Czy PRP jest objęty ubezpieczeniem? Niesamowite punkty do rozważenia!

Pytanie brzmi: czy PRP jest objęte ubezpieczeniem? To zależy, moi przyjaciele; niektóre firmy ubezpieczeniowe pokrywają tę terapię PRP, podczas gdy inne nie. Ale nie martw się.

Terapia osoczem bogatopłytkowym, powszechnie znana jako terapia PRP, zyskuje popularność w medycynie, ponieważ leczy obrażenia za pomocą komórek ciała. Próbka krwi jest pobierana z ciała pacjenta, zwykle z żył obwodowych znajdujących się w ramieniu, dłoniach, nogach lub stopach.

Czy PRP jest objęty ubezpieczeniem? Niesamowite punkty do rozważenia!

Po pobraniu krwi umieszcza się ją w specjalnym urządzeniu zwanym maszyną wirówkową. Ta maszyna wiruje próbkę krwi pobraną od pacjenta z bardzo dużą prędkością, która oddziela całą zawartość krwi zgodnie z ich gęstością. Jednym z głównych oddzielnych składników próbek krwi jest PRP; składa się z dwóch składników krwi, płytek krwi i osocza. Osocze to płynny element krwi. Funkcją płytek krwi jest gojenie lub tworzenie skrzepów. Na koniec oddzielony PRP z próbki krwi jest ponownie wstrzykiwany do ciała pacjenta po urazie.

Generalnie terapia PRP nie jest pokrywana przez firmy ubezpieczeniowe. Jednak ta procedura jest uznawana: za eksperymentalne podejście do leczenia. Nie musisz się więc martwić, że ten artykuł poprowadzi Cię przez kroki, aby pokryć plan płatności z Twoją firmą ubezpieczeniową. Teraz wiesz, czym jest terapia PRP. I chyba zdajesz sobie sprawę, dlaczego to jest drogie. Jaka firma ubezpieczeniowa pokrywa terapię PRP? Aby znaleźć odpowiedź na wszystkie te pytania, czytaj dalej!

Korzyści z terapii PRP

Terapia PRP jest powszechnie stosowana do gojenia ran sportowych. Sportowcy zazwyczaj preferują tę terapię, ponieważ leczy ona kontuzje sportowe bez żadnych operacji. Jest to zabieg o szybkim gojeniu i długotrwałym działaniu. Najczęstszymi miejscami urazów sportowych są kości, stawy, tkanki miękkie i mięśnie. Regularne leczenie tych wypadków sportowych to zabieg chirurgiczny, ale terapia PRP może je leczyć poprzez regenerację komórek i tkanek. Terapia PRP okazała się korzystna również w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego, ponieważ zapobiega postępowi choroby. Poznaj pięć korzyści leczenia PRP.

Koszt leczenia PRP

Koszt pojedynczego leczenia PRP wynosi od 1000 do 2500 USD w zależności od długości zabiegu, lokalizacji, kliniki i lekarza. Wysoko doświadczony lekarz może kosztować cię więcej niż zwykły lekarz lub technik.

Czy PRP jest objęte Twoim ubezpieczeniem?

Czy PRP jest objęte ubezpieczeniem? Jest wiele firm ubezpieczeniowych, z których tylko kilka pokrywa koszty terapii PRP, jedną z nich jest Tricare. Tricare to zarządzane przez rząd ubezpieczenie zdrowotne. Tricare obejmuje terapię PRP w swoim planie ubezpieczeniowym dla przewlekłej choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego i zapalenia nadkłykcia bocznego. Opieka zdrowotna i opieka zdrowotna Medicaid Services zapewni środki tylko dla pacjentów cierpiących na: przewlekłą cukrzycę, odleżyny i owrzodzenia żylne.

Centrum Medicare przyjmuje terapię PRP jako próbę i decyduje o zasięgu na podstawie wyników leczenia. Ponadto uraz musi się zagoić, a ciało musi normalnie funkcjonować po zakończeniu próby. Ostatnią opcją jest przekonanie firmy ubezpieczeniowej, że terapia PRP nie jest próbą badawczą, ale metodą leczenia. Możesz także przeczytać o ubezpieczeniu leczenia PRP.

Sposoby objęcia PRP ubezpieczeniem

Większość firm ubezpieczeniowych od razu odmawia płacenia za terapię PRP. Jeśli Twoja firma zrobi to samo, będziesz musiał przekonać ich do pokrycia kosztów leczenia. Nie będzie to łatwy argument, ale możesz to zrobić. Pierwszym i najbardziej niezbędnym punktem wyjścia jest zasięgnięcie porady od bardzo doświadczonego lekarza. Możesz więc udowodnić ubezpieczycielom wskaźnik sukcesu lekarza. Następnie zbierz wszystkie dane dotyczące badań nad terapią PRP, które potwierdzają wskaźnik powodzenia leczenia. Kluczową częścią tych badań muszą być wywiady lekarzy z pomyślnymi wynikami na ich pacjentach.

Możesz również poprosić uniwersytety, które zarządzają badaniami medycznymi lub programami badawczymi i studiami, aby przestudiowały Twój przypadek terapii PRP. Raport z badań uniwersyteckich najprawdopodobniej przekona Twoją firmę ubezpieczeniową do pokrycia kosztów leczenia. Raporty z badań uniwersyteckich nie mogą błędnie przedstawiać żadnych prób, ponieważ są przeznaczone do przyszłych badań.

Następnie będziesz musiał przedstawić mocno przekonujący argument firmie ubezpieczeniowej; tak, dobrze to przeczytałeś, pieniądze. Firmy ubezpieczeniowe zawsze szukają korzyści. Będziesz musiał pokazać różnicę; w koszt regularnego leczenia kontuzji i terapii PRP. Leczenie PRP leczy ranę bez żadnej operacji, a jak wszyscy wiemy, zabiegi chirurgiczne są drogie niż jakiekolwiek inne leczenie. Zwykle firmy ubezpieczeniowe pokrywają operację, ale jeśli są przekonane; że terapia PRP kosztuje mniej, ostatecznie pokryją leczenie PRP.

Inną konwencjonalną metodą leczenia urazów są zastrzyki sterydowe. Kortykosteroid jest przepisywany: na przewlekłe bóle. Steryd zapewnia pacjentowi jedynie natychmiastową ulgę w bólu, ale nie może uleczyć przyczyny. Z drugiej strony terapia PRP nie tylko łagodzi ból, ale także leczy ranę. Istnieje wiele skutków ubocznych leczenia sterydami. Jednak w przypadku terapii PRP jest niewiele.

To okładka!

Podsumowując, terapia PRP staje się dość popularna na całym świecie w procedurach leczenia. Chociaż wielu lekarzy jest przeciwnych temu leczeniu, ponieważ zmniejsza się liczba operacji. Ponieważ mało które towarzystwa ubezpieczeniowe pokrywają terapię PRP, mogą sobie na nią pozwolić tylko bogaci. Ale mając ważne przekonujące punkty podane powyżej, możesz przekonać firmę ubezpieczeniową do zapłaty za leczenie. Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na Twoje pytanie dotyczące: czy PRP jest objęte ubezpieczeniem? Bawcie się dobrze, moi przyjaciele. Możesz również przeczytać, jakie firmy ubezpieczeniowe pokrywają terapię PRP.