Zalety hal namiotowych

Hale namiotowe stają się częstym elementem wyposażenia dla branży przemysłowej, handlowej i logistycznej. W wielu firmach wspomniane struktury spełniają funkcję magazynu, hal handlowych, parkingów spedytorskich, warsztatów. Samych zastosowań jest prawdopodobnie tyle, ile hal zaprojektowanych na zamówienie. Ich popularność wynika z budowy systemowej, określanej mianem modułowej.

Co to oznacza? Każdy segment konstrukcji składa się z określonej liczby elementów, dokładając następne, można powiększyć przestrzeń użytkową takiej hali. To jednak nie wszystko. Mając możliwośc dokładania kolejnych elementów do struktury, można ją wzmacniać, usprawniać oraz powiększać, dosłownie rozwijając ją wraz ze wzrostem przedsiębiorstwa.

Co to są hale namiotowe i czym się charakteryzują?

Gotowe moduły opracowane są przez firmę Stal Impex, zajmującą się produkcją rur i profili, o szerokim zakresie parametrów. Szkielet modułów, a także system modułowej zabudowy, został opracowany przez inżynierów i konstruktorów, W swojej funkcjonalnośći łączy ekonomiczne wykonanie, prostotę konstrukcji oraz solidne spajanie każdego z elementów. Typowa hala namiotowa składa się z słupów, rygli, rur oraz profili które łączy się za pomocą śrub oraz stalowych łączników. Każda z części namiotu magazynowego jest ocynkowana ogniowo lub ocynkowana, wybór warstwy antykorozyjnej zależy od preferencji klienta. Pierwsza metoda choć znacznie lepsze, jest sporo droższa jednak wydłuża żywotność konstrukcji na wiele lat. Standardowa struktura to powtarzalne lekkie, produkowane fabrycznie części które po dostarczeniu na miejsce docelowe są gotowe do montażu.

Hale namiotowe do indywidualnych potrzeb

Choć konstrukcje plandekowe to gotowe rozwiązanie, nie oznacza jednak że jest to jedna i ta sama struktura. Główne moduły pozostają takie same, jednak w szerokiej ofercie Krosagro są zestawy dodatkowe. Dzięki temu inwestor ma możliwość dostosowania hali namiotowej pod klucz. Wymiary, poszycie, grubość rur i profili te wszystkie technikalia mogą być mocno spersonalizowane oraz dostosowane do indywidualnych potrzeb. Podobnie jest z samym kształtem. Oczywiście należy się liczyć z tym, że konstrukcja która jest nietypowa wychodząca poza stałą produkcję będzie droższa. Wiąże się to z przekalibrowaniem maszyn a także czasami innych rozwiązań technologicznych. Jednakże bezwzględu na to czy hala jest powtarzalna czy też tworzona jako projekt indywidualny, proces powstawania jest szybki, montaż przebiega sprawnie a solidność wykonania gwarantuje długi czas eksploatacji. Innym profitem jest to iż taki obiekt jest szybciej dostępny niż hala stalowa, które do tego jest wielokrotnie droższa a do całości kosztów dochodzi jeszcze jej montaż. W przypadku namiotów Krosagro, klient może zadecydować że montaż wykona na własny koszt. Oczywiście podczas całego procesu nasi inżynierowie koordynują i doradzają w jaki sposób postawić optymalnie strukturę. Jest to spora oszczędność gdyż sprowadzenie ekipy do montażu z zupełnie innej części kraju, to spory wydatek.

Funkcje hal magazynowych

Funkcjonalność takich konstrukcji z okryciem plandekowym jest tożsame jak w przypadku hal stalowych. Modułowe struktury sprawdzają się w każdej roli jaką im nada właściciel. Mogą zostać przeznaczone do przemysłu, produkcji, magazynowania, garażowania a także hal dla rolnictwa, konstrukcji dla branży budowlanej, do handlu detalicznego, warsztatów itp. itd. Właśnie ta uniwersalność sprawia że cieszą się takim powodzeniem.

Zalety z zakupu namiotu modułowego

Jeszcze przed zakupem hali, zachęcamy do przeanalizowania wszystkich za i przeciw rozwiązań na rynku. Dokładnego sprawdzenia parametrów hal łukowych na zamówienie, opinii o producencie konstrukcji stalowych oraz porównania ofert, aby znaleźć jak najlepsze rozwiązanie. Jeśli obiekt nie wymaga specjalistycznego wyposażenia, ekonomicznym i optymalnym rozwiązaniem będzie hala modułowa o konstrukcji ze stali ocynkowanej z powłoką plandekową.

Do tego nawet jeśli na etapie inwestycji planowana jest większa hala, można bez obaw nabyć mniejszą. Następne segmenty będą stale dostępne ofercie a więc w chwili kiedy inwestor zgromadzi nowe środki, będzie mógł powiększyć przestrzeń w strukturze. Jako że tego typu obiekt jest rozwiązaniem długookresowym, czas eksploatacji przy odpowiedniej konserwacji to 30 lat.

Hale namiotowe Krosagro

Liczymy na to iż przez ten czas firma wraz z halą będzie się rozwijać, a obrót z roku na rok będzie rósł. Dlatego będąc również przedsiębiorstwem które rozumie jak bardzo istotna jest przestrzeń funkcjonalna, tworzymy obiekty w taki sposób aby spełniały najbardziej wygórowane wymagania. W ofercie są zarówno małe i duże hale namiotowe, pierwsze to struktury poniżej 100 m2, średnie jak hala plandekowa 280 m2 oraz wielokrotnie większe, złożone z dziesiątek segmentów. Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu telefonicznego i mailowego, z marką Krosagro w celu złożenia zamówienia na obiekt.