Hale namiotowe jako sortowanie odpadów

Hale namiotowe jako sortowanie odpadów to jedno z zastosowań konstrukcji modułowych. Firmy recyklingowe oprócz konstrukcji, potrzebują obiektu który stworzy optymalną przestrzeń ich segregacji i składowania. Pozwoli to na zachowanie dobrej jakości powietrza, co w cale nie jest takie proste gdy materiały wewnątrz są wilgotne i wydzielają nieprzyjemne zapachy. Dlatego takie hale powinny mieć skuteczną wentylacje, być odporne na warunki atmosferyczne oraz łatwe w adaptacji. Wszystkie te cechy posiada hala namiotowa, która ma jeszcze jedną mocną przewagę nad halami stalowymi i obiektami murowanymi. Jest znacznie tańsza, prostsza w zabudowie i mobilna.

Hale namiotowe jako sortowanie odpadów dla przedsiębiorstw

Tego rodzaju działalność stale zmaga się z wyzwaniami przestrzennymi, bywa że powierzchni magazynowej brakuje podczas niektórych z sezonów. Zmusza to czasami zakłady do wystawienia towarów na deszcz, śnieg i wiatr. Stelaż hal namiotowych nie wymaga słupów ani kolumn co sprawia że całość pod plandeką da się zagospodarować. Pozwala to na optymalne zaaranżowanie przestrzeni. Ułatwia to zarówno magazynowanie, garażowanie pojazdów oraz maszyn ciężkich. Szerokie bramy umożliwiają ruch dla ładowarek, przenośników, wózków widłowych pozwalając na sprawną komunikację.

Cyrkulacja powietrze w hali namiotowej

Obieg powietrza to istotna spraw w każdym budynku, jednakże jest to szczególnie ważne przy recyklingu odpadów. Aby zachować integralność odpadów konieczna jest prawidłowa wentylacja. Wiele z materiałów ma tendencję do pochłaniania wchłaniania wilgoci przez co w obiekcie podnosi się jego stężenia. Praca w takiej strukturze staje się przez to mniej komfortowa. Odór który powstaje w trakcie składowani jest nieodłącznym elementem tego rodzaju działaności. Zbyt duża intensywność utrudnia pracę, prowadzi do mniejszej efektywności pracowników a także bywa to niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego dobra wentylacja to podstawa. Stały dopływ powietrza osusza tkaninę, usuwa zapachy i obniża wilgotność.

Konstrukcja hali namiotowej

Koszt hali namiotowej zachęca przedsiębiorców do inwestowania w strukturę. Oprócz tego atutu, obiekt jest zaprojektowany jako modułowa konstrukcja stalowa. Z czasem kiedy klient będzie potrzebować więcej przestrzeni, może rozbudować obiekt dokupując segmenty. Stelaże do standardowych są dostępne w magazynach, części do hal na zamówienie możną wykonać w krótki czasie. Nowy zestaw jest w pełni kompatybilny z tymi już posiadanymi. Całość można rozbudowywać kolumnowo lub szeregowo, dopasowując w ten sposób strukturę do wielkości oraz rozmiaru działki. Od najmniejszego do największego elementu, każdy pokryty jest warstwą antykorozyjną. Ta spowalnia korodowanie, wydłużając żywotność hal.

Osłona z plandeki na namiocie

Plandeki na halach stworzone są do całorocznego magazynowania i garażowania. Powstaje w skutek połączenia kilku membran, które połączone ze sobą tworzą elastyczny a zarazem wytrzymały materiał. Ten wystawiony na działanie wiatru, śniegu lub deszczu. Pokrywa się je impregnatami które zmniejszają ich palność, spowalniają blaknięcie utrzymując kolor a także środkami ułatwiającymi ich późniejsze mycie. Do konstrukcji przypina się je paskami, zaciska na elementach stelażu sprawiając że te solidnie do nich przylegają. Zarówno stelaż jak i plandeka, połączone ze sobą spełniają wszystkie wymagania budowlane.

Mobilna konstrukcja stalowa

Montaż hali namiotowej jest szybkim a zarazem prostym procesem. Przedsiębiorca może zdecydować się na jego montaż je własnym zakresie, oszczędzając w ten sposób wydatki które zostałby przeznaczone na sprowadzenie ekipy producenta. Warto wspomnieć że nie jest to mała kwota. Rysunek techniczny odczyta każda osoba, nawet bez wykształcenia technicznego. W razie jakichkolwiek wątpliwości konstruktorzy są stale do dyspozycji klienta. Wystarczy krótki telefon po który wszystko stanie się jasne. Warto wspomnieć że halę w razie potrzeby można złożyć, przewieźć w inny miejsce a po złożeniu dalej eksploatować. Taka mobilność przy niektórych zleceniach może być przewagą nad konkurencją.

Zakotwienie hali namiotowej

Aby przymocować konstrukcję do podłoża korzysta się z dwóch rodzai kotew spiralnych. Jedne umieszcza się w dziurach a następnie zalewa betonem. Tego rodzaju konstrukcja traci swoją mobilność jednakże jest bardziej stabilna. Wytrzymuje nawet bardzo nieprzyjazne warunki atmosferyczne. Chcąc zachować możliwość przenoszenia struktury, używa się kotew do ziemi. Do wkręconych i zasypanych glebą mocują się całą resztę elementów.