Ile kosztuje wycięcie migdałków z ubezpieczeniem

Ile kosztuje usunięcie migdałków z ubezpieczeniem? Cóż, na całkowity koszt zabiegu wpływa kilka czynników. Czynniki te obejmują pobyt w szpitalu, zakres ubezpieczenia zdrowotnego i polisę ubezpieczeniową.

Jeśli martwisz się, czy możesz zapłacić za wycięcie migdałków, pozwól, że powiem Ci, w jaki sposób mogę pomóc Ci w pokryciu kosztów. Oczywiście nie mówię, że przedstawię ci konkretne kroki, ale pozwól, że przedstawię ci wyobrażenie, ile możesz wydać i zmniejszyć to.

Wiem, jak przygnębiające jest płacić za ogromną kwotę, zwłaszcza konieczność poddania się koniecznym operacjom.

Ale, jak każda inna operacja, może stać się kosztowna, zwłaszcza jeśli musisz zostać dłużej w szpitalach.

Inna sprawa, że ​​przygotowanie się do zabiegu nie tylko fizycznie i psychicznie, ale także finansowo będzie stresujące. Ten artykuł pomoże Ci uporządkować myśli, aby wiedzieć, kiedy należy poddać się wycięciu migdałków.

Wycięcie migdałków

Wycięcie migdałków to termin oznaczający operację, w której migdałki są usuwane z różnych powodów. Jedną z najczęstszych przyczyn usunięcia migdałków jest ciągła infekcja, taka jak zapalenie migdałków.

Doświadczyłem zapalenia migdałków lub angina ponad 6 razy w roku, a lekarz może zalecić usunięcie migdałków. Operacja ma na celu ułatwienie oddychania, gdy migdałki są spuchnięte, co utrudnia połykanie.

Koszt

Przeprowadzanie operacji może być dość kosztowne, zwłaszcza jeśli wszystkie wydatki związane z wykonaniem operacji wyjdą z Twojej kieszeni. Ponadto jest to kosztowne, gdy operacja wymaga dłuższego pobytu w szpitalu.

Więc najlepszą opcją jest objęcie operacji przez polisę ubezpieczeniową. Chociaż koszt operacji będzie zależał od osoby, Twoja polisa ubezpieczeniowa pokryje Twój koszt aż do 80 procent.

Niektóre firmy ubezpieczeniowe podlegające odliczeniu mogą być zmuszone do płacenia pacjentom większości rachunku, nawet całości. Dobre polisy ubezpieczeniowe mogą jednak trochę pokryć, jeśli wycięcie migdałków jest uważane za proces planowy.

Przed operacją należy skonsultować się z lekarzem, szpitalem i ubezpieczycielem. Możesz poprosić o całkowite rozbicie prawdopodobnych kosztów operacji wraz z ewentualnymi przedłużonymi pobytami i dodatkowymi kosztami.

Dzięki temu Ty i Twój ubezpieczyciel zorientujesz się, ile mogą pokryć i ile będziesz musiał przygotować się do operacji. W niektórych przypadkach Twój ubezpieczyciel będzie wymagał, abyś miał wcześniej zatwierdzoną zgodę na operację, zanim będziesz mógł ubiegać się o roszczenie.

Być może Twój lekarz będzie musiał skontaktować się bezpośrednio z agencją, a Ty będziesz musiał chodzić tam i z powrotem, aby przetworzyć całą sprawę. Oczekiwanie na zatwierdzenie wycięcia migdałków może potrwać do 6 tygodni.

Szpital może skrócić czas oczekiwania, jeśli zabieg musi nastąpić natychmiast lub jak najszybciej. Jednak personel szpitala może być zmuszony do bezpośredniego skontaktowania się z ubezpieczycielem, aby udowodnić, że operacja jest pilna.

Ile wycięcia migdałków kosztuje z ubezpieczeniem

Kupując plan ubezpieczenia zdrowotnego, często pomijamy wyłączenia, aby określić, który obejmuje schorzenia. Na przykład możemy założyć, że koszt wzrasta wraz z dłuższym pobytem w szpitalu. Dowiedz się, ile może kosztować moja procedura szpitalna?

Podczas gdy większość z nas zakłada, że ​​nasi ubezpieczyciele pokryją wszystkie poniesione rachunki za hospitalizację i opiekę medyczną tylko po to, aby wiedzieć, że roszczenie zostanie odrzucone zaraz po złożeniu roszczenia.

Nie możemy winić ubezpieczyciela za to, że nie powiedział nam wszystkich szczegółów polisy. Jednak często z naszej strony pomijamy wyłączenia, więc naszym błędem jest nie czytać i nie rozumieć polityki.

Ile kosztuje usunięcie migdałków z ubezpieczeniem? Podczas gdy większość ubezpieczycieli uważa wycięcie migdałków za zabieg planowy, nie można ignorować faktu, że może to bardzo kosztować.

Twoja firma ubezpieczeniowa może, ale nie musi, pokryć Twoją operację, ale aby wiedzieć, ile zajęłoby przeprowadzenie operacji. Wynosi od 3200 dolarów do nawet 8500 dolarów.

Koszt może się różnić w zależności od wieku pacjenta, niektórych schorzeń i długości pobytu pacjenta w szpitalu, ponieważ niektórzy mogą potrzebować dzień lub dwa po operacji, jeśli coś jest nie tak.

Jeśli ubezpieczyciel pokrywa koszty operacji, być może będziesz musiał zapłacić co najmniej 300 dolarów lub nawet 8000 dolarów lub więcej. Jednym z prawdziwych sposobów, aby się tego dowiedzieć, jest studiowanie i wypytywanie o podpisaną polisę ubezpieczeniową.

Na przykład, możesz poprosić o wydrukowany ogólny podział możliwych kosztów procedury i porozmawiać o tym z ubezpieczycielem, aby zweryfikować wszystkie informacje. I to wszystko. Niezależnie od tego, sprawdź numer swojej polisy ubezpieczeniowej!

Wniosek

Ile kosztuje usunięcie migdałków z ubezpieczeniem? Koszt bardzo różni się w zależności od osoby i polisy ubezpieczeniowej. Jednak procedura będzie wymagała co najmniej tysiąca dolarów.

Posiadanie polisy ubezpieczeniowej, która pomoże Ci pokryć wydatki, będzie wielką korzyścią, ale pamiętaj, aby przed zabiegiem zapoznać się z polisą i zapytać swojego ubezpieczyciela. Dowiedz się, jaki jest koszt uniknięcia ubezpieczenia!