Dlaczego ubezpieczenie na życie jest Haram? 3 ważne poglądy na temat finansów islamskich!

Czy jesteś zdezorientowany, utknąłeś i próbujesz znaleźć odpowiedź; dlaczego ubezpieczenie na życie jest haram? Następnie pomóż nam zmniejszyć stres. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości i edukować się w tym temacie, czytaj dalej ten artykuł. Dzieje się tak dlatego, że zebraliśmy wiele różnych punktów widzenia, opinii i faktów związanych z tym tematem, które pomogą ci być bardziej świadomym tej sprawy.

Zanim przejdziemy do tego, chcielibyśmy Cię pochwalić za wysiłek włożony w edukację o islamskich prawach w pokoleniu, w którym większość muzułmanów nie zna ich. Aby zrozumieć polisę na życie, wystarczy dokładnie przeczytać ten artykuł.

Dlaczego ubezpieczenie na życie jest Haram? 3 ważne poglądy na temat finansów islamskich!

Co to jest ubezpieczenie na życie?

Umowa między takim klientem a ubezpieczycielem nazywana jest ubezpieczeniem na życie. W tej umowie osoba fizyczna dokonuje płatności składek. W zamian ich beneficjenci otrzymują po śmierci sporą sumę. Cóż, dzieje się to zasadniczo w celu zapewnienia bezpieczeństwa finansowego beneficjentom po śmierci jednostki. To wtedy beneficjenci decydują, w jaki sposób chcą wykorzystać tę kwotę. Zwykle pieniądze są wykorzystywane z następujących powodów:

  • Aby spłacić saldo kredytu hipotecznego
  • Wydawać na codzienne potrzeby
  • Aby zapłacić czesne za studia

Ile jest rodzajów ubezpieczeń na życie?

Istnieją dwa rodzaje ubezpieczeń na życie. Po pierwsze, terminowe ubezpieczenie na życie. Ta polisa ubezpieczeniowa gwarantuje wypłatę określonego świadczenia z tytułu śmierci, jeśli umrzesz w tym okresie w zamian za składki. Po drugie, jest ubezpieczenie na całe życie. Ta polisa ubezpieczeniowa jest najprawdopodobniej znana, ponieważ jest bardziej powszechna. Jego proces jest prosty, ten, który wyjaśniliśmy wcześniej w artykule.

Islamski punkt widzenia na polisę ubezpieczenia na życie

Dlaczego ubezpieczenie na życie jest haram? W islamie haram oznacza „zakazane”. Wielu muzułmanów nie zgłasza się do roszczenia ubezpieczeniowego. Niektóre firmy mogą inwestować swoje pieniądze w biznesy związane z hazardem, alkoholizmem lub rozrywką, co nie jest dozwolone przez ich prawo islamskie. Zrozumieć, dlaczego ubezpieczenie na życie jest w islamie haram. Próbowaliśmy znaleźć trzy główne przyczyny wymienione poniżej:

#1. Riba i Gharar

To słowo oznacza „lichwę” lub niesprawiedliwość. Została kilkakrotnie wymieniona w Świętym Koranie. Co więcej, jest potępiany w islamie, ponieważ ten system wzbogaca bogatszych, którzy powodują niesprawiedliwość w społeczeństwie. Z drugiej strony słowo „Gharar” oznacza ryzyko, niepewność lub przypadek. Słownik islamski (zwięzły słownik terminów islamskich) definiuje znaczenie tego słowa jako sprzedaż tego, czego nie ma. Dowiedz się więcej o terminach tutaj: „Zrozumienie Riby i Gharar w finansach islamskich”.

#2. Maysir

Maysir to hazard, a prosta definicja tego byłaby kwestią przypadku. Ten akt jest surowo zabroniony w islamie, ponieważ powoduje, że uczestnicy tracą zdolność do racjonalności. Uczestnicy tej gry; trzymaj się samej nadziei na wygranie ryczałtu pieniędzy. Często zapomina się wziąć pod uwagę szkody, jakie może spowodować strata. Co więcej, to uzależnienie. Wygranie tej gry raz może sprawić, że jeden yusun.

Yusun oznacza pragnienie czegoś wartościowego, podczas gdy nie pracuje się nad tym.

Połączenie tych przyczyn z polisą ubezpieczenia na życie

Jak wyjaśniliśmy wcześniej, riba to system, dzięki któremu dzieje się niesprawiedliwość. A jeśli spojrzymy na warunki polisy na życie, powoduje to, że albo ubezpieczyciel, albo osoba ubezpieczona zarabia na zyskach związanych z wyzyskiem. Na przykład:

  • Osoba wystawia sobie polisę na życie, a następnie płaci tylko za kilka miesięcy i w tym okresie umiera. Jednak firma ubezpieczeniowa nadal będzie musiała zapłacić całkowitą kwotę określonego świadczenia z tytułu śmierci, co sprawi, że będą dawać więcej niż zarobili; przeczytaj „Które z poniższych opisują polisę ubezpieczeniową na życie?”
  • Jeśli dana osoba wykupi sobie polisę terminową i przeżyje ten okres, płacąc regularnie składki; nie będą już otrzymywać świadczenia z tytułu śmierci

Wydajesz niezłą część swoich zarobków na zabezpieczenie przyszłości swojej rodziny i tracisz wszystko tylko dlatego, że przeżyłeś

Po drugie, spójrzmy na inną podstawową przyczynę, którą jest Maysir. Tak, rozumiemy, że nie możemy odnosić się do polisy ubezpieczeniowej na życie jako hazardu. Ale jeśli na to spojrzysz, jedyną wspólną cechą tych dwóch jest brak pewności. Kiedy ktoś gra, nie jest pewien, czy wygra, czy nie. Jednak postanawiają trzymać się najmniejszej nadziei.

A to z powodu rosnącej chciwości w ich sercach. Dużo ryzykujesz w zamian za coś, o czym nawet nie wiedzą, że będą w stanie osiągnąć lub nie. Trzecia główna przyczyna; Gharar. Szczerze mówiąc, nie ma wiele do powiedzenia o Gharar, ponieważ podziela tę samą zasadę co Maysir, czyli niepewność. Jest jednak punkt widzenia, którym chcielibyśmy się z wami podzielić.

Cóż, brak pewności pojawia się, gdy nie mamy zaufania do naszego stwórcy. Zapytaj więc siebie; dlaczego chcesz zaufać organizacji, która zapewni bezpieczeństwo finansowe ukochanej osoby, skoro możesz zaufać swojemu stwórcy, wszechmogącemu. W końcu to on zapewnił ci wszystko. I dlatego ubezpieczenie jest w islamie haram.

Wniosek

Mamy nadzieję, że masz odpowiedź na pytanie, dlaczego ubezpieczenie na życie jest haram? Ale tylko dlatego, że nie możesz uzyskać ubezpieczenia na życie, nie oznacza, że ​​nie możesz zabezpieczyć przyszłości swojej rodziny. Istnieje wiele sposobów na zapewnienie rodzinie bezpieczeństwa finansowego. Jak na przykład oszczędzanie i inwestowanie w nieruchomości. Z drugiej strony możesz przeczytać ten z tematem „Co to jest polisa ubezpieczeniowa na życie MEC?” W każdym razie dzięki za poświęcony czas!