Jak zostać inspektorem ubezpieczeniowym? 5 niesamowitych kroków!

Zastanawiasz się, jak zostać inspektorem ubezpieczeniowym? Nauczymy Cię jak; zrozumiesz więcej, gdy zagłębisz się w ten artykuł. W przypadku roszczeń ubezpieczeniowych inspektorzy ubezpieczeniowi pomagają w utrzymaniu wymiaru sprawiedliwości. Na przykład, gdy korporacja podejrzewa, że ​​roszczenie jest fałszywe, o pomoc proszeni są inspektorzy ubezpieczeniowi.

Wykorzystując swoją wizję dostrzegania szczegółów i umiejętności krytycznego myślenia, możesz pomóc firmom ubezpieczeniowym w podejmowaniu lepszych decyzji. W tym artykule omówiono kroki, jakie należy podjąć, aby zostać badaczem ubezpieczeniowym i przeanalizowano kluczowe role badaczy ubezpieczeniowych, które pomogą Ci zdecydować, czy to jest Twoje powołanie.

Jak zostać inspektorem ubezpieczeniowym? 5 niesamowitych kroków!

Jaka jest rola badacza w ubezpieczeniach?

Badacz ubezpieczeniowy sprawdza i bada roszczenie ubezpieczeniowe, aby sprawdzić, czy nie doszło do oszustwa. Ponadto zbierają informacje od powodów, świadków, funkcjonariuszy organów ścigania i rzeczoznawców ubezpieczeniowych, aby zapewnić pełny obraz sprawy i ocenić zasadność roszczenia.

Co oni robią?

Śledczy ds. ubezpieczeń oczywiście badają podejrzane roszczenia ubezpieczeniowe. Zbadane roszczenia obejmują możliwe działania niezgodne z prawem, takie jak niepotrzebna terapia, kadzidło i zaaranżowane wypadki.

Badacz ubezpieczenia zaczyna od zebrania i zbadania odpowiedniej dokumentacji. Ofiary i świadkowie są następnie przesłuchiwani i mogą złożyć zeznania. Badacze ubezpieczeniowi mogą również ocenić wnioskodawcę poprzez nadzór i monitorowanie w mediach społecznościowych, aby sprawdzić, czy zrobili coś, co ujawniłoby, że nie jest ranny, aby zdecydować, czy stwierdzona szkoda jest autentyczna. Inne częste role badaczy ubezpieczeń obejmują:

  • Skontaktuj się z organami ścigania i gromadzeniem danych
  • Zbierz i oceń uszkodzone produkty w miejscu zdarzenia
  • Zbadaj historię kredytową i historię kryminalną kandydata

Po zakończeniu dochodzenia inspektor ubezpieczeniowy sporządza i dostarcza raport prawnikom. Następnie, w zależności od okoliczności, możesz wezwać inspektora ubezpieczeniowego do złożenia zeznań w sądzie o jego ustaleniach. Są zatrudnieni przez prywatną firmę doradczą, firmę lub agencję. Na przykład agencje ubezpieczeniowe często pracują w zakresie zdrowia, życia, nieruchomości, samochodów, bezrobocia, niepełnosprawności, odszkodowań pracowniczych i właścicieli domów.

Umiejętności badacza ubezpieczeniowego

Ktoś, kto dokładnie rozumie prawo ubezpieczeniowe, może być skutecznym badaczem ubezpieczeniowym; powinien przeprowadzić wiele wywiadów i mieć doskonałe umiejętności komunikacji i aktywnego słuchania. Może również potrzebować następujących umiejętności: perswazja, podejmowanie decyzji, dochodzenie, organizacja, komunikacja pisemna, krytyczne myślenie i negocjacje.

Kroki, aby zostać inspektorem ubezpieczeniowym

Aby poprawnie zrozumieć przepisy ubezpieczeniowe, badacze ubezpieczeniowi muszą przejść różne szkolenia, certyfikaty i licencje. Wykonaj następujące kroki, aby zostać inspektorem ubezpieczeniowym:

Krok 1. Ukończenie szkoły średniej

Badacze ubezpieczeniowi często muszą ukończyć szkołę średnią lub mieć dyplom GED, aby pracować dla firm ubezpieczeniowych. Dlatego zaleca się, ale nie jest to konieczne, aby wziąć udział w zajęciach z mowy i dołączyć do zespołu dyskusyjnego, aby poprawić swoje umiejętności prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych. Ponadto możesz wykorzystać lekcje języka angielskiego do przygotowania raportów dotyczących roszczeń ubezpieczeniowych.

Krok 2. Zdobądź dyplom ukończenia studiów

Wiele zawodów związanych z ubezpieczeniami badawczymi preferuje lub wymaga tytułu licencjata, w związku z czym dyplom z prawa karnego może być korzystny. Możesz również uzyskać stopień odpowiedni dla rodzaju wybranej firmy ubezpieczeniowej. Na przykład, jeśli chcesz zająć się roszczeniami z tytułu ubezpieczenia fabrycznego, możesz ukończyć program inżynierski. Ale jeśli masz zamiar radzić sobie z oszustwami biznesowymi, może wystarczyć stopień księgowy.

Krok 3. Uzyskaj licencję

Kwalifikacje licencyjne badaczy ubezpieczeniowych różnią się w zależności od stanu. Wiele z nich wymaga, abyś zdał na czas egzamin obejmujący odpowiednie ustawodawstwo i zasady obowiązujące w ich rządzie stanowym, podczas gdy inni proszą jedynie o zdanie egzaminu etycznego. W niektórych krajach badacze ubezpieczeniowi nie potrzebują licencji na pracę. Jeśli jednak chcesz być śledczym w prywatnej firmie ubezpieczeniowej, będziesz potrzebować licencji.

Krok 4. Uzyskaj certyfikat

Chociaż certyfikowani badacze ubezpieczeniowi są niepotrzebni, uzyskanie takiego pozwala pokazać swoje zaangażowanie w zawód i postęp. W takim przypadku możesz uzyskać certyfikat CIFI (Certified Insurance Fraud Investigator). Aby wziąć pod uwagę, musisz mieć tytuł licencjata i trzy lub więcej lat doświadczenia w oszustwach ubezpieczeniowych.

Osoby bez tytułu licencjata musiały przepracować co najmniej dziesięć lat w branży ubezpieczeniowej. Ponadto musisz zdać egzamin obejmujący terminologię dotyczącą oszustw ubezpieczeniowych, zorganizowane studia przypadków oszustw, oprogramowanie oraz studium przypadku oszustw medycznych, aby uzyskać certyfikat CIFI. Co więcej, istnieje również certyfikat Certified Fraud Examiner (CFE).

Aby uzyskać ten certyfikat, musisz zdać egzamin obejmujący transakcje finansowe, zapobieganie oszustwom i odstraszanie, prawo kontroli oszustw, schematy oszustw oraz wywiady i zapytania informacyjne.

Krok 5. Zdobądź odpowiednią wiedzę

Możesz dostać pracę w branży ubezpieczeniowej, zanim zostaniesz inspektorem ubezpieczeniowym. Z drugiej strony wcześniejsze doświadczenie w egzekwowaniu prawa może pomóc ci rozwinąć umiejętności prowadzenia rozmów kwalifikacyjnych, uzyskać ubezpieczenie prawne i nauczyć się taktyki dokumentacji. Dzięki temu firmy z większym prawdopodobieństwem zatrudnią osoby z odpowiednim doświadczeniem zawodowym.

Szkolenie w pracy jest częste dla początkujących badaczy ubezpieczeń, którzy zaczynają od podstawowych przypadków prowadzonych przez doświadczonych badaczy, zanim przejdą do trudniejszych sytuacji.

To okładka!

Teraz wiesz, jak zostać inspektorem ubezpieczeniowym. Jest pięć prostych kroków i jestem pewien, że odniesiesz sukces. Zdobądź dyplom, zdobądź te licencje i certyfikaty, rozwijaj te umiejętności i gotowe! Aby uzyskać więcej artykułów ubezpieczeniowych, możesz sprawdzić, które stany mają monopol na ubezpieczenie odszkodowań dla pracowników lub jak długo mandaty za przekroczenie prędkości wpływają na twoje ubezpieczenie?