Co to jest przymus w ubezpieczeniach? 4 koncepcje, które powinieneś znać!

Czy uczysz się różnych pojęć w ubezpieczeniach, natknąłeś się na termin przymus i zastanawiałeś się: „Czym jest przymus w ubezpieczeniach?” Cóż, zgodnie z definicją, przymus w ubezpieczeniach ma miejsce wtedy, gdy ktoś zmusza osobę do wykupienia ubezpieczenia.

Ten rodzaj siły, którą ktoś sugeruje, aby zmusić osobę do zakupu ubezpieczenia z własnej woli, może być fizyczna, psychiczna lub psychiczna. Dodatkowo przymus w ubezpieczeniach jest uważany za nielegalną praktykę handlową.

Co to jest przymus w ubezpieczeniach? 4 koncepcje

Ogólnie rzecz biorąc, przymus odnosi się do aktu, w którym ktoś robi coś wbrew jego intencjom, ponieważ ktoś narzuca mu władzę lub autorytet.

W związku z tym wszelkie działania, które agent wykonał pod przymusem, są nielegalne. Jeśli chodzi o ubezpieczenie, zwykle dzieje się tak, gdy osoba w branży ubezpieczeniowej zmusza kogoś do zawarcia transakcji ubezpieczeniowej. Czytaj dalej, gdy omawiamy z Tobą koncepcje dotyczące przymusu w ubezpieczeniach.

Koncepcje dotyczące przymusu w ubezpieczeniach

Przymus to nielegalna praktyka handlowa, która odbiera wolną wolę jednostki przy kupowaniu ubezpieczenia.

Pośrednik często stosuje wobec klienta groźby fizyczne i psychiczne, zmuszając go do zawarcia ubezpieczenia, nawet jeśli nie miał takiego zamiaru. W związku z tym, oto cztery koncepcje na temat tego, czym jest przymus w ubezpieczeniach, aby zwiększyć twoją wiedzę i zrozumienie dotyczące tej nieuczciwej praktyki.

Koncepcja nr 1. Zagrożenia i siły

Przymus w ubezpieczeniach może być również powiązany z innymi aktami przymusu, które zwykle zdarzają się w społeczeństwie. Aby ktoś spełnił ich pragnienia, używają gróźb i sił, aby skłonić ofiarę do zrobienia czegoś z ich woli.

Na przykład agent firmy ubezpieczeniowej namawia osobę do zawarcia w jej ramach ubezpieczenia. Gdy pytana osoba odrzuciła ich ofertę, wykorzystała swoją moc, aby zmusić ją do ubiegania się o ubezpieczenie.

Koncepcja nr 2. Presja psychologiczna

Jednym ze sposobów, w jaki agenci mogą przekonać osobę do zawarcia umowy ubezpieczeniowej z ich firmą, jest presja psychologiczna.

Psychologiczna presja spowodowana przez agentów wpłynęłaby na stan emocjonalny i psychiczny osoby z powodu odczuwanego przez nią cierpienia.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że klient niechętnie zgodzi się na wykupienie ubezpieczenia z powodu niestabilnego stanu psychicznego spowodowanego cierpieniem. Presja psychologiczna może również obejmować ukryte zagrożenia, ponieważ mogą one również wpływać na stan psychiczny ofiary.

Na przykład, gdy agent przedstawia groźby członkom rodziny danej osoby, ale służy jedynie jako ostrzeżenie, zamiast tego zdecydowaliby się na zawarcie ubezpieczenia, aby zapewnić bezpieczeństwo swojej rodzinie. Zastraszanie osoby przez niewłaściwe upoważnienie i uprawnienie do zakupu ubezpieczenia jest uważane za nielegalną praktykę handlową.

Koncepcja #3. Szantażowanie

Szantaż jest jednym z najczęściej stosowanych zagrożeń przy zmuszaniu osoby do zawarcia ubezpieczenia z własnej woli. Agent może powiedzieć osobie, że ktoś ucierpi, jeśli nie wykupi ubezpieczenia w swojej firmie. Z tego powodu osoba nie ma innego wyboru, jak tylko rozpocząć transakcję, aby zapewnić jej bezpieczeństwo i zdrowie.

Aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób szantaż jest uważany za jeden ze sposobów przymuszania osoby, weźmy przykład agenta ubezpieczeniowego, który chce, aby pracownik wykupił od niego ubezpieczenie. Gdy pracownik się nie zgadza, agent przekonuje go innymi środkami.

Jeśli pracownik nadal nie chce wykupić ubezpieczenia w swojej firmie, agent grozi mu, mówiąc, że zostanie zwolniony z firmy, w której pracuje, jeśli się nie zgodzi. Dzięki temu pracownik nie będzie miał swobody wyboru, czy wykupi ubezpieczenie w obawie, że będzie bezrobotny.

Prawa pracownika do wykupienia ubezpieczenia zostałyby naruszone, co oznacza, że ​​agent użył nielegalnych środków, aby przekonać pracownika do zakupu ubezpieczenia.

Pomimo niezdolności pracownika do przyjęcia ubezpieczenia, nie mieli innego wyjścia, jak tylko zobowiązać się. Ponadto agent zmusił pracownika do dokonania transakcji, wzmacniając nieuczciwą praktykę handlową agenta.

Koncepcja #4. Przymus na produkty za drogie

W przypadku tej ostatniej koncepcji agenci ubezpieczeniowi mogą bezpośrednio lub pośrednio namawiać klientów na produkty zawyżone. W takiej sytuacji klienci mogą nie wiedzieć o zawyżonych cenach produktów, a po przetworzeniu transakcji wiedzieli, że nieświadomie kupili tego typu produkty.

Jest to inny rodzaj przymusu w ubezpieczeniu, ponieważ zostali zmuszeni do jego zakupu, ponieważ na początku nie byli tego świadomi, a zatem kupowali je z własnej woli.

Zwodnicza taktyka agentów ubezpieczeniowych zmusza klientów do zakupu czegoś, czego nie chcą. Również presja, jaką wywierali klienci przy zawieraniu ubezpieczenia, sprawia, że ​​kupują je, nawet jeśli się z nimi nie zgadzają. Agent ubezpieczeniowy podjął dorozumianą decyzję, aby sprawiać wrażenie, że zakup ubezpieczenia jest warunkowy, gdy tak nie jest.

Wniosek

I to są cztery koncepcje, które powinieneś znać na temat tego, czym jest przymus w ubezpieczeniach. Pamiętaj, aby zawsze być świadomym swoich decyzji, głównie przy zawieraniu ubezpieczenia, ponieważ może to znacząco wpłynąć na Twoje życie. Na koniec natychmiast zgłoś firmę ubezpieczeniową, jeśli uważasz, że wykazuje ona oznaki przymusu. Bądź tego świadomy, aby nie dać się oszukać.

Niezależnie od tego, to nie jest tematem, ale jeśli czujesz, że chcesz przeczytać więcej artykułów, to ten na „Czym jest ubezpieczenie narażenia?” Może pomóc ci zdobyć więcej wiedzy na temat pieniędzy i ubezpieczeń. To wszystko.