Sklep online z małą architekturą

Sklep online z małą architekturą, którym jest Krostrade, zaopatruje Klientów w ławki, stojaki na rower, barierki, bramy, furtki i ogrodzenia metalowe. Ich występowanie w przestrzeni miejskiej to codzienny widok, do którego łatwo przywyknąć. Wydawałoby się, że powinny wyłącznie pełnić rolę zgodną z przeznaczeniem i na tym ich funkcjonalność się kończy. Cała sprawa ma się jednak zupełnie inaczej. Mała architektura to istotny element designu. To dzięki niej tereny zielone, a także przestrzeń przed budynkiem nabiera charakteru. Łącząc je w odpowiednie kombinacje, przyciąga się uwagę przechodniów.

Sklep online z małą architekturą do przestrzeni prywatnej i publicznej

Elementy małej architektury to obszerna kategoria, zalicza się do niej mnóstwo konstrukcji i obiektów. Ich mnogość sprawia, że decydując się na zakup, warto zawęzić je do tego bądź podobnego stylu, tak aby pasowały do siebie. Następnym kryterium, które warto wziąć pod uwagę, jest wytrzymałość. Aby zachowały swoją funkcjonalność, powinny być zabezpieczone środkiem antykorozyjnym lub wykonane z materiału odpornego na korodowanie. Wśród głównych elementów małej architektury można wymienić:

Siedziska na tereny zielone i do miast

Ławki żeliwne o mocno tradycyjnym wyglądzie idealnie wpasują się w przestrzeń zabytkową. Ławki młodzieżowe będą idealne na skateparki, pod szkoły i uczelnie, a ławki miejskie z oparciem do wygodnego wypoczynku w parkach i na deptakach. Już od wielu lat rezygnuje się z plastikowych lub rażących oczy betonowych obiektów, które niegdyś były znakiem rozpoznawczym archaicznie zaprojektowanych terenów zielonych.

Stojaki na rowery

Coraz więcej osób stara się zadbać o środowisko naturalne, przesiadając się z samochodów na bardziej ekologiczne środki transportu. Miasta tworzą infrastrukturę wygodną dla rowerzystów. Wzdłuż tras oprócz ławek miejskich pojawiają się stojaki rowerowe. To nieodłączny element placów zabaw, ścieżek dla wielbicieli dwukołowców, urzędów, pensjonatów i obiektów gastronomicznych. Zwiększająca się liczba osób poruszających się w ten sposób w mieście sprawia, że pojawia się potrzeba stworzenia miejsc, gdzie rowery można zaparkować. Przypięte w ten sposób mogą bezpiecznie być zaparkowane do chwili, gdy właściciele po nie wrócą. Mnogość opcji i form pozwala na dopasowanie barierki do każdej przestrzeni, zarówno do nowoczesnych aranżacji, jak i klasycznego designu.

Ogrodzenia miejskie

Tereny zielone pojawiające się w przestrzeni publicznej często zaopatrzone są w bramy, furtki i ogrodzenia. Takie ogrodzenie zwykle ma bardziej administracyjne znaczenie niż to, że ma blokować dostęp do posesji. Bramy stawia się po to, aby obsługa parku mogła wjechać z sprzętem koniecznym do prowadzenia porządków, zaś uniemożliwiały wykorzystania terenu zielonego jako parkingu. W przypadku zabytkowych przestrzeni furtki pozwalają zamknąć obszar, a także utrudniać wstęp osobom niepożądanym po godzinach zamknięcia. Wśród dostępnego asortymentu znajdują się ogrodzenia przemysłowe, ogrodowe, a także parkowe.

Mała architektura

Sklep online z małą architekturą Krostrade zaopatruje lokalny i europejskie rynki. Produkty wykorzystywane są jako element architektury zielonej zgodny z planami zagospodarowania. Dzięki ciekawym i nowatorskim wykończeniom wpasują się w przestrzeń przedsiębiorstw wielu branż, a także jako element ogrodu czy miejskiego parku.