Rodzaje stojaków rowerowych

Regularne jazda na rowerze zapewnia dobrą kondycję fizyczną. Jeśli jeździsz na rowerze regularnie, nie musisz nawet chodzić na siłownię. Biorąc pod uwagę obecny scenariusz rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa na całym świecie, rowery stały się niezbędnym środkiem transportu, ponieważ pozwalają ludziom zachować dystans społeczny, w przeciwieństwie do innych pojazdów trzy- lub czteroosobowych.

Rowery cieszą się dużym zainteresowaniem, ich sprzedaż gwałtownie wzrosła z powodu pandemii koronawirusa. Globalna pandemia zachęciła ludzi do rezygnacji z zakupu samochodów i minibusów.

Ludzie używają ich szeroko, aby utrzymać dystans społeczny, unikając transportu publicznego. Jest to obecnie najbardziej popularny sposób na komunikację. Jak wynika z raportów producentów rowerów, obecnie brakuje podaży, ponieważ popyt przekroczył oczekiwania. Dlatego wkroczyła rola stojaków na rowery.

Rodzaje stojaków rowerowych! Historia stojaków rowerowych

We wcześniejszych czasach rowkowany kawałek drewna był używany jako stojaki na rowery. Nie było systemu blokującego; stąd można go łatwo ukraść.Nie było dużego poparcia; stąd rower łatwo się przewracał. Po wynalezieniu systemu „Sheffield Stand”. Tutaj system wsparcia poprawił się, ale nie było zabezpieczeń. Później w 1984 roku w Toronto wynaleziono stojak na rowery. Był znany jako bagażniki rowerowy „Post and Ring”. Nie było też zabezpieczone, ponieważ odkryto, że złodzieje z łatwością kradli rowery z podstawek, przecinając pierścienie.

Teraz, w erze współczesnej, na pierwszym planie są nowe zabezpieczone stojaki na rowery

Ponieważ ludzie nadal kupują rowery w coraz szybszym tempie, rola stojaków na rowery stała się bardziej widoczna. Kupując bagażnik na rowery, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników. Czynniki, które należy wziąć pod uwagę:

 • Jakość produktu: Jakość produktu jest bardzo istotna; musisz sprawdzić, z jakiego materiału jest wykonany.
 • Bezpieczeństwo: Sprawdź prawidłowo system blokujący, ponieważ zwiększy on twoje bezpieczeństwo. Właściwy system blokowania uratuje rower przed kradzieżą.
 • Wygląd: Tak, najważniejszy jest wygląd. Elegancko wyglądające stojaki na rowery są zawsze atrakcyjne.

Sklep online Krostrade

Wszystkie wyżej wymienione rzeczy znajdują się w KROSTRADE, ponieważ badania ujawniają to samo. Firma znana jest z renderowania rowerzystów z najlepiej zaprojektowanymi i wyposażonymi stojakami rowerowymi. W KROSTRADE znajdziesz szeroki wybór dobrej jakości bagażnika na rowery, który spełni Twoje oczekiwania.

 • Rury stalowe: stal to najlepszy materiał, który można wykorzystać do produkcji stojaków rowerowych. Do wykonania konstrukcji szeroko stosowane są rury stalowe. Średnica zewnętrzna określa rozmiar rury.

Grubość ścianki jest znana jako miernik. Im większa grubość, tym bardziej wytrzymały. Po obniżeniu miernika rura staje się gruba. Rury stalowe są bardzo potrzebne w całym procesie.

Stal nierdzewna zawiera chrom i jest również uważana za stal niskowęglową. Są z natury bardzo błyszczące, odporne na ciepło i ogień oraz mają wysoką trwałość nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych.

 • Stojak z tworzywa sztucznego: Stojaki na rowery wykonane są z tworzywa sztucznego. Są mniej kosztowne. Nie są jednak wystarczająco trwałe; Plastikowe stojaki nie mogą również zapewnić solidnego bezpieczeństwa.

Różne typy regałów rowerowych

Stojak na rower mocowany do podłoża

Stojaki mocowane do podłoża są najbardziej popularne; są uważane za najbezpieczniejszą ze wszystkich opcji stojaków rowerowych dostępnych na całym świecie. Stalowa rura wchodzi pionowo w ziemię do 10 cali. A prosty kołek mierzący 3/8 ”działa jak kotwica; stąd staje się dość stabilny.

Bagażniki rowerowe montowane na dachu

Ten rodzaj stojaków rowerowych zależy całkowicie od rodzaju posiadanego samochodu. Przeznaczone są do zamontowania na górze samochodu. Wymagają podstawy stojącej już przymocowanej do dachu. Im większa przestrzeń, tym lepiej będzie przytwierdzony stojak. Może przewozić jeden lub dwa rowery na raz. Bagażniki rowerowe montowane na dachu nie stanowią przeszkody dla kierowcy.

Wady i zalety bagażników rowerowych montowanych na dachu

Plusy:

 • Dostęp do bagażnika
 • Brak zmniejszenia pola widzenia
 • System relingów dachowych jest lepszy niż system zaczepów.

Wady:

 • Czasami bardzo trudno jest podnieść rowery na wysoki dach.
 • Nie można zaparkować samochodu w garażu o niskiej wysokości.
 • Nie może pomieścić więcej niż dwóch rowerów.
 • Start samochodu zużywa więcej paliwa.

Stojaki rowerowe montowane na bagażniku

Stojaki rowerowe montowane na bagażniku są wszechstronne; możesz je łatwo dopasować. Naprawienie nie wymaga żadnych dodatkowych części; dlatego jest mniej kosztowne. Za pomocą bagażników na rowery można przewozić jednocześnie trzy rowery. Ma składaną konstrukcję, dzięki czemu jest kompaktowy.

Wady i zalety bagażników rowerowych do bagażnika

Plusy:

 • Łatwo dostępne.
 • Można zrobić kompaktowe przechowywanie roweru.
 • Jednocześnie można przewozić trzy lub więcej rowerów.

Wady:

 • Samochód może zostać uszkodzony. Ponieważ punkt zatrzaskowy i mocowanie powodują nacisk na bagażnik.
 • Stojak nie jest odpowiedni dla wszystkich typów pojazdów.