Chcesz wiedzieć, jak rozmawiać z likwidatorami szkód ubezpieczeniowych? W prosty sposób możesz, a te rzeczy poznasz, zagłębiając się w artykuł.
Czy masz trudności z rozmową z likwidatorami szkód ubezpieczeniowych? Czy wydaje się, że nie dochodzisz do żadnego wzajemnego porozumienia? Czy masz trudności z wyjaśnieniem swojego stanowiska i przekazaniem ważnych informacji? Czy denerwujesz się powiedzeniem czegoś niewłaściwego i niewyobrażalnie pogarszającym sytuację? Przede wszystkim zastanówmy się, czym są likwidatorzy szkód ubezpieczeniowych.
Są to w zasadzie ludzie, do których dzwonisz i kiedy właśnie doznałeś jakiegoś uszkodzenia mienia lub poważnego obrażenia ciała pod nazwą firmy. Badają, aby poznać zakres twojego ubezpieczenia lub odpowiedzialności firmy.
W razie potrzeby może również zaangażować się policja. Zgodnie z prawem będą musieli przejrzeć twoje akta policyjne, jeśli kiedykolwiek miałeś je lub zapisy szpitalne w wielu przypadkach. Ponieważ twierdzisz, że firma jest odpowiedzialna za te szkody, musi przejść przez to wszystko, aby potwierdzić Twoje roszczenia. Ale mogą być trudne. Istnieje wiele możliwości, że oszustwo może wrobić firmę w celu uzyskania darmowych pieniędzy z ubezpieczenia; to kolejny powód, dla którego są one bardzo dokładne i ważne.
Cóż, znalazłeś odpowiedni artykuł, zamierzamy rozwiązać te problemy. Mają być twoją siatką bezpieczeństwa, gdy coś pójdzie nie tak i są po to, aby wyrwać się z twoich rąk. Więc przejdźmy od razu, dobrze?
Table of Contents
Jak likwidatorzy ubezpieczeń znajdują usterkę?
Podczas dochodzenia nie znajdują rzeczy, które mogłyby cię poprzeć. Zamiast tego szukają czegoś, co pomoże firmie. Dbają o sytuację, więc możesz powiedzieć, że twoja siatka bezpieczeństwa jest również twoim przeciwnikiem. Analizują incydent poprzez liczne, szczegółowe wywiady z wieloma stronami, oglądają zdjęcia z miejsca zdarzenia i biorą udział w innych wydarzeniach.
Następnie przy współpracy ubezpieczyciela ustalają, kto jest odpowiedzialny za wypadek. Więc to nie policja, świadkowie ani osoba, z którą brałeś udział w wypadku, będą ustalać, kto ponosi winę. W takim przypadku to regulatorzy będą mieli władzę nad tą sprawą.
Co powiedzieć rzecznikom ubezpieczeniowym?
Oto kilka prostych kroków, które należy wykonać podczas rozmowy z jednym z likwidatorów szkód. Ważne jest, aby przez cały czas zachowywać spokój i formalność podczas rozmowy z nimi. Pamiętaj, masz rację. Wystarczy to udowodnić, współpracować z nimi płynnie, aby zdobyć ich zaufanie i aprobatę. Oto sposoby na omówienie interesów z jednym z nich:
#1. Zapoznaj się z likwidatorem szkód
Zanim zaczniesz działać, dobrze jest wiedzieć, kim są, dzięki danym osobistym. Nie każdy jest tym, za kogo się podaje. Zacznij od uzyskania ich imienia i nazwiska, numeru telefonu służbowego, ubezpieczonych, których ubezpieczają, a także numeru telefonu służbowego.
#2. Ogranicz swoją podatność
Bądź otwarty, ale jednocześnie zachowaj dla siebie niepotrzebne dane osobowe. Nigdy nie jest dobrym pomysłem, aby być zbyt otwartym w kontaktach z ludźmi biznesu. Jeśli ten krok wydaje się trochę niejasny, pozwól, że rozwinę dla ciebie. Jedyne informacje, których będą od Ciebie potrzebować, to te związane z incydentem, potrzebne do ubezpieczenia.
Nie mów im o swojej codziennej rutynie lub czynnościach, harmonogramie pracy, pracy na uboczu lub zarobkach. Jeśli chodzi o obrażenia, możesz powiedzieć im o swoich obrażeniach, ale możesz pominąć szczegóły i jest to wskazane. Możesz jeszcze nie być w pełni świadomy pełnego uszkodzenia swoich obrażeń.
#3. Nie bierz przynęty
Kuszą cię wczesną ofertą, nie bierz tego. Najprawdopodobniej ta oferta byłaby znacznie niższa niż ta, którą powinieneś otrzymać. To tylko przynęta na pieniądze.
Oto na co należy zwrócić uwagę: najpierw poznaj pełny zakres sytuacji, a następnie oceń opłaty potrzebne do pokrycia takich wydatków.
#4. Niejasny wypadek
Nie powinieneś składać szczegółowego raportu z wypadku. Podaj tylko potrzebne informacje, takie jak kiedy i gdzie, tożsamość kierowców, pasażerów i innych zaangażowanych świadków. Nie musisz podawać więcej szczegółów niż te.
#5. Twoja wina
Nigdy nie przyznawaj, że to twoja wina. Nigdy nie używaj języka przepraszającego; powinieneś wziąć ubezpieczenie, nie płacić za nic. Regulator spróbuje znaleźć luki, w których firma nie będzie musiała ponosić odpowiedzialności. Nawet jeśli może to być twoja wina, nie przyznawaj się do tego otwarcie ani nie obwiniaj siebie. Nawet najmniejsza wątpliwość w twoim głosie może im pomóc. Czy nie mógłbyś dać im tej dźwigni?
#6. Nagrane wypowiedzi
Nie wyrażaj zgody na nagrane oświadczenia. W takich sytuacjach nigdy nie jest wymagane składanie nagranego oświadczenia i masz prawo do odrzucenia takiego oświadczenia. Wskazane jest, aby tak odmówić. To nagranie może być użyte przeciwko tobie, tak jak w przypadku innych zapisów dokonanych po wypadku. Dlatego ważne jest, aby być niejasnym i nie podawać zbyt wielu szczegółów na temat incydentu.
Wniosek
Likwidatorzy szkód ubezpieczeniowych nie są twoimi przyjaciółmi; oni są twoimi wrogami. Jeśli dobrze się z nimi rozmawia i dobrze się z nimi obchodzi, mogą być po twojej stronie. Jednak tylko oni mają prawo określić, kto jest winny. Jeśli chcesz dowiedzieć się o nich więcej, oto sposoby negocjacji z rzecznikiem ubezpieczeniowym. Dziękuję za przeczytanie!