Co to jest ubezpieczenie bez winy? Zaskakujące fakty, które powinieneś wiedzieć!

Zastanawiasz się, co to jest ubezpieczenie bez winy? Jeśli jeszcze nie wiedziałeś, ubezpieczenie bez winy może być również określane jako ubezpieczenie PIP (Personal Injury Protection).

Na rynku istnieją różne rodzaje ubezpieczeń, prawie nie wiadomo, co te ubezpieczenia obejmują i jak drastycznie różnią się od siebie. Ale w tym artykule skupmy się na tym, co oznacza ubezpieczenie bez winy.

Co to jest ubezpieczenie bez winy? Zaskakujące fakty

Twoje ubezpieczenie lub ubezpieczenie bez winy pozwala Tobie jako kierowcy i Twoim pasażerom pokryć koszty leczenia, które możesz ponieść w razie wypadku. Z ubezpieczenia tego może skorzystać każda osoba odpowiedzialna za kolizję pojazdu. Jest o wiele więcej rzeczy, których powinieneś się nauczyć na ten temat. Po prostu kopiuj, aby zdobyć dalszą wiedzę. Zaczynajmy!

Co oznacza ubezpieczenie bez winy

Czym więc jest ubezpieczenie bez winy? Być może jednym ze sposobów na poznanie różnicy między PIP a innymi rodzajami ubezpieczeń samochodowych jest ustalenie osoby odpowiedzialnej za taki wypadek. Na przykład ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej pokrywa roszczenia dopiero po wystąpieniu wypadku.

Bez względu na to, czy się mylisz, czy nie, roszczenia dotyczące PIP są często objęte gwarancją. W rezultacie PIP może pomóc w rachunkach za leczenie; dzieje się tak, jeśli kierowca i jego pasażerowie doznają obrażeń. PIP jest również pomocny, gdy ktoś uderzy w Twój samochód, powodując obrażenia i wymaga opieki medycznej.

Pamiętaj, że wszystkie stany nie oferują tego rodzaju ubezpieczenia, więc sprawdź, czy Twoje miejsce tego wymaga. Jednak niektóre stany mogą nie potrzebować tego ubezpieczenia. Myślę, że powinieneś wiedzieć, co to jest ubezpieczenie od winy i czy tego potrzebujesz.

Ubezpieczenie bez winy ma na celu pokrycie kosztów leczenia i/lub utraconych dochodów w razie wypadku drogowego, bez względu na to, kto ponosi winę. Ubezpieczenie bez winy jest wymagane w niektórych krajach, podczas gdy w innych jest opcjonalne.

Co obejmuje ubezpieczenie samochodu bez winy?

Być może zastanawiasz się, jak działa to ubezpieczenie. W takim przypadku rozwiązanie jest proste. Jeśli Ty lub Twoi pasażerowie uczestniczycie w wypadku samochodowym, ubezpieczenie bez winy może pomóc w pokryciu następujących wydatków:

  • Oczywiście koszty leczenia i odliczenia z ubezpieczenia zdrowotnego;
  • Wynagrodzenia utracone w wyniku niezdolności do pracy Twojej lub pasażerów;
  • Usługi niezbędne, takie jak zakupy spożywcze, sprzątanie i opieka nad dziećmi; i
  • Wydatki związane z pogrzebem pasażera, który zginął w wypadku samochodowym.

Pamiętaj, że ubezpieczenie PIP nie obejmuje wszystkich roszczeń. Na przykład szkody materialne nie są objęte PIP. W rezultacie, jeśli w wypadku samochodowym wgniesz inny samochód lub uderzysz w ogrodzenie, polisa nie pokryje kosztów szkód. Aby narazić na szwank tego typu roszczenia, będziesz potrzebować „ubezpieczenia od odpowiedzialności za szkody majątkowe”.

Ponadto ubezpieczenie od kolizji jest niezbędne, aby pokryć koszty napraw, jeśli podczas wypadku spowodujesz uszkodzenie własnego pojazdu. Może być konieczne ponoszenie opłat z własnej kieszeni, jeśli nie masz tych zasad. W rezultacie dobrym pomysłem jest zbudowanie kompleksowego planu ochrony, który obejmuje dodatkowe korzystne rodzaje ubezpieczeń samochodowych. W każdym razie możesz chcieć wiedzieć, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla Camaro.

Czy to ubezpieczenie jest opcjonalne?

Jeśli chodzi o ubezpieczenie bez winy, każdy stan ma swój własny zestaw przepisów i oczekiwań. Stany takie jak Nowy Jork, Massachusetts, Kentucky, Kansas, Hawaje i Floryda wymagają ubezpieczenia bez winy. W każdym razie możesz być również zainteresowany tym, kto płaci za ubezpieczenie tytułu własności na Florydzie.

Z drugiej strony jest to opcjonalne tylko w Wirginii, Waszyngtonie, Południowej Dakocie, Arkansas, New Hampshire i Wisconsin. W Stanach Zjednoczonych wiele stanów nie oferuje ubezpieczenia od winy. W rezultacie przed nabyciem tej polisy sprawdź wymagania swojego stanu.

Ograniczenia ubezpieczenia bez winy

W porównaniu z jakąkolwiek inną ochroną ubezpieczeniową, powinieneś wybrać kwotę odpowiednią do swoich potrzeb. W razie wypadku samochodowego to ograniczenie ma wpływ na to, ile z nich otrzymasz. W ten sposób możesz również dowiedzieć się, jakie będą Twoje stawki ubezpieczenia.

Sprawdź swoją polisę, pokrycie i odliczenie, aby określić składkę, którą powinieneś zapłacić. Jeśli ulegniesz wypadkowi, zastanowisz się również, jak dodatkowe koszty, takie jak utracone wynagrodzenie lub niezbędne usługi, wpłynęłyby na Twoją rodzinę. Warto również zauważyć, że stany często egzekwują minimalne wymagania ubezpieczenia PIP.

Jak to działa

Możesz zgłosić roszczenie PIP o poniesione wydatki, jeśli uczestniczysz w wypadku bez ubezpieczenia od winy. Jeśli twoje ubezpieczenie ma udział w kosztach roszczeń, zostaniesz zwrócony.

Dzięki temu masz pewność, że za każdym razem, gdy zdarzy się wypadek z innym pojazdem i nie masz ubezpieczenia od winy. Jeśli zostałeś ranny w wypadku i żyjesz bez winy, masz następujące możliwości:

  • Dobrym pomysłem jest współpraca z firmą ubezpieczeniową osoby winnej w celu uzyskania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej na pokrycie kosztów.
  • Zgłoszenie roszczenia o odszkodowanie za rachunki medyczne, jeśli to Ty spowodowałeś wypadek.

To okładka!

Musisz znać zasady ubezpieczenia pojazdu w swoim stanie. Większość stanów nie nakazuje, aby kierowcy mieli zasięg PIP. Inne wymagają pewnego poziomu pokrycia. Skontaktuj się z agencją pojazdów mechanicznych lub działem ubezpieczeniowym swojego stanu, jeśli nadal nie masz ubezpieczenia od winy. Zresztą wiesz już, co to jest ubezpieczenie bez winy. Miłego dnia!