Co to jest ubezpieczenie SR22 w stanie Utah? Dowiedz się tutaj wszystkich ważnych faktów!

Czy wiesz, co to jest ubezpieczenie SR22 Utah? Jest to konieczne, jeśli kierowcy naruszają prawo odpowiedzialności finansowej państwa. Wtedy kierowcy są zobowiązani do okazania dowodu ubezpieczenia samochodu. Agent ubezpieczeniowy złoży formularz w Departamencie Pojazdów Motorowych stanu Utah, a dzieje się to w przypadku utraty prawa jazdy.

Jeśli jesteś kierowcą wysokiego ryzyka, będziesz potrzebować tego ubezpieczenia. Jest to najbardziej potrzebne, jeśli zostałeś aresztowany za wielokrotną lekkomyślną jazdę.

Co to jest ubezpieczenie SR22 w stanie Utah? Dowiedz się tutaj wszystkich ważnych faktów!

To samo dotyczy sytuacji, gdy zostałeś oskarżony o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. A jeśli Twoje prawo jazdy zostało już cofnięte lub zawieszone, nadal prowadzisz pojazd. Poniżej znajdują się najczęstsze często zadawane pytania i ich odpowiedzi, aby całkowicie zrozumieć, czym jest ubezpieczenie SR22 w stanie Utah. Więc zaczynamy!

SR22 Ubezpieczenie w stanie Utah; Dostępne trzy rodzaje certyfikatów

Co to jest ubezpieczenie SR22 Utah? Ubezpieczenie SR22 w Utah jest takie samo jak konwencjonalne ubezpieczenie samochodu. Wyjątek dotyczy tylko certyfikatu. Jego forma umożliwia kierowcom ubieganie się o przywrócenie prawa jazdy pomimo utraty prawa jazdy. Złożenie formularza będzie kontynuowane w DMV. Oto trzy dostępne typy certyfikatów SR22.

  • Świadectwo właściciela: ma na celu ochronę kierowców obsługujących ich samochody
  • Świadectwo operatora: obejmuje kierowców, którzy prowadzą pojazdy, których nie są właścicielami
  • Świadectwo właściciela dla operatora: obejmuje głównie odpowiedzialność finansową niezależnie od tego, kto prowadzi samochód.

Możesz zapytać, jak długo to jest potrzebne? Odpowiedź na to pytanie zależy od czyjegoś przekonania. Zwykle certyfikat SR22 będzie ważny przez trzy lata, co jest zwykłym okresem. Ale każdy brak zasięgu może skutkować jeszcze dłuższymi okresami.

Jaki jest koszt ubezpieczenia?

Jego stawka jest często wyższa niż standardowy plan ubezpieczenia samochodu. Jego zasięg jest często łączony z ryzykownymi kierowcami. Jego oferty są uzyskiwane przez kierowców, którzy omawiają swoje potrzeby ze swoim ubezpieczycielem samochodowym. W przypadku jakiegokolwiek niezadowolenia, lepiej rozejrzeć się za większą liczbą dostępnych ofert. W okolicy można znaleźć różnych agentów ubezpieczeniowych. Niemniej jednak złożenie wniosku wiąże się z uiszczeniem niewielkiej opłaty, ale należy pamiętać, że różni się ona w zależności od firmy ubezpieczeniowej.

Z drugiej strony będziesz musiał wykupić ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej samochodu, to znaczy, jeśli SR22 nie spełnia wymogów ustawy o odpowiedzialności finansowej. Będziesz także odpowiedzialny za uiszczenie opłat za przywrócenie DMV. To oprócz kosztów ubezpieczenia OC i opłat za zgłoszenie.

Jeśli chodzi o opłatę za jej złożenie, waha się ona od dwudziestu do pięćdziesięciu dolarów. To zależy od firmy, do której się zwrócisz. Nie tylko opłata za zgłoszenie jest droga, ale także wyższe składki.

Jakie są kary, jeśli nie otrzymasz tego ubezpieczenia?

Niezdecydowanie się na ubezpieczenie SR22 Utah nie umożliwi Ci ponownego korzystania z prawa jazdy. Dzieje się tak do czasu ostatecznego zakończenia zawieszenia licencji.

Lepiej zakończyć proces składania formularza SR22 w firmie ubezpieczeniowej. To jest czas, w którym będziesz mógł wykupić standardową polisę z tytułu odpowiedzialności. Uwzględnij również przywrócenie posiadanych uprawnień do prowadzenia pojazdu za pomocą DMV. Z drugiej strony możesz również chcieć wynająć w Utah, więc przeczytaj to: Ile kosztuje ubezpieczenie najemcy w Utah?

Jakie są konsekwencje braku zakupu tego ubezpieczenia?

Kup to ubezpieczenie na czas zawieszenia prawa jazdy. Ubezpieczenie będzie obowiązywać przez trzy lata na podstawie orzeczenia sądu o zawieszeniu koncesji również na 3 lata. Dotyczy to zwłaszcza aresztowań pod wpływem alkoholu. Oczywiście dzieje się tak w przypadku, gdy kierowca nie przywróci swoich uprawnień do prowadzenia pojazdów. Ale jeśli ubezpieczenie wygaśnie, stanie przed kolejnym cofnięciem lub zawieszeniem licencji. Wycena ubezpieczenia SR 22 pozwala również uniknąć konsekwencji.

Co, jeśli po prostu pozwolisz, aby Twój SR22 przepadł?

Zawieszenie licencji jest wynikiem utraty certyfikacji SR22. W takim przypadku konieczne jest odnowienie polisy. Najlepiej byłoby przywrócić licencję. Wymagana jest również opłata za opłaty sądowe i opłaty reaktywacyjne. To ubezpieczyciel powiadomi państwo. To prawda, jeśli polisa została już anulowana z jakiegoś powodu. Brak odnowienia i nieodebrane płatności mogą spowodować umorzenie.

Co, jeśli jesteś z innego stanu?

Utrzymuj swój SR-22 podczas jazdy w stanie Utah, nawet jeśli został zakupiony w innym stanie. Już podczas pobytu w tym miejscu wystarczy. Ale dobrze jest zweryfikować ubezpieczenie z ubezpieczycielem i DMV. Jeśli nie masz samochodu ani prawa jazdy, zgłoszenie SR-22 jest nadal wymagane w tym przypadku. Lepiej kupić ubezpieczenie samochodu nie należące do właściciela. Złóż SR-22 przed przywróceniem licencji.

Co, jeśli nie potrzebujesz już jego zasięgu?

Twoje ubezpieczenie SR-22 będzie służyć jako zaświadczenie potwierdzające, że ponosisz odpowiedzialność finansową za swój samochód. Teraz na pytanie „A jeśli już tego nie potrzebuję?” najlepiej byłoby zadzwonić do DMV w Twojej okolicy. Uwzględnij również swojego ubezpieczyciela. Ten jest przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w polityce. Dowiedz się, czy Twój mandat został całkowicie oczyszczony. W tym przypadku rozważ kilka kroków.

Dolna linia

Odpowiedzi na następujące pytania zostały już udzielone na temat ubezpieczenia SR22 Utah. Teraz jesteś odpowiedzialny za utrzymanie ubezpieczenia. Porozmawiaj ze swoim agentem ubezpieczeniowym, jeśli nadal nie jest jasne, co do tych obowiązków. Trzymaj się przed zakrętem. To znaczy najlepiej zminimalizować dodatkowe koszty. W ten sposób zmniejsza się prawdopodobieństwo uzyskania jeszcze jednego zawieszenia. Niezależnie od tego, dowiedz się więcej o ubezpieczeniu samochodu, czytając pokrewny temat „Jak znaleźć numer mojej polisy ubezpieczeniowej samochodu?”