Zimowy namiot magazynowy

Zimowy namiot magazynowy

Zimowym namiotem magazynowym określa się modułowe namioty garażowe, które przystosowane są do funkcjonowania na zewnątrz przez cały rok. Choć zima tego roku jest spokojna, to jednak temperatura zniechęca do przebywania w ogrodzie lub na działce. W takim razie konieczne jest przechowywanie rzeczy takie jak kosiarki, grabie, zabawki, meble itp. pod osłoną. Dobrym rozwiązaniem przeznaczonym do garażowania, nie ponosząc przy tym dużych kosztów, jest modułowy namiot. Aby jednak dobra przechowywane w magazynie zachowały swój odpowiedni stan, wystarczy zastosować się do kilku wskazówek.

Garażowanie auta w zimie

Samochód to zwykle jedna z droższych inwestycji. Dlatego też każdy właściciel czterech kółek chce, aby jego pojazd był w dobrym stanie jak najdłużej. Jak przygotować auto do zimowania w garażu? Należy pamiętać, aby jak najmniej narażać je na działanie czynników atmosferycznych. Deszcz, słońce, śnieg, wilgoć, ptasie guano to tylko kilka z czynników, które prowadzą do uszkodzeń karoserii oraz z czasem w podzespołach. Mogą powodować blaknięcie lakieru, powstawanie plam korozyjnych, które rozwijają się w miejscach, gdzie doszło do niewielkich otarć. Aby zmniejszyć szansę na takie uszkodzenia, konieczne będzie cykliczne serwisowanie samochodu. Nie w chwili, kiedy zaczyna się psuć, tylko zanim to nastąpi. Ważnym elementem bezpiecznego garażowania jest osłona, którą oczywiście może być namiot garażowy.

Magazynowanie towaru, maszyn i narzędzi podczas zimy

Ten sam namiot, który został użyty do garażowania, może również służyć jako magazyn. Uniwersalność tego typu struktur sprawia, że można zmieniać ich funkcję w dowolnym momencie. Dużą zaletą konstrukcji jest to, że można postawić je na każdym podłożu, zarówno na ziemi, kostce brukowej, asfalcie itd. Do ustabilizowania namiotu używa się kotw do ziemi lub betonu, a także śledzi, które przekłada się przez oczka montażowe w plandece, wbijając je w podłoże. Jeśli powierzchnia jest twarda, używa się wkręcanych haczyków z oczkami, przez które przewleka się sznurki założone na całej rozciągłości struktury. Dzięki obu metodom zimowy namiot magazynowy jest obiektem całorocznym

Stelaż mobilnych konstrukcji do magazynowania i garażowania

Sklep online Krostrade to dealer producenta namiotów magazynowych i garażowych Krosagro, która jest marką firmy Stal Impex. Gwarantuje to wysoką wytrzymałość każdej części i wszystkich akcesoriów występujących w konstrukcji. Rury i profile składające się na stelaż struktury są ocynkowane ogniowo lub ocynkowane. Zabezpiecza to elementy stalowe przed korodowanie, spowalniając również proces starzenia się materiału. W ten sposób zachowują wytrzymałość na wiele sezonów. Zmieniające się warunki atmosferyczne, wilgoć, deszcz i stały kontakt z podłożem nie będą miały wpływ na stan konstrukcji, a przy cyklicznej konserwacji zimowy namiot magazynowy zachowa solidność.