Jak zadbać o lekki tunel ogrodowy?

Niezależnie rozmiarów, ogrodnicy powinni nauczyć się o tym jak zadbać o lekki tunel ogrodowy. Poprzez regularne kontrole warunków sanitarnych. Te proste wskazówki są proste i łatwe do zastosowania, aby zapewnić skuteczną szklarnię i obfity plon. Jeśli odpowiednio utrzymasz swoją lekki tunel ogrodowy, zauważysz różnicę w zdrowiu swoich roślin.

Na początku prawdopodobnie nauczyłeś się obowiązków związanych z opieką nad lekką szklarnią. Ale w miarę upływu czasu konserwacja będzie decydować o żywotności tunelu i produktywności roślin przez cały rok. Dobra wiadomość jest taka, że ​​mały rozmiar namiotu ogrodniczego sprawia, że ta jest wygodniejsza i szybsza. Dlatego nie masz wymówki, aby pominąć te obowiązki.

Jak zadbać o lekki tunel ogrodowy: wskazówki dla nowych ogrodników

Jedną z rzeczy, które zakładają nowi ogrodnicy przy utrzymaniu lekkiego tunelu ogrodowego jest to, że będzie to trudne i kosztowne. Jednak trudność poniższych zadań zależy od Twojej pasji do ogrodnictwa. Nie daj się przytłoczyć myślom, które przychodzą ci do głowy jako nowicjusz, ponieważ znajdziesz technikę, która będzie dla ciebie skuteczna w miarę upływu czasu.

Regularne sprawdzanie warunków

Temperatura

Jednym z podstawowych warunków dobrego plonu i stanu konstrukcji jest temperatura. Ma ogromny wpływ na rośliny, brak kontroli i złe zarządzanie temperaturą wpływa na długowieczność materiałów z których wykonany jest obiekt. Możesz później zaoszczędzić na wydatkach i kłopotach, korzystając z systemu monitorowania, dzięki czemu będziesz wiedział, czy musisz dostosować chłód lub ciepło w środku.

Dlatego tak ważne jest zaplanowanie wszystkiego, łącznie z roślinami, które będziesz mieć w lekkim tunelu ogrodowy w tym samym czasie. Możesz upewnić się, że znajdują się w optymalnym środowisku. Ponadto nie zapominaj o temperaturach na zewnątrz.

Oświetlenie

Czy wiesz, że oświetlenie wpływa również na temperaturę w lekkim tunelu? Niektóre rośliny są mniej lub bardziej wrażliwe na światło słoneczne. Dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednie oświetlenie do lekkiego namiotu ogrodniczego. Odegra rolę w ich utrzymaniu, ponieważ niektóre uprawy będą się rozwijać w określonym spektrum. Które wymaga zmian w miarę ich wzrostu.

Wentylacja

Po uwzględnieniu temperatury i świateł, następujący stan na liście konserwacji to wentylacja. Zawsze sprawdź otwory wentylacyjne i drzwi, czy otwierają się pomyślnie, a następnie odpowiednio dostosuj się do klimatu zewnętrznego. W niektórych przypadkach może być konieczne dodanie wentylatora przepływu powietrza w lekkim tunelu ogrodowym, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację.

System podlewania

Łatwym błędem, który ogrodnik może popełnić w lekkim tunelu ogrodowym, jest nie sprawdzanie systemu nawadniania. Nie chcesz nadmiernie podlewać swoich roślin i chcesz uniknąć kapania, które mogą uszkodzić rośliny.

Czyszczenie i higiena

Dezynfekcja

Już samo pojęcie konserwacji lekkiego tunelu ogrodowego stawia czyszczenie i dezynfekcję jako pierwsze zadanie, jakie przychodzi na myśl. Jest to również jedno z zadań, które musisz wykonywać konsekwentnie, aby później uniknąć problemów. Na przykład, wczesne nie rozwiązywanie problemów z chwastami w lekkim namiocie ogrodniczym może prowadzić do szkodników i chorób.

Dodatkowo w lekki tunel ogrodowy należy zawsze utrzymywać czystość i porządek. Ponieważ jest mniejsza niż typowa szklarnia, w niektórych miejscach można szybko dostrzec nieporządne obszary lub zanieczyszczenia. Mogą to być opadłe materiały roślinne, stojąca woda w glebie lub przypadkowo rozmieszczone narzędzia.

Zwalczanie szkodników

Regularna dezynfekcja akcesoriów i sprawdzanie konstrukcji szklarni może pomóc w zwalczaniu szkodników. Czy wiesz, że linie irygacyjne i zbiorniki mogą sprzyjać komarom z powodu glonów? Z drugiej strony sama konstrukcja szklarni, na przykład jej drewniane części, może być siedliskiem przędziorków, mszyc, wciornastków i mączlików. Odzież i buty mogą przyczyniać się do skażenia szkodnikami i chorobami.

Wniosek

Lekki tunel ogrodowy to mały, ale funkcjonalny dodatek do Twojego ogrodu. Aby jednak spełniał swój cel w pełni, ogrodnicy muszą wiedzieć, jak prawidłowo utrzymywać namiot ogrodniczy. Poznanie tych zadań i obowiązków może być dla początkujących przytłaczające, ale później owoce twojej pracy będą dziesięciokrotne.

Możesz myśleć o utrzymaniu lekkiego tunelu ogrodowego jako obowiązku podzielonym na kontrolę warunków oraz czyszczenie i dbanie o warunki sanitarne. Wykonywanie tych zadań w sposób odpowiedzialny i konsekwentny zapobiegnie późniejszym poważniejszym problemom. Poza tym te rzeczy można łatwo uwzględnić w swoim codziennym harmonogramie w lekkim tunelu ogrodowym.