Jak długo trwają rozliczenia ubezpieczenia? 5 najczęstszych powodów, dla których Twoja prośba jest opóźniona!

Częstym pytaniem wielu osób po złożeniu wniosku o ubezpieczenie jest to, jak długo trwają rozliczenia ubezpieczeniowe? Ważne jest, aby zrozumieć, że rozliczenie może zająć trochę czasu, ponieważ zależy to od Twojej firmy ubezpieczeniowej i rodzaju wypadku, który miałeś.

Każda niezależna osoba musi mieć zabezpieczenie finansowe.

Jak długo trwają rozliczenia ubezpieczenia? 5 najczęstszych powodów

Większość ludzi uważa, że ​​oszczędności są opcją na wszelkie przyszłe nieprzewidywalne okoliczności. A jeśli całe twoje oszczędności; są wydawane w niefortunnym wydarzeniu. Mogą to być pieniądze, które zaoszczędziłeś na zakup nowego domu lub na wakacje. Czy nie byłoby to smutne, że wszystkie twoje oszczędności zostaną wykorzystane na opłacenie rachunków szpitalnych lub zniszczonego samochodu?

Ubezpieczenie rozwija wolność finansową; oznacza to, że nadal będziesz mieć swoje oszczędności, a firma ubezpieczeniowa pomoże pokryć każdy wypadek, który spowodował obrażenia lub inne szkody.Ten artykuł; pomoże ci zrozumieć; ile czasu zajmie firmie ubezpieczeniowej zaplanowanie ugody po złożeniu przez Ciebie roszczenia. Czas trwania ugody zależy od powagi wypadku.

Proces wystawiania czeku

Jak długo trwają rozliczenia ubezpieczenia? Proces rozliczania ubezpieczeń jest czasochłonny, gdyż jest to kompleksowa procedura. Przed zapłaceniem żądanych pieniędzy ubezpieczyciele dokładnie zbadają Twoją sprawę. Firma przeanalizuje wszystkie swoje polityki i przeprowadzi dogłębne badanie odpowiedzialności za rozstrzyganie Twojej sprawy, Twojej lub innej zaangażowanej osoby.

Krok 1. Zatrudnij prawnika i podpisz umowę

Jeśli złożyłeś wniosek o wypadek, ugoda może potrwać od trzech tygodni do roku.

Sugerujemy zatrudnić prawnika, który pomoże Ci w całym procesie. Kontakty z firmą ubezpieczeniową są gorączkowe; posiadanie pomocy prawnej przyspieszy ten proces. Jednak przed rozpoczęciem procedury wystawienia czeku kancelaria poprosi Cię o podpisanie umowy stwierdzającej, że po załatwieniu sprawy nie zwrócisz się o dalsze dochodzenie.

Krok 2. Dochodzenie

Po zawarciu umowy Twój prawnik przeprowadzi obszerne rozeznanie w sprawie. Jeśli jest to przypadek obrażeń ciała w wyniku wypadku, dokumentacja medyczna jest niezbędna do szybkiego załatwienia sprawy. Pamiętaj, aby przesłać wszystkie raporty medyczne wraz z rachunkami szpitalnymi i notatkami lekarskimi. W tym procesie kluczowy jest komentarz lekarza na temat stanu pacjenta.

Firma dostarczy czek po zakończeniu leczenia lub po ustabilizowaniu się ofiary.

W razie gdyby; potrzebujesz dodatkowego leczenia, takiego jak operacja, fizjoterapia lub inne leki, poinformuj swojego prawnika wraz z dowodami, najlepiej zaświadczeniem lekarskim i raportami laboratoryjnymi. Twoja dokumentacja medyczna jest ważnym aspektem, w przypadku urazu będziesz musiał przedstawić całą dokumentację medyczną, więc firma ubezpieczeniowa nie może twierdzić, że Twój uraz nie jest poważny. Z drugiej strony, oto jak zwykle działa ubezpieczenie zdrowotne.

Krok 3. Płatność

Po omówieniu z lekarzem możliwości leczenia, prawnik oceni całkowitą kwotę, w tym koszt dalszych procedur. Zapisy i dowody są wtedy; przekazane do Twojej firmy ubezpieczeniowej. Po potwierdzeniu szkód firma ubezpieczeniowa obliczy kwotę, którą powinieneś otrzymać, w tym rachunki za szpital lub pieniądze potrzebne na zniszczone mienie, na przykład samochód lub dom.

Firma potrzebuje co najmniej trzech tygodni na oszacowanie i ustalenie kwoty płatności.

Przyczyny opóźnienia w płatności

Zazwyczaj firma ubezpieczeniowa wysyła czek w ciągu miesiąca do roku po złożeniu odwołania. Zgodnie z prawem, Twoja firma ubezpieczeniowa nie może zatrzymać Twojego czeku bez powodów prawnych. Jeśli firma poświęca czas na wystawienie Ci czeku, może to być jeden z poniższych powodów.

#1. Niekompletne dokumenty

Często zdarza się, że opóźnienie wynika z niekompletnego złożenia dokumentu. Mogą istnieć ważne pliki, które firma ubezpieczeniowa chce, abyś dostarczył. Zdecydowanie zalecamy przesłanie pełnej dokumentacji, w tym rachunków szpitalnych i dowodów.

#2. Liczba zaangażowanych osób

Proces wystawiania czeku zależy również od osób, których dotyczy wypadek. Stosunkowo łatwiej jest przeprowadzić dochodzenie, jeśli w grę wchodzi tylko jedna osoba. Zakładając, że zaangażowanych jest: wiele osób, płatność może się opóźnić, ponieważ firma będzie musiała rozważyć wszystkie aspekty przed wystawieniem czeku.

#4. Niedostępność

Ważne; Czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jeśli firma zajmuje dużo czasu na wystawienie płatności, jest to, że może być zajęta innymi sprawami. Dlatego zawsze powinieneś poprosić o aktualizacje i wcześniej porozmawiać ze swoim agentem, aby móc porozmawiać o procesie.

#5. Popyt

Czasami firmy ubezpieczeniowe wahają się zapłacić kwotę, o którą prosiłeś; dlatego spowalniają proces płatności. Zwykle tak się dzieje; kiedy firma czuje, że wymagasz dużo w porównaniu z wypadkiem, który miałeś. Jeśli firma opóźnia proces bez oczywistych powodów, sugerujemy podjęcie w związku z tym działań prawnych. Z drugiej strony, oto kilka innych przyczyn opóźnienia płatności Twojej firmy ubezpieczeniowej.

Wniosek

Jak długo trwają rozliczenia ubezpieczenia? Przy wypłacie składek ubezpieczeniowych bierze się pod uwagę wiele czynników. Firmy ubezpieczeniowe słyną z opóźnień w płatnościach: i często nie uzgadniania kwoty pieniędzy, których potrzebujesz, zwłaszcza jeśli poniosłeś ogromną stratę.

Jednak zatrudnienie prawnika przyspieszy proces, ale będziesz musiał zapłacić za usługę. Wyznaczenie prawnika do sprawy sprawi, że pokierujesz tą sprawą. Większość firm ubezpieczeniowych woli załatwić sprawę; zamiast skierować sprawę do sądu. Niezależnie od tego, oto kolejny artykuł, który może pomóc, kogo chroni klauzula rozrzutności w polisie na życie?