Co to jest ubezpieczenie kredytu na życie w samochodzie? 2 niesamowite struktury!

Co to jest kredytowe ubezpieczenie na życie w samochodzie? Jest to ubezpieczenie, którego mogą wymagać pożyczkodawcy, aby mogli uzyskać swoje należności na wypadek, gdyby stało się coś strasznego. Warto jednak zauważyć, że ta polisa ubezpieczeniowa nie jest koniecznością, co oznacza, że ​​pożyczkodawcy nie mogą zmusić Cię do jej posiadania.

Pożyczkodawcy zazwyczaj sprzedają kredytowe ubezpieczenie na życie, które spłaca saldo określonego długu. Podobnie, jeśli nie możesz pracować przez długi czas, ubezpieczenie na wypadek bezrobocia lub inwalidztwo kredytowe może pokryć pożyczki. Jednak ten rodzaj ubezpieczenia na życie jest zwykle droższy niż inne ubezpieczenia na życie i nie pozwala beneficjentom na pokrycie tej samej kwoty.

Co to jest ubezpieczenie kredytu na życie w samochodzie? 2 niesamowite struktury!

Właśnie dlatego ubezpieczenie kredytu na życie jest zazwyczaj strasznym wyborem, z wyjątkiem sytuacji, w których masz schorzenie, które uniemożliwia wykupienie ubezpieczenia na życie.

Co to jest kredytowe ubezpieczenie na życie?

Czym więc jest ubezpieczenie kredytu na życie w samochodzie? Jest to termin, który można zastosować do czterech oddzielnych zasad:

  • Po pierwsze, spłaca dług, jeśli umrzesz.
  • Obejmuje spłaty pożyczki, jeśli nie możesz pracować i jesteś niepełnosprawny; może być ograniczona do kilku płatności lub kwoty wpłaconej w całości.
  • Zapewnia spłatę pożyczek, jeśli odejdziesz z pracy; może być ograniczona do kilku płatności lub kwoty wpłaconej w całości.
  • Zabezpiecza mienie wykorzystywane do uzyskania pożyczki, takie jak samochód lub łódź; ma zastosowanie tylko wtedy, gdy zniszczenie lub uszkodzenie nastąpiło w okresie kredytowania.

Najczęściej oferowanymi formami ochrony są kredytowe ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy oraz kredytowe ubezpieczenie na życie. Możesz jednak użyć również innych nazw. Na przykład, oprócz tego, że nazywa się ją polisą ubezpieczenia kredytu na życie, jest również określana jako ochrona kredytu hipotecznego, ochrona płatności kartą kredytową lub ubezpieczenie kredytu samochodowego.

Co więcej, będziesz zdumiony, ponieważ możesz uzyskać taką polisę jako pojedynczą polisę, obejmującą tylko Ciebie, lub wspólną polisę, obejmującą Ciebie i współmałżonka. Chociaż wspólne ubezpieczenie jest zazwyczaj kosztowne, zniżka dotyczy dwóch osób na tej samej polisie. Możesz przeczytać o tym, czym jest wspólne ubezpieczenie.

Czy potrzebujesz tego, gdy otrzymasz pożyczkę?

Aby uzyskać pożyczkę, nie musisz kupować ubezpieczenia na życie od pożyczkodawcy. Jeśli jednak pożyczkodawca poinformuje Cię lub spróbuje uwzględnić cenę ubezpieczenia kredytu w całkowitej kwocie pożyczki bez podania odpowiedniego ujawnienia, najlepiej jest zgłosić ubezpieczyciela do Federalnej Komisji Handlu. Pomocne może być przeczytanie, która polisa ubezpieczeniowa na życie kwalifikowałaby się do włączenia automatycznej pożyczki na składkę.

Podczas gdy pożyczkodawca może wymagać, abyś wykupił ubezpieczenie niektórych przedmiotów pożyczki, w tym samochodu i domu, możesz zainwestować w polisę gdziekolwiek indziej. Ponadto, jeśli kupujesz nieruchomość, a zaliczka powinna wynosić mniej niż 20 procent, możesz wymagać od pożyczkodawcy zapłaty za prywatne ubezpieczenie hipoteczne. Jeśli masz wystarczający kapitał gospodarstwa domowego, możesz anulować PMI. W związku z tym może być konieczne wykupienie ubezpieczenia na życie, gdy zaciągasz pożyczki z Small Business Administration. Możesz przeczytać, dlaczego ubezpieczenie samochodu jest ważne.

Jak działa ubezpieczenie na życie w przypadku kredytu i niepełnosprawności?

Grupowe polisy ubezpieczenia kredytu na życie są zazwyczaj oferowane pożyczkodawcom, takim jak SKOK-i i banki, które zapewniają ochronę, gdy otrzymujesz pożyczkę. Jednak wartość nominalna lub korzyść z polisy jest zwykle powiązana z Twoim saldem, więc zmniejsza się w miarę spłacania pożyczki.

Można je uporządkować na dwa sposoby:

#1. Pojedyncza premia

Chodzi o to, że ta polisa premium może być kosztowna, ponieważ nie wydajesz ani jednej kwoty. Zamiast tego dodadzą całkowity koszt ubezpieczenia do pozostałego salda, co oznacza, że ​​płacisz od niego odsetki.

#2. Miesięczna premia

Ta polisa ma wyższą stawkę; zwykle jest to kwota każdego długu wynosząca 100 USD. Ponieważ saldo Twojego zadłużenia zmienia się co miesiąc, więc dokonaj płatności składek.

Na przykład płatności z tytułu kredytu samochodowego i ubezpieczenia rentowego wymagają pojedynczej struktury płatności składki. Z drugiej strony ubezpieczenie płatności kartą kredytową kosztuje około jeden procent salda w zeszłym miesiącu.

Ponieważ ubezpieczenie na życie i ubezpieczenie na wypadek inwalidztwa zazwyczaj pochodzi od pożyczkodawców, kiedy otrzymujesz pożyczkę, polisy muszą być albo gwarantowane, albo niewiarygodnie ograniczone subskrypcje. Co więcej, nie musisz poddawać się badaniu lekarskiemu; nie ma żadnych informacji na temat Twojego zdrowia, więc oznacza to, że istnieje założenie, że jesteś osobą wysokiego ryzyka. W porównaniu z w pełni gwarantowanym ubezpieczeniem na życie, znacznie zwiększa to koszty ubezpieczenia kredytu na życie.

Polisy kredytowe i ubezpieczenia na życie również zmieniają się wraz z wiekiem. Jeśli masz ponad 65 lat i jesteś objęty ubezpieczeniem, być może nadszedł czas, aby Twoja polisa wygasła na tym etapie. Przeczytaj, co dzieje się z Twoim ubezpieczeniem na życie po jego wygaśnięciu.

To okładka!

Chyba jasne jest, co to jest kredytowe ubezpieczenie na życie w samochodzie. Pamiętaj, że nie musisz wykupywać tego ubezpieczenia, chyba że prawo lub jakiekolwiek inne warunki stanowią inaczej, gdy kupujesz konkretną nieruchomość. Cóż, moi przyjaciele, mam nadzieję, że wiele się nauczyliście z tego artykułu. Możesz przeczytać artykuły związane z tym tematem o tym, ile płacisz za ubezpieczenie samochodu.