Jak uzyskać ubezpieczenie, aby zapłacić za operację powiek? 3 najwyższe warunki!

Jak uzyskać ubezpieczenie, aby zapłacić za operację powiek? Jednym z powodów, dla których ludzie ciężko pracują, aby skorzystać z ubezpieczenia, jest to, że może ono być pomocne, zwłaszcza podczas wypadków lub konieczności przeprowadzenia operacji. Chirurgia powiek lub plastyka powiek jest obecnie popularna w branży kosmetycznej, ale z tego typu operacji mogą skorzystać również osoby zmagające się ze wzrokiem.

Pamiętaj, że firmy ubezpieczeniowe pokrywają Twoje wydatki na operację tylko tak długo, jak długo należy ona do klasyfikacji problemów funkcjonalnych lub rekonstrukcyjnych. Tak więc, jeśli cel operacji jest estetyczny, nie oczekuj, że firma za to zapłaci.

Jak uzyskać ubezpieczenie

Niezależnie od tego najlepiej skonsultować się z agentem ubezpieczeniowym i optometrystami w sprawie wydatków. Dowiedz się więcej na ten temat, czytając dalej, więc przewiń w dół, aby dowiedzieć się, w jaki sposób możesz zmusić firmę ubezpieczeniową do zapłaty za operację powiek.

Czy ubezpieczenie pokryje operację powiek?

Tak, zrobiliby, o ile nie służy to celom kosmetycznym. Jak więc uzyskać ubezpieczenie, aby zapłacić za operację powiek? Po pierwsze, możesz zmusić firmę ubezpieczeniową do zapłaty za operację, jak wspomniano powyżej, jeśli twoja powieka musi zostać naprawiona lub zrekonstruowana, aby pomóc ci ze wzrokiem, co ma zastosowanie, jeśli masz następujące warunki:

Blepharochalasis, dermatochalasis, opadanie powiek, przepuklina tkanki tłuszczowej oczodołu, niedrożność pola widzenia lub zespół wiotkiej powieki; te problemy funkcjonalne są zwykle akceptowane jako rekompensata.

Teraz, aby ubezpieczenie zapłaciło za operację powiek:

#1. Poproś optyka o udokumentowanie operacji jako koniecznej z medycznego punktu widzenia

Umów się na wizytę u okulisty lub optometrystę i poproś o dokumenty potwierdzające, że konieczność przeprowadzenia zabiegu jest medycznie konieczna. Lekarz musi określić problem z powiekami, który należy poddać plastyce powiek, jeśli jest to spowodowane:

 • Obrzęk (obrzęk)
 • Opadanie brwi/powieki
 • Blepharochalasis
 • Zapalenie rogówki (zapalenie rogówki)
 • Zapalenie spojówek
 • Dermatochalaza
 • Powiększenie mięśnia okrężnego oka (przerost)
 • Występowanie tkanki tłuszczowej oczodołu
 • Defekty pola widzenia
 • Malarne festony (torby)
 • Lagophthalmos (słabe zamknięcie powieki)

Warunki te wymagają korekcji chirurgicznej jako leczenia i które ubezpieczenie może pokryć za koszty. Aby więc upewnić się, że Twoja operacja jest objęta gwarancją, przejdź do następnej wskazówki. W międzyczasie najlepiej zadbaj o to, aby Twoje oczy były jak zawsze wygodne; spróbuj użyć poduszki na oko. Jeśli nie wiesz, co to jest poduszka pod oczy, lepiej sięgnij głębiej!

#2. Przygotuj wizualny dowód swojego stanu

Oprócz dokumentów, zdjęcia wzmocnią Twój dowód na to, że masz schorzenie wymagające operacji. Umów się na wizytę u chirurga i poproś go o zobrazowanie swojego stanu i lokalizacji, która wymaga korekty. Jest to ważne, ponieważ większość firm ubezpieczeniowych prosi o zdjęcia, zanim pacjent podpisze formularz zwolnienia.

#3. Przedstaw wynik testu diagnostycznego przed operacją

Wreszcie, firma ubezpieczeniowa, która zapłaci za operację, poprosi Cię o przedoperacyjne badanie diagnostyczne zgodnie z zaleceniami lekarza, który potwierdzi Twój stan, czy wymaga operacji korygującej, czy nie. Test zazwyczaj obejmuje:

 • Test Schirmera
 • CBC/SMA-7
 • Badania dotyczące krwawienia i krzepnięcia
 • Ocena serca

Dzięki tym wskazówkom możesz mieć pewność, że Twoje ubezpieczenie pokryje operację powiek. Ale znowu firma ubezpieczeniowa pokrywa tylko operacje niezbędne z medycznego punktu widzenia. Niezależnie od tego, czytaj dalej, aby znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z chirurgią powiek.

Najczęstsze pytania

Oto kilka pytań, które zadają sobie osoby, które chcą skorzystać z ubezpieczenia na operację:

#1. Czy ubezpieczenie zapłaci za lifting oka?

Mogą, o ile przedstawisz dowód wizualnego testu, którego większość firm ubezpieczeniowych wymaga, aby ustalić, czy operacja powiek jest konieczna, aby poprawić twój wzrok. Upewnij się, że masz chirurga okuloplastycznego posiadającego certyfikat zarządu lub dowolnego lekarza okulisty, który wykona niezbędne badanie wzrokowe. W każdym razie możesz chcieć wiedzieć, kto akceptuje ubezpieczenie Davis Vision.

#2. Czy firma ubezpieczeniowa zapłaci za moją operację opadającej powieki?

Po raz kolejny firmy ubezpieczeniowe, zwłaszcza te, które skupiają się na Twoim zdrowiu, nie zapłacą za operację, która tylko poprawia Twój wygląd i nie jest konieczna z medycznego punktu widzenia. Tak długo, jak masz test wzroku, który mówi, że masz schorzenie wymagające operacji powiek w ramach leczenia, firma za to zapłaci.

#3. Ile kosztuje plastyka powiek?

Według Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych (ASPS) w 2019 roku typowy koszt plastyki powiek wynosił 3 282 USD. Jednak cena może się różnić w zależności od stopnia zaawansowania operacji i stanu zdrowia, czasami w zakresie wydajności. Tak więc zwykle mieści się w przedziale od 1000 do 10 000 USD, który nadal może wzrosnąć.

Wniosek

Plastyka powiek, naprawa powiek lub uniesienie brwi są zwykle wykonywane w celu poprawy wyglądu, a nie z powodu stanu zdrowia. A jeśli tak jest, ubezpieczyciele nie pokryją twoich wydatków, więc oszczędzaj sam.

I to wszystko w przypadku tego artykułu „Jak uzyskać ubezpieczenie, aby zapłacić za operację powiek?” Mamy nadzieję, że wiele się nauczyłeś z tego artykułu i może dostarczyć odpowiedzi dla twojego kamieniołomu. Niezależnie od tego, aby uzyskać więcej tematów ubezpieczeniowych, możesz przeczytać ten artykuł pod tytułem „Co to jest ubezpieczenie narażenia?”, aby poszerzyć swoją wiedzę. Dzięki!