Co musi wykorzystać firma ubezpieczeniowa w swojej reklamie? 6 niesamowitych narzędzi do użycia!

Każda firma potrzebuje doskonałego marketingu, aby się rozwijać, ale co musi wykorzystać firma ubezpieczeniowa w swojej reklamie. Znalezienie skutecznych metod przyciągania potencjalnych konsumentów jest jeszcze ważniejsze, jeśli Twoja firma jest uzależniona od ciągłego napływu nowych ścieżek.

Na szczęście nadążanie za trendami marketingowymi w ubezpieczeniach może pomóc ci poprawić swoją karierę.

Co musi wykorzystać firma ubezpieczeniowa w swojej reklamie? 6 niesamowitych narzędzi do użycia!

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem, czy pracujesz dla firmy ubezpieczeniowej, marketing internetowy to nowy trend. Wiele firm ubezpieczeniowych nie dostosowuje się do wymagań konsumentów online; dlatego jest to wielka szansa. Agenci dostępni w Internecie mogą stać się przydatnym źródłem informacji dla każdego, kto szuka ubezpieczenia. W tym poście omówimy osiem skutecznych strategii marketingu cyfrowego, które możesz wykorzystać w sektorze ubezpieczeniowym.

Narzędzia reklamowe, z których mogą korzystać firmy ubezpieczeniowe

Pomogłoby, gdybyś założył sieć jako odnoszący sukcesy agent ubezpieczeniowy. Aby sprzedawać więcej ubezpieczeń, musisz stale wyszukiwać osoby do reklamowania. Tak więc to, co musi wykorzystać firma ubezpieczeniowa w swojej reklamie, to zbudowanie szerszej sieci w dowolny sposób. Taktyki marketingowe dla branży ubezpieczeniowej mogą pomóc Ci dotrzeć do większej liczby osób i ponownie zaangażować konsumentów. Jeśli zastosujesz poniższe techniki marketingu cyfrowego, Twoja firma odniesie wymierne korzyści.

#1. Polecenie

Twoja baza klientów jest jednym z najskuteczniejszych instrumentów marketingu ubezpieczeń. Pomysły znajomych są czterokrotnie bardziej skłonne do konwersji, co wskazuje, że ich rekomendacje mają wpływ.

Z drugiej strony klienci lojalni wobec Twojej firmy ubezpieczeniowej są bardziej skłonni czterokrotnie polecić znajomego. Dlatego jeśli chcesz zwiększyć liczbę nowych klientów swojej firmy, czasami musisz skorzystać z programu polecającego, aby ich do tego przekonać.

Tworząc program poleceń, Twoja baza klientów musi zapewnić każdemu klientowi, który nabywa polisę ubezpieczeniową, atrakcyjną zachętę. Ta zachęta może przybrać formę karty podarunkowej, gotówki, rabatu lub czegokolwiek innego. Możesz również oferować zachęty obecnym klientom, którzy polecają osoby, które zarejestrują się na konsultację, na przykład 5 USD na karty podarunkowe lub bezpłatne bilety do kina.

Pamiętaj, aby promować swój program poleceń w swojej poczcie e-mail i mediach społecznościowych, aby usprawnić działania marketingowe. Oto jak mierzyć swoje działania marketingowe.

#2. Świadectwa

Chociaż marketing referencyjny jest niezwykle skuteczny, nie gwarantuje, że Twoja firma szybko się rozpowszechni. Jeśli chcesz zwiększyć dobre komentarze klientów na Twój temat, potrzebujesz planu marketingowego ubezpieczeniowego, który obejmuje oceny. Tysiące klientów czyta recenzje każdego dnia, a 93 procent ma wpływ na to, co mówią ich nabywcy. Czeki mogą pomóc w zdobyciu zaufania i generowaniu dodatkowych możliwości ubezpieczeniowych, gwarantując, że autentyczne opinie konsumentów na temat Google, Facebooka i branżowych witryn internetowych są stale dostarczane.

Możesz użyć narzędzi, takich jak Recenzje na podium, aby zautomatyzować zaproszenia do recenzji, aby nigdy nie przegapić okazji do recenzji. Gdy zaczynają pojawiać się nowe oceny, nasza technologia umożliwia profesjonalną reakcję w czasie rzeczywistym na wszystkich w jednym miejscu.

#3. Partnerstwa i współpraca

Innym sposobem na uzyskanie doskonałych rekomendacji jest skontaktowanie się z lokalnymi firmami, które nie konkurują bezpośrednio, ale mają docelową grupę demograficzną. Na przykład możesz spróbować współpracować z firmą księgową.

Możesz sugerować się nawzajem tylko w tej relacji klientom poszukującym porównywalnych usług. Możesz promować i robić to samo w swojej witrynie i mediach społecznościowych.

Współpraca dotyczy oczywiście nie tylko internetu. Na przykład podczas spotkań z klientami Ty i Twoi partnerzy możecie się wzajemnie promować, aby Wasza relacja była bardziej opłacalna. Możesz również zachęcać do rozwoju poprzez organizację lub zarządzanie stoiskiem na lokalnych imprezach społecznościowych. Możesz również wyjaśnić, dlaczego ubezpieczenie jest ważne; możesz przeczytać, dlaczego kobiety potrzebują ubezpieczenia.

#4. Sieć LinkedIn

Podczas gdy networking osobisty jest nadal skuteczną metodą nawiązywania połączeń, góry VC są już dawno spóźnione. W dzisiejszych czasach możesz reklamować się jako agent ubezpieczeniowy LinkedIn i łączyć osoby z całego świata. LinkedIn to niezbędna platforma ubezpieczeń marketingowych dla agentów i firm specjalizujących się w polityce korporacyjnej. Prawie 80% marketerów B2B uważa, że ​​platforma pomaga w generowaniu leadów, dlatego nigdy nie boli. Możesz również wykorzystać LinkedIn, aby wzmocnić swoje relacje biznesowe i dodać więcej referencji.

#5. Reklama w serwisach społecznościowych

Klienci wykorzystują media społecznościowe nie tylko do spotkań towarzyskich, ale także do zakupów i nauki. Oprócz tworzenia organicznych treści w każdej witrynie i angażowania obserwujących, firmy ubezpieczeniowe mogą również wykorzystywać reklamy w mediach społecznościowych, aby zwiększyć rozpoznawalność marki i poprowadzić osoby, które nie śledzą ich witryn.

O ile reklamy mogą być dostępne na wielu stronach internetowych, szczególnie polecane są reklamy na Facebooku. Te reklamy na Facebooku pozwalają odzyskać klientów, którzy są już zainteresowani usługami ubezpieczeniowymi i odwiedzili Twoją witrynę.

#6. Strony strony docelowej

Strony docelowe kierują i konwertują określone słowa kluczowe w witrynie Twojej firmy ubezpieczeniowej. Im więcej masz, tym lepiej możesz dotrzeć do osób zaangażowanych w rynek docelowy ubezpieczeń. Twoje strony docelowe mogą dotyczyć różnych rodzajów ubezpieczeń, takich jak ubezpieczenia samochodowe i ubezpieczenia na życie, i koncentrować się na konkretnych planach ubezpieczeniowych i dostawcach, z którymi współpracujesz.

To okładka!

Istnieje wiele odpowiedzi, jeśli chodzi o to, czego firma ubezpieczeniowa musi używać w swojej reklamie. Właśnie znalazłeś sześć narzędzi, których możesz użyć. Ale oprócz nich istnieje wiele innych narzędzi. Chcesz przeczytać więcej takich artykułów? Spróbuj przeczytać, o czym firma ubezpieczeniowa nie chce, żebyś wiedział.