Co obejmuje dodatkowe ubezpieczenie na życie? 4 ważne fakty, które powinieneś wiedzieć!

Zastanawiasz się nad konkretnym rodzajem ubezpieczenia i zastanawiasz się, co obejmuje dodatkowe ubezpieczenie na życie? Zakres dodatkowego ubezpieczenia na życie jest podobny do zakresu standardowego ubezpieczenia na życie. Pomaga pokryć dodatkowe wydatki i potrzeby finansowe, gdy tradycyjne ubezpieczenie na życie nie wystarcza do zabezpieczenia całości finansów.

Jak sama nazwa wskazuje, dodatkowe ubezpieczenie na życie jest trochę jak dodatkowa kwota ochrony podstawowego ubezpieczenia na życie. Aby w pełni zrozumieć zakres ubezpieczenia na życie, należy najpierw dowiedzieć się, czym jest dodatkowe ubezpieczenie na życie.

Co obejmuje dodatkowe ubezpieczenie na życie? 4 ważne fakty

Jednym z rodzajów ubezpieczenia na życie, które klienci czasami kupują jako dodatek do polisy na życie, jest dodatkowe ubezpieczenie na życie. Czasami, jeśli pracujesz w firmie, pracodawca może zapewnić Ci polisę na życie. Pracodawca może również zaoferować dodatkowe ubezpieczenie na życie, w niektórych przypadkach, do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, gdy coś się wydarzy. Czytaj dalej, ponieważ omawiamy kilka faktów, które należy wziąć pod uwagę w zakresie dodatkowego ubezpieczenia na życie.

Fakty dotyczące dodatkowego ubezpieczenia na życie

To wielka korzyść, jeśli pracodawca zapewnił Ci dodatkowe ubezpieczenie na życie, jeśli jesteś pracownikiem. Typowa dodatkowa umowa ubezpieczenia na życie może obejmować grupę osób, stąd też czasami nazywa się ją grupowym ubezpieczeniem na życie. Również w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej świadczeniobiorcy otrzymują wypłatę ubezpieczenia na życie. Mając to na uwadze, oto cztery fakty, aby dowiedzieć się więcej o tym, czym jest dodatkowe ubezpieczenie na życie.

Fakt #1. Różnica między standardowym a dodatkowym ubezpieczeniem na życie

Zakres dodatkowego ubezpieczenia na życie znacznie różni się od standardowej polisy na życie. W standardowym ubezpieczeniu na życie beneficjenci otrzymują świadczenia ubezpieczeniowe bezpłatnie; jednak zakres składek jest ograniczony. Dodatkowo Twój pracodawca zazwyczaj oferuje tego rodzaju ubezpieczenie na życie w standardowych stawkach bez żadnych dodatkowych opłat.

Z drugiej strony, dodatkowe ubezpieczenie na życie to dodatkowa ochrona, którą możesz kupić, oraz standardowa polisa na życie. Kiedy uważasz, że tradycyjne ubezpieczenie na życie jest niewystarczające dla wszystkich potrzeb finansowych Twoich beneficjentów, to dodatkowe ubezpieczenie na życie jest ogromną pomocą w uzyskaniu dodatkowych świadczeń.

Mając to na uwadze, należy zastanowić się, ile i na jak długo będzie potrzebne ubezpieczenie, aby wybrać odpowiedni rodzaj ubezpieczenia na życie.

Fakt #2. Niewystarczające pokrycie standardowej polisy ubezpieczeniowej na życie

Jak wspomniano wcześniej, dodatkowe ubezpieczenie na życie zapewnia dodatkową ochronę, jeśli standardowe ubezpieczenie na życie jest niewystarczające. Ponieważ świadczenia określone w polisie ubezpieczeniowej mogą nie wystarczyć Twoim beneficjentom, rozważenie zakupu dodatkowego ubezpieczenia na życie jest dobrym wyborem. Możesz go kupić samodzielnie lub pracodawca może zapewnić Ci bezpłatnie, włączając go do kompleksowego pakietu świadczeń pracowniczych.

Fakt #3. Włączenia do polisy ubezpieczeniowej

Jeśli posiadasz polisę ubezpieczeniową, musisz poznać i w pełni zrozumieć umowę. Na przykład, gdy pracodawca oferuje dodatkowe ubezpieczenie na życie, jest to zazwyczaj polisa ubezpieczeniowa na wypadek śmierci i utraty części ciała. Czasami możesz zdać sobie sprawę, że pracodawca dał ci rodzaj polisy ubezpieczeniowej na wypadek pochówku.

Polisa ubezpieczeniowa na wypadek śmierci i utraty zdrowia wypłacana jest Twoim beneficjentom, gdy umrzesz; ma to jednak zastosowanie tylko wtedy, gdy Twoja śmierć jest wypadkiem. Beneficjenci otrzymają również płatności od twojej firmy ubezpieczeniowej, jeśli zostałeś poćwiartowany, na przykład kończyna, wzrok lub cokolwiek spowodowanego wypadkiem. Nawet jeśli tego rodzaju polisa ubezpieczeniowa jest różna dla każdego ubezpieczyciela, wypłaty są zwykle przyznawane osobie poćwiartowanej.

Z drugiej strony ubezpieczenie pogrzebu może być zbyt niskie, co zwykle wynosi od 5 000 do 10 000 USD, w zależności od polisy ubezpieczeniowej zapewnionej przez pracodawcę. Jak sugeruje nazwa tego rodzaju ubezpieczenia, polisa ta oferuje pomoc w pokryciu kosztów pochówku. Daje dodatkowe wsparcie finansowe do standardowego ubezpieczenia na życie, ilekroć jest to wystarczające dla rodziny w żałobie.

Fakt #4. Przenośność ubezpieczenia

Planujesz długo pracować u tego samego pracodawcy? Cóż, jeśli odpowiedziałeś tak, nie musisz się martwić o możliwość przenoszenia swojej polisy ubezpieczeniowej. Jeśli jednak odpowiedziałeś „nie”, być może będziesz musiał rozważyć kilka rzeczy. Kiedy przenosisz się do innej firmy, może istnieć szansa, że ​​Twoja polisa ubezpieczeniowa zostanie wypowiedziana, głównie jeśli zapewnił ją Twój pracodawca.

Nawet gdybyś został zwolniony przez swojego pracodawcę, stałoby się to samo. Może wydawać się niepotrzebne; jednak staje się to skomplikowane, gdy otrzymujesz nową polisę ubezpieczeniową. Możesz nie znaleźć żadnej przystępnej polisy lub zdać egzaminu na ubezpieczenie na życie, jeśli niektóre czynniki, takie jak stan zdrowia, zmieniły się w Twojej starej umowie.

Końcowe słowa

I to są cztery fakty, które musisz wiedzieć o tym, czym jest dodatkowe ubezpieczenie na życie. Oczywiście zakres twojego ubezpieczenia może się różnić w zależności od rodzaju, który zapewnił ci pracodawca lub jakiego rodzaju kupiłeś.

Cokolwiek to może być, powinieneś wziąć pod uwagę kilka czynników, aby dowiedzieć się więcej o dodatkowej polisie na życie i jej zasięgu. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, możesz zapoznać się z tymi niesamowitymi wskazówkami, jak zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu na życie!