Jak wprowadzić płatność za roszczenie ubezpieczeniowe w QuickBooks? Tylko 2 proste kroki!

Chcesz dowiedzieć się, jak wprowadzić wypłatę odszkodowania z tytułu ubezpieczenia w QuickBooks? Wszystko, co musisz zrobić, to założyć nowe konto, a następnie śledzić wpis i wpłatę, którą będziesz dokonywać. W dzisiejszym świecie skomplikowane zadania mogą być z łatwością wykonywane i wykonywane przez osoby nieprzeszkolone. To wszystko dzięki pomocy komputerów i technologii, a oprogramowanie komputerowe zostało opracowane, aby ułatwić życie i znacznie uprościć złożone zadania.

Obejmuje to rachunkowość, z którą zwykła osoba bez wykształcenia księgowego mogłaby się pomylić. Jednak dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu komputerowemu nawet normalna osoba może prowadzić księgowość. W tym artykule omówimy, czym jest QuickBooks i w jaki sposób możesz korzystać z wypłat roszczeń ubezpieczeniowych. Podamy również inne alternatywy dla tego oprogramowania. Jeśli cię to interesuje, czytaj dalej.

Co to jest QuickBooks

QuickBooks to oprogramowanie komputerowe opracowane w celu zaspokojenia Twoich potrzeb księgowych. Jest prosty i łatwy do zrozumienia, nawet dla osób, które nie są zbyt obeznane w rachunkowości. Może być używany w małych i średnich firmach i ułatwia śledzenie wydatków i dochodów. Codzienne transakcje można łatwo rejestrować i zarządzać nimi. Właściciele tych firm nie będą musieli wydawać dużych pieniędzy na outsourcing wszystkich wymaganych prac księgowych.

Mogliby nauczyć się robić to sami z łatwością dzięki bardzo przyjaznemu interfejsowi użytkownika tego oprogramowania. Dzięki temu mogą sprawdzić, czy czerpią zyski ze swojej działalności, czy nie. Jego zastosowanie nie ogranicza się również tylko do księgowości i zarządzania przedsiębiorstwem, ale do zarządzania finansami osobistymi. Może to być korzystne, zwłaszcza że może pomóc ludziom śledzić ich przepływy pieniężne i zobaczyć, skąd idą wszystkie ich pieniądze. Intuit rozwija QuickBooks.

To oprogramowanie pozwala na migrację danych, transakcje biznesowe, generowanie faktur, obliczenia podatkowe, prognozy biznesowe i wiele innych. Ma również różne wersje, z których każda ma na celu inną grupę docelową. Aby dowiedzieć się, jak wprowadzić wypłatę odszkodowania w QuickBooks, czytaj dalej.

Wersje QuickBooks

Inne wersje tego oprogramowania to QuickBooks Self-Employed, QuickBooks Online, QuickBooks dla komputerów Mac i QuickBooks Pro. Te wersje i ich funkcje zostaną podane poniżej.

#1. Quickbooks Samozatrudniony

Ta wersja jest przeznaczona dla osób wykonujących zlecenia jako freelancer. Zapewnia dużą elastyczność swoim użytkownikom ze względu na łatwy dostęp, który umożliwia korzystanie z niego w dowolnym miejscu z połączeniem internetowym. Dzięki temu transakcje osobiste i biznesowe są oddzielone, co pozwala na lepszą organizację i mniej zamieszania. Mogą łatwo połączyć karty kredytowe i konta bankowe użytkowników.

#2. Szybkie książki online

Funkcje tej wersji obejmują obsługę dostawców i klientów, utrzymanie budżetu firmy, organizację podatków oraz śledzenie sprzedaży i przepływów pieniężnych. Korzystanie z tego może pomóc zaoszczędzić dużo czasu i być wszechstronnym, umożliwiając wykorzystanie go w różnych rodzajach działalności.

#3. QuickBooks na Maca

QuickBooks Mac może bardzo łatwo zarządzać zadaniami finansowymi. Daje Ci swobodę tworzenia budżetów na rok obrotowy i monitorowania postępów. Interfejs jest bardzo przyjazny dla początkujących, dzięki czemu osoby bez wykształcenia księgowego mogą z niego łatwo korzystać. Również, jak sama nazwa wskazuje, dotyczy to produktów jabłkowych.

#4. QuickBooks Pro

Jest to zalecane dla nowych właścicieli małych firm. Może uzyskać wsparcie i raporty w stosunkowo krótkim czasie dla Twojej firmy. Ponadto ma „śledzenie rachunków”, które może pokazać rachunki, za które jeszcze nie zapłaciłeś, oraz zamówienia.

Kroki wprowadzania płatności za roszczenie ubezpieczeniowe w Quickbooks

Jak wprowadzić wypłatę odszkodowania w QuickBooks? Aby zarejestrować wypłatę odszkodowania, którą otrzymałeś od swojego ubezpieczyciela. Możesz przeczytać ten artykuł o tym, jak długo firma ubezpieczeniowa płaci odszkodowanie.

Niezależnie od tego w QuickBooks musisz najpierw utworzyć konto. Następnie konto służy do śledzenia wpisów, które dokonasz. Ostatecznie kaucja z wypłaty odszkodowania ubezpieczeniowego zostanie dokonana z tego konta. Poniżej omówimy kroki.

Krok 1: Utwórz konto

Pierwszym krokiem jest utworzenie nowego konta. W tym celu przejdź do menu „księgowość”, a następnie „plan kont”. Następnie system przeniesie Cię do strony „wszystkie listy”. Następnie przejdź do okna „konto”, naciskając „nowe”. Stamtąd możesz wybrać „typ konta” i uzupełnić poprawny „typ szczegółów”. Po wpisaniu wszystkich pustych miejsc i pozostałych pól sprawdź wszystko dwukrotnie i naciśnij „zapisz i zamknij”.

Krok 2: Dokonaj wpłaty

Aby dokonać wpłaty, naciśnij menu „nowy” i wybierz „wpłata bankowa”. Następnie przejdź do jego strony i do sekcji „dodaj środki” i dokonaj wpisu. Następnie w obszarze „otrzymane od” wybierz konto utworzone w kroku pierwszym.

Wprowadź kwotę otrzymanej wypłaty odszkodowania z tytułu ubezpieczenia. Utworzone wcześniej konto będziesz używać do śledzenia wpisów dotyczących ubezpieczyciela. Następnie wystarczy wypełnić pozostałe pola, przejrzeć wszystko i kliknąć „zapisz i zamknij”.

Końcowe słowa

Mam nadzieję, że na końcu tego artykułu nauczyłeś się wpisywać wypłatę odszkodowania z tytułu ubezpieczenia w QuickBooks. Aby uzyskać więcej artykułów związanych z ubezpieczeniami, oto jeden, który mówi o tym, w jakich okolicznościach ubezpieczenie majątkowe jest odrzucane. Dziękuję za przeczytanie do tego punktu artykułu. Twój czas i wysiłek są bardzo doceniane.