Co to jest ubezpieczenie lotnicze? 6 interesujących faktów, które powinieneś wiedzieć!

Czy jesteś w jakiś sposób załogą w firmie lotniczej i natknąłeś się na konkretny rodzaj ubezpieczenia i zastanawiałeś się „Co to jest ubezpieczenie lotnicze?” Ubezpieczenie lotnicze jest powszechnie znane jako ubezpieczenie lotnicze, które obejmuje straty wynikające z wszelkich ryzyk związanych z lotnictwem, takich jak uszkodzenia mienia, straty ładunku i obrażenia ciała.

Ogólnie zapewnia ochronę mienia i odpowiedzialności cywilnej zarówno właścicielom samolotów, jak i pracownikom. Możesz również wykupić ten rodzaj ubezpieczenia dla różnych typów samolotów, zwłaszcza tych standardowych, eksperymentalnych, zabytkowych i wodnosamolotów.

Co to jest ubezpieczenie lotnicze? 6 interesujących faktów

Prawdopodobnie musisz wiedzieć, że lotnictwo zajmuje się sprawami związanymi z lotami, ponieważ lotnictwo wywodzi się z łacińskiego słowa Avis, co oznacza „ptak”. Zazwyczaj ludzie podróżują do innych miejsc za pośrednictwem lotnictwa, które obejmuje różne typy samolotów.

Na przykład, konserwacja i naprawa samolotu jest kosztowna, a ubezpieczenie lotnicze może pomóc w pokryciu niezbędnych wydatków. Aby dowiedzieć się więcej, czytaj dalej, gdy omawiamy różne rodzaje ubezpieczeń lotniczych!

Fakty dotyczące ubezpieczenia lotniczego

Ubezpieczenie lotnicze obejmuje zarówno prywatnych, jak i publicznych właścicieli i operatorów statków powietrznych. Ubezpieczenie może różnić się zakresem ochrony ze względu na polisy i uwzględnienie w polisie ubezpieczeniowej. Oto sześć typów, aby lepiej zrozumieć, czym jest ubezpieczenie lotnicze.

Wpisz #1. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, zwane również odpowiedzialnością cywilną, to rodzaj ubezpieczenia lotniczego, w którym ochrona obejmuje wydatki wynikające z wszelkich szkód spowodowanych przez statek powietrzny. Należą do nich nieruchomości osób trzecich, takie jak domy, budynki, pola uprawne, inne samoloty i inne rodzaje obiektów, w tym lotnisko.

Dodatkowo niektóre inne kraje wymagają od właścicieli i operatorów statków powietrznych uzyskania tego rodzaju polisy ubezpieczeniowej. Ogólnie rzecz biorąc, klient otrzymywałby różne składki, w zależności od typu samolotu biorącego udział w wypadku.

Opłacanie wszystkich wydatków poszkodowanych ofiar jest również objęte tego rodzaju ubezpieczeniem. Na przykład ubezpieczenie lotnicze może również obejmować wydatki na operacje poszukiwawczo-ratownicze, obrażenia ciała operatora statku powietrznego oraz dodatkowe koszty podczas lądowań awaryjnych. Jednak ten rodzaj ubezpieczenia nie obejmuje ochrony samolotu i jego rannych pasażerów.

Wpisz 2. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pasażerów

W przeciwieństwie do poprzedniego rodzaju ubezpieczenia lotniczego, ubezpieczenie OC pasażera obejmuje pokrycie kosztów obrażeń odniesionych przez pasażera podczas podróży samolotem. Obejmuje również pokrycie dodatkowych kosztów w przypadku śmierci pasażera podczas podróży samolotem z powodu nieuniknionego ryzyka, jakie może napotkać samolot. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej pasażerów jest zazwyczaj wymagane przez prawo, zwłaszcza w przypadku samolotów komercyjnych lub dużych.

Wpisz #3. Połączony pojedynczy limit

Połączony pojedynczy limit lub CSL obejmuje jednolitą ochronę zarówno dla ubezpieczenia publicznego, jak i ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej pasażerów. Firmy połączyły warunki dla ubezpieczającego, wymienione wcześniej typy w jeden. Dowiedz się, kto zwykle jest posiadaczem polisy ubezpieczeniowej. Niezależnie od tego, wypłaty są ogólnie ograniczone ze względu na połączenie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej i ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej pasażerów.

Ponadto łączny pojedynczy limit to rezerwa ubezpieczeniowa, ograniczająca pokrycie wydatków do jednej kwoty bez obaw o kilka umów ubezpieczenia. Oferuje również klientom ubezpieczeniowym elastyczność w pokrywaniu kosztów, które ponosili.

Na koniec maksymalna kwota, która obejmuje dowolną kombinację zobowiązań, które miałeś z powodu obrażeń lub uszkodzenia mienia.

Wpisz 4. Ubezpieczenie podczas lotu

Ubezpieczenie w locie to inny rodzaj ubezpieczenia lotniczego, w którym pokrywa koszty szkód, jakie samolot może uzyskać podczas podróży z jednego miejsca do drugiego. Ten rodzaj ubezpieczenia lotniczego jest uważany za najdroższy, ponieważ podczas podróży częściej zdarzają się wypadki.

Ponadto zachęcamy do wykupienia tego rodzaju ubezpieczenia ze względu na różne zdarzenia, które mogą uszkodzić samolot podczas ruchu.

Typ #5. Ubezpieczenie kadłuba od ryzyka naziemnego w ruchu

Ten rodzaj ubezpieczenia lotniczego obejmuje szkody, które samolot może otrzymać w ruchu.

Jest to podobne do wspomnianego wcześniej ubezpieczenia podczas lotu. Jednak jedyną różnicą jest to, że ubezpieczenie kadłuba od ryzyka naziemnego w ruchu wyklucza pokrycie szkód poniesionych przez statek powietrzny podczas startu i lądowania. W przeszłości pojawiło się kilka problemów związanych z tego rodzaju ubezpieczeniem lotniczym, co spowodowało, że firmy ubezpieczeniowe wycofały ubezpieczenie kadłuba od ryzyka naziemnego.

Wpisz #6. Ubezpieczenie kadłuba od ryzyka naziemnego nie jest w ruchu

W przeciwieństwie do ubezpieczenia kadłuba od ryzyka naziemnego w ruchu, ten rodzaj ubezpieczenia lotniczego pokrywa uszkodzenia statku powietrznego, gdy nie jest w podróży lub jest w ruchu. Innymi słowy, ubezpieczenie kadłuba od ryzyka naziemnego, które nie jest w ruchu, zapewnia ochronę uszkodzonych statków powietrznych na ziemi. Czynniki uszkodzenia ziemi przez samoloty mogą obejmować zwierzęta, pożar, powódź, burze i inne pojazdy lub samoloty.

Zawijanie

I to sześć rodzajów, które przydają się w nauce, czym jest ubezpieczenie lotnicze. Niektóre z jego rodzajów są obowiązkowe przez firmy lotnicze lub przez prawo stanowe, dlatego konieczne jest, abyś w pełni zrozumiał, co każdy rodzaj obejmuje twoją polisą ubezpieczeniową. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, możesz również sprawdzić, które z poniższych stwierdzeń jest prawdziwe w odniesieniu do ubezpieczenia na całe życie.