Co to jest list z doświadczeniem od towarzystwa ubezpieczeniowego? Najlepszy przewodnik

Kiedy masz złożyć wniosek o ubezpieczenie w innej firmie, powinieneś wiedzieć, czym jest list z doświadczeniem od firmy ubezpieczeniowej. Firmy ubezpieczeniowe potrzebują wielu informacji. Zależy to od różnych zmiennych, kiedy oferują ci ofertę.

A list z doświadczeniem to zaświadczenie, które możesz otrzymać od poprzedniej firmy ubezpieczeniowej, która cię ubezpiecza. Wskazuje, jak długo byłeś z nimi jako posiadacz polisy. Możesz pomyśleć o tym jako o liście polecającym. Jest to metoda, w której ubezpieczyciele sprawdzają Twoje dane, takie jak długa historia jazdy lub brak roszczeń.

Co to jest list z doświadczeniem od towarzystwa ubezpieczeniowego? Najlepszy przewodnik

Tak więc, jeśli ubezpieczyciele nie mają pełnego dostępu do danych (takich jak historia jazdy lub roszczeń) lub jeśli informacje są nieprawidłowe, mogą skutkować wyższymi składkami. Potrzebny jest list z doświadczeniem.

Dlaczego firmy proszą Cię o list z doświadczeniem?

Firma ubezpieczeniowa może wykorzystać świadectwo doświadczenia, aby zweryfikować ważne informacje dotyczące historii jazdy, które mogą być pomocne w niektórych okolicznościach, takich jak:

  • Jeśli w przeszłości posiadałeś ubezpieczenie, nie byłeś ubezpieczony w ramach polisy. Na przykład mogłeś mieć ubezpieczenie u współlokatora lub rodziców.
  • Ubezpieczyciel poprosił Cię o przesłanie go w celu zaktualizowania jego danych. Na przykład podczas wypadku mogą błędnie zarejestrować Cię jako kierowcę „winnego”.
  • Jeśli masz doświadczenie, możesz zaktualizować swój system o prawidłowe informacje. Osoby, które chcą zmienić firmy ubezpieczeniowe, mogą zawsze poprosić o wykorzystanie tego w celu uzyskania ofert od ubezpieczycieli.

Zalety posiadania listu z doświadczeniem

Ubezpieczyciele wykorzystują kilka zmiennych do obliczania indywidualnych cen, w tym historię ubezpieczenia. W ten sposób masz prawo do zniżek i obniżonych stawek, jeśli prześlesz list z doświadczeniem do potencjalnego ubezpieczyciela domu, samochodu, a nawet wynajmu.

Na przykład, jeśli masz tego samego ubezpieczyciela pojazdu przez dziesięć lat i nie masz żadnych roszczeń w tym czasie, prawdopodobnie będziesz uprawniony do niższej stawki, niż jeśli nie miałeś historii ubezpieczenia. Twoja firma ubezpieczeniowa w Twoim samochodzie lub domu może wystawić Ci list z doświadczeniem.

Brokerzy zwykle nie mogą pisać tych listów, ale Twój broker może pomóc, jeśli masz problemy z skontaktowaniem się z agentem w swojej firmie ubezpieczeniowej.

Chociaż większość firm ubezpieczeniowych nie potrzebuje potencjalnych klientów do przesłania listu z doświadczeniem, dobrze jest zaopatrzyć się w aktualne kopie wszystkich dostawców, z którymi masz do czynienia. Następnie załóżmy, że zdecydujesz się wyłączyć dostawców. W takim przypadku, głównie jeśli mieszkasz w innej prowincji, nowy ubezpieczyciel jest informowany listem z doświadczeniem o rodzaju posiadacza polisy, co skutkuje znacznymi oszczędnościami składek.

Powiązane pytania

Oto kilka pytań związanych z tematem; czym jest list z doświadczeniem od towarzystwa ubezpieczeniowego, który pomoże Ci lepiej zrozumieć temat:

#1. Co zawiera list?

Ogólnie rzecz biorąc, następujące informacje są zawarte w liście doświadczenia dotyczącego ubezpieczenia:

  • Informacje o ubezpieczonym przedmiocie, takim jak pojazd lub dom
  • Kogo obejmuje ochrona ubezpieczeniowa? Zazwyczaj jest to zarejestrowany właściciel nieruchomości lub pojazdu. Jeśli jednak wielu kierowców ubezpieczało samochód, właściciel może również podać ich nazwiska
  • Data wejścia w życie i data ważności polisy ubezpieczeniowej
  • Wszystkie roszczenia zgłoszone w stosunku do polisy i wszystkie roszczenia wypłacone w okresie obowiązywania polisy, w tym informacje o przyczynie roszczenia i zapłaconej kwocie
  • Szczegóły, dlaczego zasada została zatrzymana. Jeśli, na przykład, zostanie rozwiązany z powodu braku płatności lub jesteś winien pieniądze na składki ubezpieczeniowe

#2. Jak może ci to pomóc?

Ubezpieczający po raz pierwszy są często postrzegani przez firmy ubezpieczeniowe jako ryzyko. To prosta metoda wykazania, że ​​pracowałeś wcześniej w branży ubezpieczeniowej za pomocą listu z doświadczeniem.

Będziesz mieć również możliwość otrzymania rabatu, choć nie zawsze jest to gwarantowane. Na przykład, możesz wykazać, że byłeś wolny od wypadków przez dwa lata, ale firma ubezpieczeniowa nie zaoferuje ci ulgi bez zwrotu kosztów, dopóki nie upłyną trzy lata.

#3. Czy wszystkie firmy ubezpieczeniowe tego wymagają?

Firmy ubezpieczeniowe nie potrzebują listu z doświadczeniem. Jednak nigdy nie jest trudno zapytać, czy doświadczenie lub historia ubezpieczenia mogą pomóc w oszacowaniu kosztów polisy.

#4. Uzyskanie świadectwa doświadczenia

To całkiem prosty proces. Wystarczy zapytać przedstawiciela swojego ubezpieczyciela. Zwróć uwagę, że nadal możesz otrzymać go od swojego byłego ubezpieczyciela, nawet jeśli nie byłeś objęty ubezpieczeniem przez bardzo długi okres.

To okładka!

Czym jest list z doświadczeniem od firmy ubezpieczeniowej? Zakładając, że już zrozumiałeś list z doświadczeniem od firmy ubezpieczeniowej i jak to działa, dobrym pomysłem jest zaktualizowanie kopii listu z doświadczeniem, jeśli chcesz kupić przyszłe stawki lub zmienić ubezpieczyciela. Chociaż nie ma gwarancji rabatu, pismo wskazuje, jakiego rodzaju jesteś posiadaczem polisy, co może obniżyć cenę ubezpieczenia u kolejnego ubezpieczyciela.

Oto kilka innych artykułów ubezpieczeniowych, które chciałbyś przeczytać: Kto jest posiadaczem polisy ubezpieczeniowej? Albo z jakiego powodu producent ubezpieczeń na życie może antydatować polisę na życie? Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się z tego artykułu. Dziękujemy za poświęcony czas i mamy nadzieję, że wpadniesz ponownie!