.

Zanim kupisz dom, ustal, czy znajduje się on w strefie zalewowej. Rozważ mniej ryzykowne obszary. Jeśli mieszkasz w strefie powodziowej, należy podjąć działania łagodzące, aby zmniejszyć ryzyko szkód powodziowych. Ale najlepiej kupić ubezpieczenie od powodzi.

#5. Unikanie ubezpieczenia najemców

Ubezpieczenie najemcy pokryje zarówno Twoje mienie, jak i koszty utrzymania w przypadku wyprowadzki z powodu katastrofy, takiej jak huragan i pożar. Co ważniejsze, zapewni ochronę przed odpowiedzialnością, jeśli ktoś został ranny w twoim domu i zdecydował się złożyć pozew.

Aby uzyskać więcej oszczędności, należy rozważyć zniżki na wiele polis i kupić różne polisy od jednego ubezpieczyciela. Może to obejmować polisy ubezpieczeniowe na życie, auto i najemców. Jaki jest więc koszt uniknięcia ubezpieczenia?

Cztery koszty unikania ubezpieczenia

  • Możesz popaść w długi, jeśli napotkasz poważny problem
  • Nieotrzymywanie niskiego oprocentowania kredytu mieszkaniowego lub samochodowego
  • Nie możesz skorzystać z udziału własnego ubezpieczeniowego
  • W obliczu większego ryzyka w razie wypadku

Wymagania prawne

Większość stanów wymaga ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej samochodu. Ubezpieczenie pokryje koszty medyczne, a także szkody majątkowe drugiej osoby powstałe w wyniku wypadku, jeśli to Ty ponosisz winę. Jeżeli posiadasz samochód i pozwolisz, aby ubezpieczenie OC wygasło, to znaczy, że naruszasz prawo.

Dzieje się tak nawet wtedy, gdy parkujesz samochód i go nie prowadzisz. Co więcej, prowadzenie samochodu i spowodowanie wypadku bez ubezpieczenia będzie wiązało się z wysokimi wydatkami z Twojej strony, zwłaszcza jeśli zostaniesz pozwany. Kiedy pieniądze stają się ciasne, szukasz sposobów na ograniczenie wydatków.

Kuszące jest, aby ubezpieczenie samochodu wygasło. To zły pomysł, ponieważ może prowadzić do nieoczekiwanych problemów.

To okładka!

Jeśli chodzi o Twoje pytanie, jaki jest koszt uniknięcia ubezpieczenia? Aby uzyskać szybką odpowiedź, unikanie ubezpieczenia jest kosztem straty z powodu braku ubezpieczenia; aby przeczytać więcej artykułów, kliknij tutaj, jak zaopatrzyć lodówkę. Dziękuje za przeczytanie!