Meble do tunelu foliowego

Meble do tunelu foliowego to jeden z elementów aranżacji ogrodu. Nie zawsze w cieplarni uprawiane są wyłącznie warzywa, częstym widokiem są również kwiaty i aromatyczne zioła. Foliak można potraktować jako miejsce wypoczynku, zamiast hodowli roślin. W takiej konstrukcji bardziej istotny będzie design niż użyteczność. To tam w wolnej chwili skierujemy kroki, szukając wyciszenia czy miejsca na wypicie zimnego napoju z książką w ręce.

Meble do tunelu foliowego i do ogrodu

Zaaranżowanie przestrzeni w cieplarni nie powinno być trudne. Zamiast uprawiać rośliny, w gruncie można osadzić skrzynie ogrodnicze, w których będą dojrzewać wielokolorowe rośliny. Aby ich pielęgnacja była wygodna, dobrym pomysłem będzie umieszczenie roślin w podniesionych skrzyniach ogrodniczych. To wypełnione glebą konstrukcje wystające nad ziemię. Jeśli chodzi o gatunki i odmiany, warto wybrać te, które będą nie tylko estetyczne, ale i wymagające mało troski.

Wentylacja namiotu ogrodowego

Aby zlikwidować duszne powietrze, które mogłoby powstać w wyniki nagrzania się ocynkowanego tunelu foliowego, wykorzystuje się wietrzenia boczne. To umieszczone na obu dłuższych bokach akcesoria umożliwiające cyrkulację powietrza pod osłonami. W normalnej uprawie pod osłonami służą do usuwania poza foliak nadmiaru ciepłego powietrza, a także wilgoci. Strefa relaksu, którą stanie się namiot, będzie potrzebować metody na wietrzenie, aby w środku nie panował zaduch utrudniający wypoczywanie. Sporą zaletą będzie również to, że za kurtyną z folii umieszczona jest siatka przeciw owadom, która ogranicza przenikanie insektów do wnętrza, w tym napastliwych komarów, przez które wypoczynek w ogrodzie może być mocno utrudniony. Wystarczy wtedy przenieść się do środka foliaka, ciesząc się wypoczynkiem.

Meble pod osłonami

Aromat kwiatów i ziół, ochrona przed komarami, transparentna bariera z folii do obserwacji nieba ułatwiają relaks. Do całości kompozycji potrzeba jeszcze wygodnej ławki. Na rynku jest ogromna baza produktów różniących się między sobą formą, wykonaniem, a także ceną. Jeśli wewnątrz ma być więcej niż jedna ławka, dobrze zachować je w tym samym tonie, a inne elementy małej architektury przybliżyć krojem do siedzisk. Tak uzupełniający się design stanie się jeszcze bardziej wyrazisty. Natomiast od strony praktycznej warto brać pod uwagę kolor ławki, materiał, z którego została wykonana, a także w jaki sposób jest zabezpieczona przed korodowaniem.

Konstrukcje ławek do ogrodu pod osłonami

Stal jest trwałym materiałem, który gwarantuje długi czas eksploatacji, jednak konieczne jest zabezpieczenie elementów przed korodowaniem. Podlewanie roślin, zmiany pogody i temperatury sprawiają, że wilgoć osadza się na wszystkim, co znajdzie się w tunelu foliowym. Warstwa cynku naniesiona na strukturę osłania elementy stalowe przed korozją, zachowując właściwy wygląd i funkcjonalność przez wiele sezonów. Choć drewno wygląda bardzo estetycznie, to jednak niekiedy lepiej zdecydować się na kompozyt PVC imitujący naturalny materiał. Drewno z czasem nabiera wilgoci, a w zbutwiałych miejscach mogą rozwijać się patogeny, którymi łatwo zarażają się rośliny. Oczywiście można temu zapobiec, systematycznie impregnując deski.

Inne zastosowanie cieplarni

Tunele foliowe to przestrzenne konstrukcje wykonane ze stali ocynkowanej ogniowo. Stworzono je w systemie modułowej rozbudowy, dzięki czemu może je modyfikować. Jeśli z czasem pojawi się potrzeba powiększenia cieplarni, wystarczy dokupić elementy, połączyć je z już posiadanymi i zagospodarować nową przestrzeń. Namioty to struktury nie tylko ogrodnicze, mogą pełnić rolę osłon eventowych, okryć magazynowych, a nawet powierzchni garażowych. Właśnie uniwersalność struktur oraz ich cena sprawiają, że foliaki cieszą się taką popularnością.