Profesjonalny tunel foliowy do produkcji roślin dla biznesu

Profesjonalny tunel foliowy do produkcji roślin dla biznesu powinien być w każdym calu dopasowany do potrzeb inwestora. To, w jaki sposób został zaprojektowany, wpływa nie tylko na sukces upraw, ale i całej firmy. Ma to ogromne znaczenie w trakcie prowadzenia plantacji, a także w późniejszym etapie, kiedy przedsiębiorca stoi przed decyzją o rozbudowie konstrukcji.

Profesjonalny tunel foliowy do produkcji roślin pod osłonami

Każda uprawa rządzi się swoimi zasadami. Choć procesy wegetacyjne są takie same, to metody uprawy bywają różne. Do standardowych namiotów ogrodowych przedsiębiorca musi się dostosować, natomiast profesjonalne tunele foliowe wykonywane na zamówienie adaptuje się do potrzeb uprawy. O tym, na co należy zwrócić uwagę na etapie inwestycji, opowiemy poniżej.

Lokalizacja namiotu rolniczego

Konstrukcje z rur i profili na zamówienie to wyprodukowane wedle wytycznych struktury. Różne lokalizacje będą wymagać innych parametrów. W wietrznym miejscu konieczne będzie solidne zakotwienie. W miejscu, gdzie pojawiają się opady śniegu, konstrukcja powinna mieć mniejsze odległości między łukami, na obszarze z częstymi burzami przydadzą się kratownice, które dociążą obiekt. W strefach, w których utrzymują się wysokie temperatury, konieczne będą wietrzenia boczne, a czasami nawet dachowe. Biuro obsługi klienta sklepu online Krostrade wspólnie z inwestorem wypracowują rozwiązanie, które będzie optymalnie sprawdzać u przedsiębiorcy.

Osłona z folii na cieplarnię

Od gatunku roślin, a także tego, czy uprawa jest całoroczna czy sezonowa, zależeć będzie osłona okalająca konstrukcję. Na rynku dostępnych jest wiele opcji dedykowanych pod dane rośliny, sezon, a także sposób montażu. Różnią się one między sobą wytrzymałością, a co się z tym wiążę – ceną. Istotną cechą obok wytrzymałości będą właściwości termoizolacyjne bariery. Wielu plantatorów decyduje się na poliwęglan, który jest trwalszy od folii. Wybierając tego typu rozwiązanie należy przygotować się na znaczne koszty związane z zakupem, a także późniejszym utrzymaniem.

Budżet na konstrukcję do upraw pod osłonami

Nie da się ukryć, że istotnym czynnikiem są finanse, które przedsiębiorca chce przeznaczyć na profesjonalny tunel foliowy do produkcji roślin. Niektórych kosztów nie da się uniknąć. Poszukiwanie najtańszej opcji sprawia, że być może inwestor otrzyma słabej jakości konstrukcję. Warto sprawdzić już na etapie zamówienia, czy konstrukcja jest modułowa. Dla kupującego oznacza to, że po kilku sezonach inwestor będzie mógł powiększyć strukturę o dodatkowe segmenty. Optymalna struktura szybko zacznie się zwracać, a z czasem zacznie generować zysk.