Jak znaleźć numer polisy ubezpieczeniowej mojego samochodu? 3 proste kroki!

Zastanawiasz się: jak znaleźć numer mojej polisy samochodowej? Zanim odpowiemy, powinieneś wiedzieć, że karta polisy lub dokument weryfikacji polisy ubezpieczeniowej, który otrzymujesz po potwierdzeniu ubezpieczenia, jest jednym z najważniejszych dokumentów w każdej polisie ubezpieczeniowej.

Ważne jest, aby upewnić się, że Twój samochód jest ubezpieczony.

Jak znaleźć numer polisy ubezpieczeniowej mojego samochodu? 3 proste kroki!

Ponadto wszystkie cztero- i dwukołowe pojazdy posiadają co najmniej jedno ubezpieczenie OC umożliwiające poruszanie się po drogach. Właściciel samochodu może zaryzykować wysokie grzywny, jeśli nie ma ubezpieczenia. Po posiadaniu ubezpieczenia idealnie jest również znać kluczową cyfrę na karcie polisy. Numer polisy służy do sprawdzania ubezpieczenia, informacji o składce, daty wygaśnięcia i innych informacji. Jak więc znaleźć numer mojej polisy ubezpieczeniowej na samochód?

Kroki, jak znaleźć mój numer polisy ubezpieczeniowej samochodu

Numer polisy jest nadawany w celu identyfikacji konta ubezpieczonego. Numer ma zwykle od 8 do 10 cyfr i można go znaleźć na karcie ubezpieczeniowej lub na wyciągach firmy. Numer polisy pozostaje taki sam, jak długo polisa jest ważna, a wszystkie wymagane informacje można uzyskać online.

Krok 1: Wejdź na oficjalną stronę IIB

Polisa na ubezpieczenie samochodu musi mieć co najmniej dwa miesiące i być widoczna tylko na stronie IIB. Do zlokalizowania numeru polisy dla określonego numeru telefonu lub adresu e-mail upoważnione są maksymalnie trzy próby.

Krok 2: Uzupełnij wszystkie niezbędne informacje

Twój ubezpieczyciel musi mieć stronę internetową i muszą być dostępne informacje o ubezpieczeniu. Ponadto wymagane są pewne podstawowe informacje, takie jak numer rejestracyjny pojazdów, adres, adres e-mail, los i miejsce wypadku oraz imię i nazwisko oraz inne istotne informacje.

Krok 3: Wyświetl szczegóły zasad

Po wprowadzeniu kodu zabezpieczającego możesz wyświetlić wszystkie szczegóły swojej polisy. Jeśli jednak nie jest on dostępny online, możesz zadzwonić do swojego oficera ubezpieczeniowego lub skontaktować się z lokalnym biurem ubezpieczyciela, aby dowiedzieć się więcej o swoim ubezpieczeniu. Jest to konwencjonalny sposób uzyskania numeru ubezpieczenia, chociaż większość firm oferuje teraz klientom dostęp do ich kont online. Jeśli chcesz kupić samochód dla swojej rodziny, powinieneś wykupić ubezpieczenie online, ponieważ jest to nie tylko wymagane przez prawo, ale także niezbędne dla bezpieczeństwa Twojej rodziny i innych kierowców na drodze.

Kiedy potrzebuję numeru polisy na samochód?

W trzech przypadkach będziesz potrzebować numeru polisy ubezpieczeniowej pojazdu: zadzwoń do swojego ubezpieczyciela, jeśli policja cię pociągnie i jeśli będziesz miał wypadek. Po wypadku samochodowym: udostępniasz informacje o ubezpieczeniu, w tym numer polisy, innemu kierowcy, jeśli uczestniczysz w wypadku samochodowym. Każdy kierowca korzysta z tych informacji podczas składania reklamacji. Następnie pokażesz im swoją kartę ubezpieczeniową, gdy policja dotrze na miejsce wypadku.

Zazwyczaj dobrym pomysłem dla policji jest uzyskanie numeru polisy na miejscu zdarzenia, ponieważ ich raport jest bezstronnym zapisem wydarzeń i miejsca ich wystąpienia.

Będziesz także musiał podać numer polisy, jeśli zatrzyma Cię policja. Dzieje się tak, ponieważ policja zapewni, że będziesz przestrzegać niezbędnych przepisów ubezpieczeniowych w Twoim stanie. Twój numer polisy będzie rzeczywiście wymagany za każdym razem, gdy skontaktujesz się z firmą ubezpieczeniową, na przykład, gdy telefonujesz w celu wprowadzenia zmian w polisie lub całkowitego anulowania ubezpieczenia. Ponadto firma ubezpieczeniowa może wykorzystać inne informacje, takie jak adres lub numer ubezpieczenia społecznego, w celu ustalenia numeru polisy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj, czym jest numer polisy ubezpieczeniowej samochodu.

Co powinienem zrobić, jeśli zgubię numer polisy samochodowej?

Większość firm ubezpieczeniowych dostarczy wydrukowaną kopię certyfikatu karty i umożliwi wydrukowanie zastępczych kart z konta internetowego, jeśli je zgubisz. Sugeruje się, aby mieć zarówno kopię cyfrową w telefonie, jak i kopię fizyczną w kieszeni. Gdybym był tobą, poznaj sześć sposobów na znalezienie numeru polisy ubezpieczeniowej samochodu.

Możesz korzystać z elektronicznego dowodu ubezpieczenia na swoim smartfonie w 48 stanach z wyjątkiem Connecticut, Nowego Meksyku i Waszyngtonu. Dobrym pomysłem jest jednak posiadanie wydrukowanej kopii jako kopii zapasowej. Ponadto posiadanie duplikatu dokumentu oznacza, że ​​jeśli zostaniesz pociągnięty, nie będziesz musiał oddawać smartfona policjantowi.

Kiedy potrzebuję numeru ubezpieczenia innej osoby?

Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem, w którym potrzebujesz cudzego numeru polisy, jest wypadek samochodowy. W przypadku kolizji, niezależnie od tego, kto jest odpowiedzialny i jaka jest siła uderzenia, należy poprosić drugiego kierowcę o informacje ubezpieczeniowe. Ponieważ karty ubezpieczeniowe są często małe i łatwe do odczytania, zwykle lepiej jest zrobić zdjęcie innej karty ubezpieczeniowej smartfonem.

Nie musisz w ten sposób polegać na czytaniu swojego pisma na poboczu drogi i upewnić się, że nic ważnego nie zostanie zapomniane. Zamiast tego zrób zdjęcie awersu i rewersu karty oraz zbierz pełne imię i nazwisko oraz numer telefonu. Następnie użyj numeru ubezpieczenia drugiego kierowcy, aby rozpocząć procedurę roszczenia, jeśli po zdarzeniu zadzwonisz do własnej firmy ubezpieczeniowej i firmy ubezpieczeniowej drugiego kierowcy.

To okładka!

W tej chwili uzyskałeś odpowiedź na pytanie: jak znaleźć numer mojej polisy samochodowej. Chociaż numer polisy nie jest potrzebny, być może będziesz musiał uzyskać pełne dane lub dowiedzieć się więcej o ubezpieczeniu. Aby uzyskać więcej artykułów ubezpieczeniowych, przeczytaj tutaj na temat ubezpieczenia holowania i tego, ile kasy ubezpieczeniowe zarabiają w Teksasie. Dziękujemy za przeczytanie naszych artykułów! Mam nadzieję, że czegoś się nauczyłeś.