Co to jest ubezpieczenie od holowania? 4 ciekawe opcje pokrycia!

Czy szczególnie zastanawiasz się, co to jest ubezpieczenie holowania? Jak być może już wiesz, firmy holownicze często uczestniczą w niebezpiecznych akcjach w ramach swojej normalnej działalności. Ubezpieczenie holowania to rodzaj ubezpieczenia biznesowego obejmujący szeroki zakres ewentualnych strat.

Kierowcy lawet muszą być chronieni przed częstymi zdarzeniami, które mogą mieć miejsce na autostradach lub na terenie firmy, od ratowania samochodów na ruchliwych trasach po wypadki w trudnych warunkach pogodowych.

Co to jest ubezpieczenie od holowania? 4 ciekawe opcje pokrycia!

Podczas gdy ubezpieczenie holowania jest często kojarzone z kierowcami lawet, inne firmy, w tym dostawcy usług drogowych, ratownictwa samochodowego, a także ciężarówki, warsztaty samochodowe, wykonawcy klubów samochodowych i warsztaty mechaniczne, również mogą korzystać z pełnej ochrony. Czym więc jest ubezpieczenie holowania?

Opcje ubezpieczenia holowania

Za każdym razem, gdy laweta dotknie podłogi, kierowca napotyka dodatkowe niebezpieczeństwa i obowiązki. Ubezpieczenie holowania może pomóc chronić przedsiębiorstwo przed kosztownymi stratami, które mogą pogorszyć jego koniec. Większość właścicieli i operatorów komercyjnych lawet jest prawnie zobowiązana do posiadania określonej części polisy ubezpieczeniowej od odpowiedzialności cywilnej, aby chronić wszystkich kierowców, klientów i pojazdy.

Ponieważ nie wszystkie plany ubezpieczenia holowania są podobne, ważne jest, aby porozmawiać z wykwalifikowanym przedstawicielem ubezpieczeniowym o swoich wyborach. Oto niektóre z najczęstszych opcji ubezpieczenia lawety:

#1. Ogólne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

Ten rodzaj ubezpieczenia jest wymagany dla profesjonalistów w branży holowniczej. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej obejmuje zazwyczaj obrażenia ciała i uszkodzenia mienia spowodowane przez operatora silnika podczas pracy. Większość stanów ma minimalne wymagania dotyczące ubezpieczenia od odpowiedzialności. W niektórych przypadkach kierowca lawety może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za szkody, takie jak wypadek, w którym kierowca lawety uległ awarii, uszkodzenie holowanego samochodu, zranienie pasażera w samochodzie lub uszkodzenie inny pojazd silnikowy na drodze.

#2. Pokrycie kosztów leczenia

Ubezpieczenie medyczne może pokryć wszelkie związane z tym koszty leczenia, w przypadku gdy kierowca lub pasażerowie ciężarówki doznają obrażeń w wypadku ciężarówki. Kierowcy lawet często obsługują osoby, dla których świadczone są usługi holownicze. Wymaga wykupienia ubezpieczenia medycznego. Ten rodzaj ubezpieczenia jest opcjonalny, ale zalecany w większości jurysdykcji. Z drugiej strony ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest wymagane przez większość czasu.

Ubezpieczenie płatności medycznych często obejmuje odliczenia od ubezpieczenia zdrowotnego, wizyty w szpitalu i u lekarza, prześwietlenia i operacje, wydatki w nagłych wypadkach i pogotowie ratunkowe, a także profesjonalne usługi pielęgniarskie.

#3. Zasięg holowania na haku

Jest to rodzaj ubezpieczenia holowniczego, które obejmuje Cię podczas pobytu. Polisa ubezpieczenia holowania samochodów holowanych płaci za naprawę lub wymianę szkód spowodowanych określonymi zagrożeniami. Zazwyczaj ochrona holowania na haku obejmuje pojazdy uszkodzone w wyniku pożaru, kolizji, eksplozji, kradzieży lub aktów wandalizmu, gdy są przewożone lub ciągnięte przez kierowcę lawety.

Aby kwalifikować się do ubezpieczenia od holowania na haku, firma holownicza musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Ale ogranicza się to do niektórych typów pojazdów. Większość przepisów zabrania przewożenia samochodu za przyczepą stacjonarną, holowania zabytkowych samochodów, jachtów lub wagonów wyścigowych do użytku osobistego oraz przekazywania własnych pojazdów właścicieli firm lub pojazdów firmowych.

#4. Pokrycie uszkodzeń fizycznych

Ubezpieczenie od szkód fizycznych obejmuje koszty naprawy lawety, niezależnie od tego, kto jest za nią odpowiedzialny. Po sfinansowaniu lawety właściciel firmy prawie zawsze będzie musiał ubezpieczyć się od uszkodzeń fizycznych. Uszkodzenie fizyczne obejmuje szeroki zakres zdarzeń, w tym uderzenie w inny pojazd lub upadek konaru drzewa. Co więcej, trzy główne rodzaje ochrony zawarte w większości polis od szkód fizycznych to ubezpieczenie kompleksowe, ubezpieczenie od kolizji oraz ubezpieczenie od ognia i kradzieży.

Ile kosztuje ubezpieczenie holowania?

Ceny ubezpieczenia holowania znacznie się różnią w zależności od wybranego ubezpieczyciela, liczby pojazdów we flocie, ich lokalizacji i innych zmiennych. Ubezpieczenie holowania nie jest takie samo w różnych ciężarówkach: im większa i droższa ciężarówka, tym droższe będzie ubezpieczenie.

Wózki holownicze są niezwykle kosztowne w utrzymaniu i naprawie, co może mieć wpływ na koszty ubezpieczenia. Nie należy jednak opierać swojej decyzji wyłącznie na kosztach podczas porównywania planów ubezpieczeniowych. Nie tylko porównuj plany w różnych cenach, aby zapewnić odpowiedni poziom ochrony, ale mądrze jest również zwrócić uwagę na to, co obejmuje ubezpieczenie, a co nie. Aby uzyskać dodatkowe informacje, przeczytaj tutaj, ile kosztuje ubezpieczenie lawety.

Komu potrzebne jest ubezpieczenie od holowania?

Ponieważ nie ma dwóch podobnych firm holowniczych, jeden wybór ubezpieczenia może nie być odpowiedni dla drugiego. Ogólnie rzecz biorąc, każda firma świadcząca profesjonalne usługi holownicze powinna rozważyć wykupienie ubezpieczenia lawety. Gdybym był Tobą, przeczytaj, dlaczego warto wynająć profesjonalną usługę holowania dla Twojej firmy.

Niezależnie od tego, ile lat przeżył kierowca lawety, w każdej chwili może dojść do kolizji lub innego rodzaju katastrofy. Firma jest narażona na duże straty finansowe. Ubezpieczenie to prosta metoda zabezpieczenia każdej firmy posiadającej lub obsługującej pojazdy holownicze, takie jak platformy, hakowce i holowniki lub holowniki do podnośników kołowych. W każdym razie możesz przeczytać tutaj, jakiego rodzaju ubezpieczenia potrzebujesz jako firma zajmująca się lawetą.

To okładka!

Teraz, gdy już wiesz, co to jest ubezpieczenie holowania, skontaktuj się z wyspecjalizowaną agencją ubezpieczeniową. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej nie zawsze jest wystarczające, aby zapobiec kosztownym stratom dla firm holowniczych.

Mając to na uwadze, wiele firm holowniczych polega na szerszym wyborze ubezpieczenia, w tym na ubezpieczeniu medycznym, ubezpieczeniu holowniczym i ubezpieczeniu od szkód fizycznych. Aby uzyskać więcej artykułów o ubezpieczeniach, przeczytaj, jak rozpocząć działalność ubezpieczeniową i dlaczego ubezpieczenie samochodu jest ważne. Dziękuję za przeczytanie! Mamy nadzieję, że czegoś się nauczysz.