Co to jest opcjonalne terminowe ubezpieczenie na życie? 3 najlepsze powody, aby je zdobyć!

Pytanie brzmi: co to jest fakultatywne terminowe ubezpieczenie na życie? Cóż, jest to dodatkowe ubezpieczenie, które ubezpieczający może uzyskać za pośrednictwem twojego pracodawcy. Opcjonalne terminowe ubezpieczenie na życie jest wyższe niż podstawowe ubezpieczenie, które pracownik może uzyskać w ramach planu świadczeń.

Zazwyczaj pracodawca będzie płacić za składkę podstawowego ubezpieczenia na życie. Ale sam pracownik będzie tym, który zapłaci za całkowitą składkę opcjonalnego ubezpieczenia terminowego na życie.

Co to jest opcjonalne terminowe ubezpieczenie na życie? 3 najlepsze powody

Terminowe ubezpieczenie na życie obejmuje określony okres i nie ma wartości pieniężnej przypisanej do rachunku. W przeciwieństwie do stałego ubezpieczenia na życie, nie możesz wykupić obciążenia z polisy ani wypłacić jej wartości pieniężnej. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o opcjonalnych terminowych polisach na życie i terminowych polisach na życie.

3 zalety opcjonalnego ubezpieczenia na życie

Czym więc jest opcjonalne terminowe ubezpieczenie na życie? Zakup opcjonalnego ubezpieczenia terminowego na życie niesie ze sobą pewne korzyści. Poniżej znajdują się niektóre z najczęstszych zalet, które skłaniają pracownika do zakupu takiego dodatkowego ubezpieczenia.

#1. Badanie lekarskie nie jest potrzebne

Zapisując się do opcjonalnego ubezpieczenia terminowego na życie, nie musisz odpowiadać na niektóre pytania medyczne. Podobnie badanie lekarskie nie jest konieczne w okresie rejestracji.

#2. Zmienialność

Ten rodzaj ubezpieczenia pozwala na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia po stawce grupowej. Co więcej, możesz zdecydować się na zachowanie swojej polityki grupowej, nawet jeśli zdecydujesz się zrezygnować z pracy. Nie tylko to, ale możesz również zamienić ubezpieczenie terminowe na stałą indywidualną polisę na życie.

Terminowe ubezpieczenie na życie zawiera szczególny zapis, który pozwala na zmianę ubezpieczenia, określany jako wymienialność. W ten sposób możesz mieć stałą polisę na życie bez ponownego badania lekarskiego. Cecha wymienialności jest ofertą większości, jeśli nie wszystkich, towarzystw ubezpieczeniowych.

#3. Wygoda

Wygodnie jest kupić opcjonalne terminowe ubezpieczenie na życie, ponieważ nie trzeba sortować różnych opcji. Upewnij się tylko, że dokładnie przeczytałeś swoją politykę. Należy również dokładnie ocenić dostarczone ubezpieczenie.

Krótka wskazówka

Ale pomogłoby, gdybyś nie pozwolił, by sama wygoda cię zachwiała. Nadal zaleca się przejrzenie ofert ubezpieczeń na życie, aby mieć inne alternatywy. W niektórych przypadkach możesz uzyskać polisę w lepszej cenie, jeśli złożysz wniosek samodzielnie i dostarczysz informacje medyczne. Dotyczy to szczególnie zdrowych i młodych ludzi.

Nie dlatego, że pracodawca zapewnia ubezpieczenie, możesz założyć, że Twoje potrzeby są spełnione. Najlepiej porozmawiać z niezależnym agentem, ponieważ może on pomóc zaplanować zasięg, na który możesz sobie pozwolić, biorąc pod uwagę Twoje potrzeby. Pomogą również w ustaleniu, który produkt będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni, biorąc pod uwagę Twój cel finansowy.

Jak działa terminowe ubezpieczenie na życie?

Zasadniczo termin na życie jest umową lub umową między ubezpieczycielem a właścicielem polisy. Posiadacz polisy powinien podpisać się, aby zapłacić składkę w określonym terminie. W przeciwieństwie do tego, firma ubezpieczeniowa zgadza się wypłacić beneficjentowi pewną kwotę świadczenia z tytułu śmierci w przypadku śmierci ubezpieczonego.

Poniżej znajdują się rzeczy, przez które należy przejść, nabywając terminową polisę ubezpieczeniową na życie.

#1. Proces aplikacji

Nie otrzymujesz świadczenia automatycznie. Ubezpieczyciel musi najpierw ocenić ryzyko związane z ubezpieczeniem w trakcie procesu ubezpieczeniowego. Zazwyczaj wymagane jest poddanie się badaniu lekarskiemu. Zostaniesz również zapytany m.in. o Twój styl życia, wykonywany zawód.

#2. Wybór długości terminu

Powinieneś zadać sobie pytanie, jak długo potrzebujesz pokrycia. Jeśli masz dzieci, termin powinien być wystarczająco długi, zazwyczaj do czasu, aż będą mogły wyprowadzić się z domu na studia.

Chociaż długoterminowy oznaczałby, że płatności dokonywane co miesiąc z koniecznością przedłużenia, warto w porównaniu do życia krótkoterminowego, ponieważ nikt nie wie, co może się wydarzyć w przyszłości.

#3. Podejmowanie decyzji o wysokości świadczenia z tytułu śmierci

Ubezpieczenie musi być wystarczające do zaspokojenia potrzeb żyjących osób niezależnych, jeśli nie możesz ich dłużej wspierać. Kwota ubezpieczenia, której potrzebujesz, zwykle kosztuje mniej niż oczekiwano. Jedno z badań pokazuje, że około 44% millenialsów uważało, że zakup polisy na życie jest droższy niż w rzeczywistości.

#4. Nazywanie beneficjentów

Najlepiej byłoby, gdybyś zdecydował, kto będzie otrzymywać świadczenia po Twojej śmierci. Nie musi to być tylko jedna osoba. Na przykład połowę możesz oddać swojemu partnerowi, a resztę podzieli Twoje dzieci.

Choć najczęściej beneficjentami jest Twoja rodzina, nie musi tak być. Ubezpieczający może wybrać znajomego, a nawet organizację charytatywną jako beneficjenta. Będą uprawnieni do otrzymywania świadczeń.

To okładka!

Teraz, gdy już wiesz, co to jest opcjonalne terminowe ubezpieczenie na życie, możesz rozważyć uzyskanie dodatkowego ubezpieczenia dla siebie. Posiadanie tego rodzaju polisy ubezpieczeniowej ma kilka zalet.