Co to jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej lokalu? 4 niesamowite fakty, które musisz znać!

Czy są jakieś okoliczności, które miały miejsce na terenie Twojej firmy i zastanawiałeś się „co to jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej lokalu?” Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej lokalu obejmuje tylko wypadki, które wydarzyły się na terenie Twojej firmy. Ta nieruchomość biznesowa może być obszarem, w którym pracujesz i jesteś właścicielem.

Nawet jeśli po prostu wynajmujesz nieruchomość, nadal jest ona zawarta w siedzibie Twojej firmy i pociągnie Cię do odpowiedzialności, gdy wypadek wydarzy się w tym obszarze.

Co to jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej lokalu? 4 niesamowite fakty

Istnieją różne rodzaje ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, a jednym z nich jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej lokalu, które pomaga chronić dobro osób znajdujących się na terenie firmy. Takie okoliczności, które mają miejsce w Twojej firmie, są nieuniknione, a ubezpieczenie OC lokalu zapewnia spokój o kosztownych roszczeniach ubezpieczeniowych poszkodowanego. Kontynuuj czytanie, ponieważ omówimy z Tobą więcej faktów na temat zakresu ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej lokalu.

Fakty dotyczące ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej lokalu

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem, czy wynajmujesz nieruchomość biznesową, za każdym razem, gdy ludzie wkraczają na Twój teren, bierzesz odpowiedzialność za wszelkie ryzyko, które może im się pojawić. Dlatego konieczne jest wykupienie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej lokalu, aby upewnić się, że coś pomoże ci pokryć roszczenie z tytułu obrażeń. W związku z tym, oto cztery fakty dotyczące ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej lokalu.

Fakt #1. Pokrycie

Jak wspomniano wcześniej, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej lokalu obejmuje mienie firmy od wszelkich wypadków. Innymi słowy, ten rodzaj ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej chroni Cię przed wszelką odpowiedzialnością za przypadkowe obrażenia, które miały miejsce na terenie Twojego lokalu. Jeśli jednak wypadek, do którego doszło, był umyślny, nie będzie on objęty ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej lokalu, ponieważ zostaniesz pociągnięty do odpowiedzialności za to, co się stało.

Takie wypadki, które mogą wystąpić u Twoich gości, takich jak klient, dostawca lub po prostu gość, przypadkowo na terenie Twojej firmy, zawsze pociągają za sobą odpowiedzialność za to. Dzieje się tak dlatego, że ich szkoda nastąpiła na terenie Twojej firmy, dlatego konieczne jest posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej lokalu, aby pokryć opłaty, które musisz ponieść za poszkodowanego. Ponadto należy pamiętać, że w razie wypadku na Twoim terenie będziesz ponosił za to odpowiedzialność, bez względu na to, czy jesteś właścicielem, czy wynajmujesz nieruchomość.

Fakt #2. Rodzaj nieruchomości

Rodzaj nieruchomości, w której się znajdujesz, jest jednym z czynników, które należy wziąć pod uwagę, aby uzyskać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej lokalu. Na przykład własność biznesowa wymieniona w polisie ubezpieczeniowej obejmuje obszary, w których pracujesz, w szczególności biuro, miejsce pracy, studio, parking i przestrzeń wokół niego. Ponadto odpowiedzialność różni się w zależności od rodzaju używanej nieruchomości, niezależnie od tego, czy jest ona własnością, jest wynajmowana czy współdzielona.

Będziesz odpowiedzialny za wszystkie możliwe wypadki w okolicy, jeśli jesteś właścicielem nieruchomości biznesowej. Ponadto, wynajmując nieruchomość biznesową, nadal ponosisz odpowiedzialność za wszystko, co może się tam wydarzyć, ale tylko w regionie, o którym rozmawiałeś z właścicielem nieruchomości. Jeśli jednak dzielisz nieruchomość, nie będziesz odpowiedzialny za wypadki w miejscach wspólnych, takich jak ścieżki, korytarze i wejścia; zamiast tego będzie to odpowiedzialność właściciela.

Fakt #3. Grupa ludzi

Czasami Twoja odpowiedzialność w przypadku roszczeń z tytułu obrażeń ciała zależy od ich celu i rodzaju ludzi. Na przykład istnieją trzy grupy osób, które mogą przyjść do Twojej siedziby: osoby zaproszone, licencjobiorcy i intruzi. Niezbędne jest posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej lokalu, gdy masz zaproszonych lub licencjobiorców w swoim lokalu, aby pomóc ci uzyskać pokrycie ewentualnych potrzebnych opłat, jeśli kiedykolwiek zostali skrzywdzeni podczas pobytu w twojej nieruchomości. Tymczasem, jeśli intruz natknie się na twoją własność i odniesie obrażenia, nie będziesz ponosić odpowiedzialności za jakiekolwiek obrażenia, które odniósł.

Fakt #4. Różnica z ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej

Jako posiadacz polisy ubezpieczeniowej musisz znać dwa rodzaje ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, lokal oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Tego rodzaju ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej chronią Ciebie i Twoją firmę przed wszelkimi obowiązkami, gdy coś dzieje się w obrębie nieruchomości. Różnią się od siebie, zwłaszcza pokryciem wydatków.

Ponadto ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej to pakiet, który pokrywa się z ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej lokalu.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej obejmuje koszty obrażeń ciała i szkód majątkowych osób trzecich, które wystąpiły na terenie Twojej firmy. Chroni również Twoją firmę przed wszelkimi roszczeniami ze strony poszkodowanych osób lub szkód majątkowych. Co więcej, jeśli masz oba rodzaje ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, mogą one pokryć koszty leczenia poszkodowanego. Należy jednak pamiętać, że samo ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej lokalu pokrywa wyższą kwotę wydatków niż ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Końcowe słowa

I to są cztery fakty dotyczące ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej lokalu. Zawsze pamiętaj, że zawsze, gdy posiadasz, wynajmujesz lub dzielisz nieruchomość biznesową, wykupienie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej lokalu jest niezbędne, aby pomóc Ci pokryć wydatki osoby poszkodowanej w Twoim lokalu.

Na koniec należy wziąć pod uwagę kilka czynników, zwłaszcza poznając zakres ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej lokalu, więc mądrze wybierz i rozlicz swoją polisę ubezpieczeniową. Aby uzyskać dodatkowe informacje, przeczytaj, co to jest retencja ubezpieczenia. Czy lubisz czytać? Możesz sprawdzić, czym są ubezpieczenia przemysłowe. Dziękuję za przeczytanie!