Co to jest korytarz w stosunku do uniwersalnej polisy na życie? Pomocna informacja!

Witam! Rozumiemy, że musisz zainteresować się tym, czym jest korytarz w stosunku do uniwersalnej polisy na życie. Cóż, przybyłeś w dobre miejsce. W tym artykule dogłębnie omówimy ten temat wraz ze wszystkimi niezbędnymi informacjami związanymi z tą sprawą.

Aby upewnić się, że żadna ważna informacja nie zostanie pominięta, zaprojektowaliśmy ten artykuł w sposób, który będzie łatwy do przeczytania i zrozumienia.

Co to jest korytarz w stosunku do uniwersalnej polisy na życie? Pomocna informacja!

Ograniczone użycie żargonu (rodzaj konkretnych słów używanych w zawodzie, które mogą nie być łatwe do zrozumienia dla innych) zapewnia, że ​​wszyscy rozumieją ten artykuł. Miejmy nadzieję, że wszystkie twoje pytania, zamieszanie i wątpliwości zostaną wyjaśnione pod koniec tego.

Co to jest ta polityka?

Uniwersalna polisa na życie to stałe ubezpieczenie na życie, które trwa przez całe życie ubezpieczającego. Ponadto ma element oszczędzania inwestycji, co czyni go doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą zdecydować się na polisę, która przyczynia się do ich planu emerytalnego.

Ponadto składki za tę polisę ubezpieczeniową są stosunkowo niższe niż w przypadku innych polis podobnych do terminowej polisy na życie. Ze względu na niższe składki, niektóre polisy wymagają jednorazowej składki (składki ryczałtowej), co zasadniczo oznacza płacenie składki za jednym zamachem.

Jak działają te zasady?

Ta polisa ubezpieczeniowa jest znacznie elastyczna w porównaniu do bardziej standardowej polisy ubezpieczeniowej na całe życie. W tej polisie ubezpieczony ma możliwość dostosowania zasiłku z tytułu śmierci i składek.

W sumie dwa składniki składają się na uniwersalną polisę ubezpieczeniową na życie; koszt kwoty ubezpieczenia i kwoty składnika oszczędnościowego, która jest również określana jako wartość gotówkowa.

Ubezpieczający powinien dokonać minimalnej kwoty składki, aby utrzymać polisę w działaniu, czyli kosztu ubezpieczenia. W ramach kosztów ubezpieczenia pokrywane są opłaty za takie rzeczy, jak administracja polisą i śmiertelność. Koszt ubezpieczenia zwykle różni się w zależności od ubezpieczenia, kwoty ryzyka, które jest ubezpieczone i wieku ubezpieczonego.

Nadwyżka pobrana ze składek jest następnie gromadzona z elementem oszczędnościowym polisy, zwanym również wartością gotówkową. W rezultacie koszt ubezpieczenia jest wprost proporcjonalny do wieku ubezpieczającego, co oznacza, że ​​wraz z wiekiem ubezpieczonego rośnie jego koszt ubezpieczenia. No ale tutaj pojawia się jeden z plusów tej polityki. Ubezpieczający może wykorzystać zgromadzone oszczędności z polisy na pokrycie kosztów ubezpieczenia.

Zalety powszechnej polisy ubezpieczeniowej na życie

Firma ubezpieczeniowa zachowuje pozostałą wartość gotówkową, zapewniając tylko świadczenie z tytułu śmierci Twoim beneficjentom.

 • Wartość gotówkowa

 • To konta oszczędnościowe, a uniwersalną polisę na życie łączy jedno. Podobnie jak konto oszczędnościowe, ta polityka również gromadzi wartość gotówkową. Jednak zgodnie z powszechną polisą ubezpieczenia na życie odsetki naliczane są od wartości gotówkowej w zależności od aktualnej stopy rynkowej lub minimalnej stopy procentowej, w zależności od tego, która z tych wartości jest bardziej istotna.

  W miarę gromadzenia się składnika oszczędnościowego tej polisy, posiadacze polisy otrzymują opcję wykorzystania części wartości gotówkowej. Ubezpieczający mogą uzyskać dostęp do tej kwoty, podczas gdy ich gwarantowane świadczenie z tytułu śmierci pozostaje bez zmian. Pamiętaj jednak, że wypłaty są opodatkowane.

 • Elastyczne składki

 • Jest to jedna z najlepszych cech uniwersalnej polisy na życie. W przeciwieństwie do całej polisy na życie, gdzie musisz zapłacić stałą kwotę, możesz zmienić składkę uniwersalnej polisy na życie. W rezultacie ubezpieczający mogą płacić większą składkę, która jest następnie akumulowana wraz ze składnikami oszczędności. Aby lepiej zrozumieć tę koncepcję, poznaj uniwersalną elastyczność polisy na życie.

  Wady uniwersalnych polis ubezpieczeniowych na życie

  • Wysokie odsetki są naliczane od pożyczek
  • Podatki są naliczane przy wypłacie wartości gotówkowej
  • Pozostała wartość gotówkowa jest zatrzymywana przez firmę ubezpieczeniową, a Twoi beneficjenci otrzymują tylko świadczenie z tytułu śmierci

  Różnica między świadczeniem z tytułu śmierci a wartością pieniężną w odniesieniu do polityki

  Odpowiedź na Twoje pytanie, czym jest korytarz w stosunku do uniwersalnej polisy na życie, znajduje się w tym akapicie. Ale najpierw omówmy krótko pytanie, nad którym pracujemy. Słowo korytarz oznacza tutaj różnicę między świadczeniem z tytułu śmierci polisy a jej wartością pieniężną. Więc sprecyzujmy to pytanie w prostszy termin. Chcesz poznać różnicę między świadczeniem z tytułu śmierci z powszechnej polisy na życie a wartością pieniężną.

  Odpowiedzią na to jest wartość gotówkowa jest składnikiem oszczędności, do którego masz dostęp przez całe życie, a po śmierci jest on przechowywany przez firmę ubezpieczeniową.

  Gdzie indziej świadczenie z tytułu śmierci jest kwotą ryczałtową w zamian za dokonane przez Ciebie składki, do których nie masz dostępu przez całe życie. Ale to da beneficjentom twojej śmierci.

  Wniosek

  Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci odpowiedzieć na Twoje pytania w tej sprawie i rozwiać wszystkie Twoje niejasności i wątpliwości. Mamy nadzieję, że wszystkie podane tutaj informacje były łatwe do zrozumienia. Widząc, że udało Ci się dotrwać do końca artykułu, mamy nadzieję, że wiesz, jaki jest korytarz w stosunku do uniwersalnej polisy na życie. Aby przeczytać więcej artykułów o ubezpieczeniach, sprawdź, które z poniższych stwierdzeń dotyczą ubezpieczenia na opiekę długoterminową i jak długo rozpatrywać roszczenie ubezpieczeniowe. Dziękuję za zatrzymanie się! Mamy nadzieję, że czegoś się nauczyłeś.