Przemysłowe hale namiotowe

Europejscy konsumenci, farmerzy, rolnicy i przedsiębiorcy stale szukają ekonomicznego rozwiązania do magazynowania i garażowania. Przestrzennej i funkcjonalnej konstrukcji, całorocznej, a zarazem wytrzymałej. Choć kryteria są wygórowane, to jednak istnieją struktury, które zawierają wszystkie wymienione cechy. Mowa o konstrukcjach modułowych z rur i profili, do których zaliczają się hale łukowe, namioty garażowe, tunele magazynowe oraz rolnicze, ogólnie nazywanymi halami namiotowymi.

Osłoną takich obiektów stanowi syntetyczny materiał, standardowo gruba plandeka, ognioodoprna i skutecznie opierająca się czynnikom pogodowym. Niewiele ustępuje stałym budynkom murowanym lub blaszakom. W porównaniu z blaszakami wypadają o wiele lepiej, gdyż w słoneczne dni nie nagrzewają się tak intensywnie.

Uniwersalność tego typu struktur pozwala na dostosowanie ich tak że jedna struktura, w perspektywie czasu może pełnić odmienne rolę.

Profity z namiotów garażowany i hal namiotowych

Już na samym wstępie warto zaznaczyć, na czym opiera się ten podział. Namioty garażowe to niewielkie konstrukcje z rur i profili, w których można przetrzymywać samochód, motocykl, maszyny ogrodnicze i szereg innych przedmiotów. Pod ich lokalizację wybiera się bliskie sąsiedztwo domu, domku letniskowego, działki ogrodniczej.

Natomiast hale namiotowe to potężne wielometrowe struktury, które często są używane jako zamiennik dla kosztownych hal stalowych. W wielu firmach służą jako wsparcie w biznesie, pełniąc funkcję magazynów, osłon dla parków maszyn, sortowni oraz składu materiałów. Bywa że robi się z nich przestrzeń handlową, w której klienci swobodnie poruszają się pomiędzy półkami wypełnionymi produktami na sprzedaż. W obu typach konstrukcji, zarówno małych i dużych halach namiotowych, stelaż zaprojektowano tak, aby dało się w nim prowadzić pracę przez wszystkie pory roku. Struktura łuków, profili i rur pozwala na zamontowanie dodatkowych akcesoriów oraz wyposażenia, np. oświetlenia, automatycznej wentylacji, podnośników bram itp. Każdy element struktury jest ocynkowany lub ocynkowany ogniowo, dzięki czemu stal jest chroniona przed procesem korozji. Małe obiekty dostępne są stale w sprzedaży bezpośrednio u producenta lub dealerów marki Krosagro, np. w sklepie internetowym Krostrade.

  • Ekspresowy montaż

Tunele, namioty i hale magazynowe to konstrukcje modułowe. Zaprojektowane są tak, aby można było je dowolnie wydłużać i rozbudowywać szeregowo. W ten sposób inwestor może powiększać przestrzeń konieczną do prowadzenia biznesu, a właściciele namiotów garażowych dodawać metraż potrzebny do przechowywania rzeczy, które zgromadziły się przez lata. Prosta konstrukcja sprawia, że w jednym i drugim przypadku nie trzeba wykwalifikowanych monterów do złożenia obiektu. Dostarczana przez producenta dokumentacja techniczna jest na tyle klarowna, że już po przesortowaniu wszystko staje się jasne. W zależności od liczby elementów i wielkości struktury, składanie potrwa od kilku godzin do kilku dni.

  • Cena hali namiotowej

Oprócz wspomnianych zalet owych struktur, ważna jest również cena i koszt hali namiotowej. Rozwijające się przedsiębiorstwa muszą dokładnie przeliczać koszty związane z codzienną działalnością. Planując wydatki, należy brać pod uwagę również koszt eksploatacji. Im większa struktura, tym większy wydatek finalny. W dalszym ciągu cena struktury opartej na rurach i profilach stalowych to zaledwie drobny ułamek murowanego magazynu lub hali stalowej.

  • Pozwolenie na budowę

Postawienie namiotu garażowego nie wiąże się z koniecznością pozwolenia na budowę, choć konieczne jest zgłoszenie, że taka konstrukcja powstaje. Zwykle przebiega to bez większych problemów, czasem urzędnik prosi o sprostowanie, jednak po zaprezentowaniu mu prawnego aspektu wszelkie wątpliwości zostają rozwiane. Inaczej ma się sprawa z halą namiotową, nawet jeśli jest to budynek tymczasowy. Aby dowiedzieć się więcej o całym procesie, zachęcamy do udania się do urzędu oraz konkretnego wydziału. Bywa że interpretacja przepisów w różnych miejscach jest inna.