Meble miejskie latem

Meble miejskie latem stają się niezastąpionym elementem każdej przestrzeni miejskiej. Kiedy pogoda zachęca do spacerów znalezienie wolnej ławki w parku może być wyzwaniem. Podobnie bywa z ławkami w galeriach w dni handlowe. Ławki, krzesła, spoczniki i donice powinny być zaprojektowane w tym samym stylu, a także komponować się z otoczeniem.

Meble miejskie latem w przestrzeni publicznej

Mała architektura w na terenach zielonych, szlakach turystycznych oraz w parkach powinna zawierać trzy istotne cechy: estetykę, funkcjonalność, a także solidność. Jeśli któryś z elementów zawodzi, szybko okaże się, że pozostałe dwa w niedługim czasie również przestaną być widoczne. Otoczenie ławki miejskiej decyduje o jej stelażu, kolorze, elementach ozdobnych, a także sposobie montażu. Zabytkowa przestrzeń, w której pragnie się zachować klimat minionych wieków powinna być wyposażona w stonowaną mała architekturę, prostą w adaptacji. Skanseny, tematyczne parki, arboretum lub skwery wzbogacone o ławki, krzesła oraz stoły staną się przestrzenią w pełni użytkową, gdzie rodziny, turyści, a także lokalni mieszkańcy będą mogli spędzać czas w otoczeniu zieleni.

Konstrukcje ławek miejskich

Meble miejskie zarówno latem, jak podczas pozostałych pór roku będą wystawione na działanie pogody. Aby konstrukcja zachowała dobry stan, producenci małej architektury zabezpieczają stal przed korozją, a drewno przed butwieniem. Sposobów na spowolnienie korodowania stelażu jest kilka. Elementy stalowe pokrywa się cynkiem nakładanym metodą galwaniczną albo ogniową. Konstrukcje wytwarza się również ze stali nierdzewnej. To najczęściej stosowane rozwiązania, dzięki którym materiał wolniej się starzeje, a przy odpowiedniej konserwacji zachowuje swoją funkcjonalność na lata. Drewno na etapie produkcji zostaje wielokrotnie pomalowane, a następnie zaimpregnowane. Zdarza się również, że jest zastępowane przez sztuczny materiał kompozytowy, który imituje części drewniane. W przypadku niektórych realizacji jest to wręcz nie do odróżniania.

Rodzaje małej architektury

Codzienne otoczenie przez dziesiątki rzeczy sprawia, że łatwo przeoczyć wiele elementów małej architektury. Dlatego tak ważne jest decydowanie się na produkty starannie wykonane i ciekawie zaprojektowane. Nawet zwykła ławka, krzesło, stół, wiata i donice mogą zapaść w pamięć. Wśród produktów pojawia się wiele modeli o rozmaitych wykończeniach. Wybranie któregoś z nich nie powinno być problemem, a prosty montaż nie sprawi nikomu problemu. Ustabilizowana ławka z łatwością zniesie porywisty wiatr, mgłę, wysokie oraz niskie temperatury, a także zmiany pór roku. W przypadku większej chęci zakupu większej liczby ławek, zachęcamy do kontaktu z biurem obsługi klienta sklepu online z małą architekturą Krostrade.