Czym jest jeden aspekt, w którym zarządzana opieka różni się od konwencjonalnego ubezpieczenia?

Jaki jest jeden aspekt, w którym opieka zarządzana różni się od konwencjonalnego ubezpieczenia? Cóż, jest to założenie ryzyka, które zostałoby podjęte w przypadku konieczności zakupu planu ubezpieczeniowego. Wiem, że niektórzy z was mogą się zastanawiać, jaki rodzaj ubezpieczenia uzyskać dla siebie, swojej rodziny lub swoich bliskich. Chociaż w dzisiejszych czasach posiadanie ubezpieczenia jest lepsze niż jego brak.

Jedną z głównych korzyści wynikających z posiadania ubezpieczenia jest to, że w przypadku nieuniknionych wypadków, takich jak te, które zwykle zdarzają się na co dzień, będziesz mieć na miejscu wsparcie i pilne źródło pomocy finansowej.

Czym jest jeden aspekt

Nie chcemy wychodzić z pieniędzy, kiedy naprawdę ich potrzebujemy, prawda? Więc radzę wykupić ubezpieczenie, w którym rozumiesz, jak to działa i jak dobrze możesz z niego skorzystać, zwłaszcza jeśli jest to ubezpieczenie medyczne, o którym mówimy.

Różnica między zarządzaną opieką a konwencjonalnym ubezpieczeniem

Porównując zarządzane ubezpieczenia opiekuńcze z konwencjonalnymi, można się wiele nauczyć. Jaki jest jeden aspekt, w którym opieka zarządzana różni się od konwencjonalnego ubezpieczenia? Jest jeden istotny aspekt, który jest najbardziej zauważalny wśród nich wszystkich, a jest nim przejmowanie ryzyka.

Ale zanim przejdziemy do tego, dowiedzmy się więcej o Managed Care i konwencjonalnym ubezpieczeniu.

Ubezpieczenie opieki zarządzanej

Ubezpieczenie zarządzanej opieki to dobry wybór w przypadku ubezpieczenia, jeśli chcesz płacić mniej za rachunki za opiekę zdrowotną. Nie możesz jednak wybrać świadczeniodawcy według własnego wyboru. Oznacza to, że nie będziesz mógł wybrać lekarzy i szpitala, w którym będziesz się leczyć. Ubezpieczenie Managed Care z kolei zaspokoi prawie wszystkie Twoje potrzeby w zakresie opieki medycznej.

Istnieją 3 rodzaje zarządzanych planów opieki, a mianowicie Point of Service (POS), Health Maintenance Organizations (HMO) i Preferred Provider Organizations (PPO).

Poznajmy każdego z nich.

#1. POS

POS jest nazywany różnymi nazwami, ponieważ ma różne, różne funkcje. Niektóre aspekty tradycyjnych ubezpieczeń medycznych, HMO i PPO są połączone w jednym ubezpieczeniu. Więc co to oznacza?

Przyjrzyjmy się każdemu typowi atrybutów jeden po drugim. Członkowie Planu POS mogli wybrać punkt obsługi przy wyborze lekarza lub szpitala z lub w ramach umowy z ubezpieczycielem.

Chociaż jeśli chodzi o płacenie i pokrycie, warto rozważyć posiadanie tego. Plan POS obejmuje mniej w porównaniu z innymi ubezpieczeniami, jeśli chodzi o członków korzystających z usług firm spoza ich sieci. Plan wymaga również wyższych kosztów współubezpieczenia za pomoc medyczną otrzymywaną na zewnątrz.

#2. HMO

Jeśli jesteś ubezpieczony jako członek HMO, będziesz musiał płacić miesięczną kwotę, tak jak opłacanie składki ubezpieczeniowej, w zamian za co otrzymasz dostęp do szerokiej gamy usług zdrowotnych.

#2. UZP

Z drugiej strony, PPO są jak udzielanie zniżek u zakontraktowanych firm świadczących usługi zdrowotne. Mówiąc prościej, ubezpieczyciel zleca niektórym dostawcom opieki zdrowotnej kontrolę kosztów ich usług, dając klientom i ich członkom korzyści i rabaty.

Ci członkowie PPO będą obciążani niższą niż zwykła cena usługi w porównaniu z członkami niebędącymi członkami. Niektórzy konsumenci wybierają PPO głównie dlatego, że mogą wybrać preferowane usługi zdrowotne, które płacą mniej za ubezpieczenie niż te niepreferowane.

Ubezpieczenie konwencjonalne

Ubezpieczenie konwencjonalne lub najczęściej znane jako tradycyjne ubezpieczenie zdrowotne, różni się od wyżej wspomnianego ubezpieczenia zarządzanego przez wybór opcji. Tradycyjne ubezpieczenie opiekuńcze jest świetne, ponieważ pozwala wybrać preferowanych świadczeniodawców opieki zdrowotnej. Oznacza to, że możesz wybrać, do którego lekarza lub szpitala będziesz obsługiwany.

Chociaż jeśli chodzi o płacenie, być może będziesz musiał najpierw zapłacić rachunki samodzielnie, później możesz otrzymać zwrot pieniędzy od firmy ubezpieczeniowej. W tej notatce firma ubezpieczeniowa zwróci tylko to, co zostało uzgodnione w umowie polisy.

W niektórych przypadkach lepiej jest kupić polisę ubezpieczeniową za pośrednictwem rynku w niektórych stanach ustanowionego przez ustawę o przystępnej cenie. Możesz być również zobowiązany do uiszczenia opłaty za współubezpieczenie kosztów leczenia, takich jak badania lub pobyt w szpitalu.

Jeśli zdarzy ci się mieć schorzenie, które wymaga częstszych wizyt u lekarza, zwiększenia ochrony ubezpieczeniowej lub jesteś podatny na wypadki, lepiej zbadać plany, które mają większy zasięg.

Zasadniczo istnieją trzy rodzaje planów ubezpieczenia zdrowotnego: sponsorowane przez pracodawcę, samozatrudnione i plan COBRA. Różnica między tymi trzema polega na tym, czy opłacasz ubezpieczenie sam, czy pracodawca.

Wniosek

Więc jeśli zastanawiasz się, czym jest jeden aspekt, w którym zarządzana opieka różni się od konwencjonalnego ubezpieczenia, ryzyko jest podejmowane. Chociaż znasz każdy rodzaj ubezpieczenia zdrowotnego, mam nadzieję, że możesz wybrać, który z nich odpowiada Twoim potrzebom.

Ważne jest, aby wiedzieć, z którego możesz skorzystać, w przystępnej cenie i z którego najwięcej korzyści, abyś mógł jak najlepiej wykorzystać to, co płacisz. Poszukiwanie tych korzyści jest normalne. To znaczy, kto by nie chciał?